Stylové zakončení sezony -BARÇA VS ATLÉTICO


Stylové zakončení sezony -BARÇA VS ATLÉTICO

28.11.2019
 

Poslední zájezd v letošní sezóně proběhl na prestižní utkání s Atléticem Madrid. 

Souboj prvního týmu tabulky s druhým si nenechalo ujít hned 20 lidí. A lepší zakončení zájezdové sezóny jsme si snad ani přát nemohli.

 


 

V pátek večer nás nepřivítalo nejlepší počasí, ale vzhledem k tomu, že jsme přiletěli dost pozdě a na programu už bylo jen ubytování a nějaké to pivo, ničemu to nevadilo. To v sobotu už bylo počasí skvělé. Nikde ani mráček a téměř 20 stupňů. Na prohlídku města tak naprosto ideální podmínky. Tradiční trasu městem jsme zahájili u Hospital de Sant Pau.

 

Pokračovali jsme kolem Sagrada Família, domů Gaudího, přes Plaça Catalunya k Palau de la Música Catalana a Catedral de Barcelona. V sobotu byl na prohramu hlavně zápas, proto jsme si trasu prodloužili a z Plaça Sant Jaume se vydali do olympijské vesnice a potom na pláž. Podél pláže, přes Barcelonetu a přístav jsme dorazili až k Ramble. Tato část města patří k těm nejkrásnějším v celé Barceloně. Krátká pauza na prosluněné terase hostelu a vydali jsme se na zápas. Zde jsme se setkali se zbytkem fanoušků, mezi nimi byl i viceprezident Jakub či bývalý viceprezident Gianni.

 

Zápas zpestřily hlavně šance Alby, Coutinha či Suáreze, a pak také červená karta Costy. Utkání provázela skvělá atmosféra, kterou tvořilo přes 92 tisíc fanoušků. Dlouho to vypadalo, že utkání skončí 0:0, vše ale změnil Luis Suárez. V tu chvíli stadion explodoval, atmosféra byla naprosto elektrizující a za pár sekund byla ještě umocněna gólem Messiho. Pocity byly v tu chvíli naprosto úchvatné a vše gradovalo zpíváním Campeónes, Campeónes. I na hráčích (především Albovi) bylo vidět, jak moc pro ně výhra znamenala. Titul nám už tak s největší pravděpodobností nikdo nevezme. Následovala menší oslava (kterou někteří protáhli do 5 do rána).

V neděli jsme začali program u Camp Nou a jeho okolí. Poté následovala celá tour. Zde si nově kromě starého trávníku můžete koupit i kousek brankové sítě z konce sezóny. Po prohlídce stadionu jsme vyrazili na Turó de la Rovira, tedy kopec, odkud je nejkrásnější pohled na Barcelonu. Už jsem tu byl nespočetněkrát, ale tyto podmínky byly jednoznačně nejlepší. Sluníčko a hlavně žádný opar od moře, který občas trošku kazil výhled i fotky. Barcelona tak vypadala opravdu jako namalovaná.

 

Po kochání se neodolatelnou Barcelonou jsme vyrazili znovu přímo do ulic. Na programu byly poslední nákupy na Ramble a jejím okolí, a pak už večeře v restauraci Chalito, kterou vlastní Luis Suárez. S Luisem jsme se bohužel nepotkali, do restaurace totiž dorazil až o den později.

 


 

Skvělou večeří a nějakým tím pivkem na hostelu jsme zakončili další barcelonský víkend. Pěkné počasí, nádherné město, dobré jídlo a pivo, plný Camp Nou a vítězný rozhodující zápas o titul – to byl poslední společný výlet této sezóny.

Závěrem děkuji všem účastníkům a těším se na další sezónu. V té se můžete těšit na větší výběr zápasů a další vylepšení servisu.

 


 

Tomáš “Migueli” Škurek

Visca el Barça i Visca la nostra Penya!

 

Navigace