Tip na roadtrip #1 – Rakousko, Slovinsko a Itálie


Tip na roadtrip #1 – Rakousko, Slovinsko a Itálie

25.03.2021
Náš první tip na roadtrip je 5 denní cesta po Rakousku, Itálii a Slovinsku. Zažili jsme ji v rámci Fotovideo roadtripu a stojí opravdu za to. Během 2400 km objedete krásná rakouská i itálská jezera, známou cestu Grossglockner nebo ochutnáte Julské alpy. Zájezdů máme za sebou už spoustu, proto jsme se rozhodli podělit o naše itineráře či itineráře klientů co si zapůjčili naše CoolKára – 9 místný minibus.  Tento roadtrip je ideální pro partu přátel či rodinku co ráda obdivuje krásy přírody. Nám výlet zabral 5 dní, ale věříme, že se dá klidně natáhnout na týden a více.

Itinerář

Den 1.

 • Výjezd z Ostravy
 • Příjezd do Steirersee
 • Přejezd k Spiegelsee
 • Utáboření v okolí

Den 2.

 • Odjezd směrem Kalbelesee (Případně zde zůstat na noc a objevit krásy okolí)
 • Přejezd do Itálie k Lago di Braies
 • Přenocování v Itálii

Den 3.

 • GrossGlockner
 • Jezero Bled

Den 4.

 • Bled
 • Bohinj
 • Vetrnica

Den 5.

 • Štyrský hradec a cesta domů

RAKOUSKO – Fotogenická jezera

První destinací bude sousední Rakousko, kde procestujeme jezera Spiegelsee, Kalbelesee a Steirersee.

Spiegelsee je zastávkou číslo jedna. Toto jezero je známe díky zrcadlovitému odrazu jedné z nejznámějších hor Rakouska – Hoher Dachsteinu. Horu jezero odráží na své  průzračné hladině, proslulé široko daleko v okolí Salzburgu i Grazu. Spiegelsee leží v n.v. 1 862 m a svou malebností předstihuje představivost i těch nejnáročnějších horských “fajnšmekrů”.

Další zastávkou je malé jezero Kalbelesee, leží nedaleko rakouské obce a lyžařského centra Warth u horského pasu Hochtannbergpass. Jezero je chráněným biotopem. I tady bude nač koukat a hlavně, co fotit. Už na první pohled nás připraví o dech rozmanitost této přírody.

Nevynecháme ani Steirersee, takzvané průzračné jezero v Mrtvých horách. Nad jezerem se nacházejí chaty a my se tady zastavíme na výborný oběd do příjemné alpské restaurace.

Dámy a pánové, držte se.

Projedeme totiž i Grossglockner. Grossglocknerská vysokohorská silnice patří k nejúchvatnějším panoramatickým silnicím v Evropě. Natáčel se zde i populární motoristický pořad, Top Gear. Trasa silnice překonává několik klimatických pásem. Vede voňavými temně zelenými lesy, kolem nádherných rozkvetlých luk a mohutných alpských velikánů až k Výšině císaře Františka Josefa (2571 m).

Grossglockner je také nejvyšší cesta přes horský průsmyk v celém Rakousku. Dáme na rady tamějších lidí a cestu projedeme brzy ráno. Hlavně z důvodu abychom záběry a snímky měli “bez chyby”.

V Rakousku ještě můžete zůstat a navštív: Johannes wasserfall, Krimmel wasserfa.

ITÁLIE

Doporučujeme si v 6 hodin ráno vypůjčít loďku na jezeře Lago di Braides. Tento brzský ranní čas je nejlepší k využití prostoru pro fotografie a videa, neboť po 9 hodině dopolední se již toto fotogenické jezero stane oblíbeným cílem turistů.

SLOVINSKO -Neuvěřitelná příroda

Třetí den vyrazíme směr Slovinsko. První zastávkou bude jezero Bled, odkud se vydáme na vyhlídku Mala Osovnica, kde se nám otevřou ty nejkrásnější pohledy na jezero. Po obědě nás čeká volný program, můžete se třeba na projet na loďkách. Poté se přesuneme do našeho tábora u jezera Bohijn. Tam nás čeká večerní workshop a kdo nebude unavený, může se vydat k nedalekým vodopádům (cca hoďka od kempu).

Následující den začneme rozcvičkou u vody a pak se vydáme prozkoumat Julské Alpy. Lanovkou projedeme nádherné vrcholky slovinských hor a zachytíme jejich kouzelná panoramata.

Předposlední den se vydáme na Velkou planinu, kde probádáme jeskyni Vetrnica a pochutnáme si na domácích výrobcích v salaši Pastirski stan. Vyzkoušíme domácí chleba s čerstvým sýrem či tvarohem a další místní speciality. Kdo bude chtít, může si zvýšit hladinu adrenalinu na nedaleké zipline, nejdelší v Evropě.

Poslední den nás čeká cesta domů se zastávkou na Štýrském hradě. Zpět v Ostravě bychom měli být kolem osmé hodiny večerní.

Náklady na cestu

Pronájem CoolKára 5 dní 6 950 Kč
PHM CoolKára 2400 Km (cca 7,5 l 100 km) 4 320,5 Kč
Dálniční poplatky, vstupy a parkování 2 787,5 Kč
Celkové náklady na auto 14 058 Kč
Náklady na osobu při 9 lidech 1 562 Kč

Trasa

Videoreport

Video z našeho roadtripu nalezneš na našem Youtube.

Rádi ti na tento výlet zapůjčíme naše auta.

CoolKára – 9 místná dodávka – Minibus

Navigace