Senegal: Surf | Prosinec 2023


Senegal: Surf | Prosinec 2023


Senegal není jen další destinací; je to fascinující svět, ve kterém se spojuje moderní život s tradiční kulturou. A právě tady, v tomto neokoukaném koutu Afriky, ti nabízíme šanci surfovat na místech, která teprve čekají na své objevení.

A co když nebudou vlny? Máme pro tebe připravený plán B! Společně vyrazíme na výlety, které ti představí Senegal v celé jeho kráse a rozmanitosti. Od divoké přírody v Bandia Natural Reserve až po srdce místní kulturu na tradičních trzích a Gorre Island. Jsi připraven na dobrodružství, které tě dostane z komfortní zóny a odkryje Afriku v její nejautentičtější podobě?

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12-22

Počet dnů dovolené

6 dní

🏠 Lokalita

Senegal – Dakar

🆒 Ambasadoři

 Kuba

Program 

Co je na Senegalu skvělé? Každý den bude dobrodružný! Pokud bude počasí surfařsky ideální, vytáhneme prkna a vydáme se surfovat. Na pláži budou s tebou místní instruktoři, borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Pokud budeš začátečník, probereme základy; pokud už máš nějaké zkušenosti, půjdeme dál. Ale co když nebudou vlny?

V tom případě si společně zvolíme jeden z našich úžasných výletů. Může to být safari v Bandia Natural Reserve, kde uvidíš zblízka africkou faunu, nebo návštěva tradičních trhů, kde ochutnáš autentické delikatesy. A co teprve Gorre Island s jeho hlubokou historií? A nezapomínej, jedna noc nás čeká pod hvězdami v poušti Lompoul.

Výlety a zážitky

Surfováním nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout.

Trhy – Sandaga

Sandaga Market v Dakaru je ekonomickým a kulturním epicentrem, kde se nabízí široká paleta tradičních senegalských výrobků. Od lokálně pěstovaných potravin po řemeslné zboží. Je to místo, kde můžete ochutnat autentický senegalský život.

Noc v poušti Lompoul

A nakonec, očekávej něco, co se nezapomíná. Spát pod hvězdami v poušti Lompoul je zážitek, který ti zůstane navždy v srdci. Pocit absolutní svobody, ticho a nádherná noční obloha, to vše bez Wi-Fi!

Goree Island:

Tento ostrov je víc než jen turistickou atrakcí; je to místo, které nese hlubokou historickou váhu. Jeho dědictví jako středisko transatlantického otroctví dává návštěvníkům šanci rozšířit své chápání světové historie a kolonialismu, a to vše v kontextu krásné přírodní scenérie.

Bandia Natural Reserve:

V Bandia Natural Reserve čeká jedinečná příležitost se seznámit s divokou faunou Senegalu v autentickém prostředí. V doprovodu znalých místních průvodců, kteří mají detailní znalost lokální flóry a fauny, podnikneme safari, které nám umožní pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je to zážitek, který nejen obohatí vaše porozumění přírodě, ale také podpoří lokální ochranářské úsilí.

Ubytování – Surfařský ráj Yoff

Ubytování se uskuteční v útulném surfhousu situovaném přímo na pláži Yoff. Pokoje jsou pro 2-4 osoby s sociálním zařízení na patře. Každý pokoj má svou jedinečnou atmosféru; některé pokoje nabízejí výhled na pláž, jiné na vnitřní dvorek nebo do chodby. K dispozici je i společenská místnost pro relaxaci po dni plném dobrodružství.

Pláž Yoff je skvostem Senegalu, který ti umožní prožít autentický surfařský zážitek. Toto nádherné místo je rájem pro všechny milovníky moře, od začátečníků až po zkušené surfery. Písečná pláž s mírným přílivem a odlivem je ideální pro osvojení si surfařských dovedností, zatímco vzdálenější úseky s většími vlnami představují výzvu pro pokročilé. Okolní rybářská komunita dodává místu jedinečnou atmosféru, když vedle tebe místní rybáři vytahují své sítě a nabízejí čerstvou rybu přímo z lodi. V Yoffu najdeš perfektní harmonii mezi surfováním, relaxací a poznáním místní kultury.

Doprava

Na místě nás na letišti bude čekat taxik, který nás přesune do našeho plážového domku. Minibus tě bude vozit na surfspoty či výlety.

Stravování

Stravování je vyřešenou formou polopenze.

Když jde o jídlo, nabídne ti Senegal opravdu nezapomenutelnou kulinářskou cestu. Těš se na průzkum senegalské kuchyně, která je směsicí afrických, francouzských a portugalských vlivů. Ráno si můžeš vychutnat tradiční snídani s čerstvým ovocem a lokálním chlebem, zatímco večeře jsou komplexním dobrodružstvím chutí. Mysli na yassu, směs kuřete a cibule v citronové marinádě, nebo thieboudienne, rybí rizoto se zeleninou. Každý pokrm je svěží, autentický a, co je nejdůležitější, připravený s láskou. A neboj se, všechny ingredience jsou lokální a udržitelné, protože nám na tom opravdu záleží

Datum zájezdu

01.12.2023 - 11.12.2023
Dny: 11

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+


Obsazeno: 9 / 12
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nevyhovuje ti termín? Nechceš vyrazit v prosinci?


Maroko: Joga & surf | Prosinec 2023
od 20900 Kč
Hledáš intenzivní Jóga & surf zážitek? Ve spolupráci s lektorkou jógy Zuzkou jsme nachystali druhý ročník JÓGA & SURF výletu do Maroka. Během deseti dní se naučíš surfovat, zažiješ pravou marockou kulturu, objevíš spoustu novým míst a naučíš se ovládat své tělo. Tak vyslyš volání MAROKA.  Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Senegal: Surf | Prosinec 2023

01.12.2023Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky