Současný ruský popík


Současný ruský popík

28.11.2019
Jeden by řekl, že den odjezdu je ještě daleko a poznámku o cestovní horečce by vypudil rychle z hlavy, jenže kdo je připraven, není překvapen. Abychom Vás trochu naladili na naši ruskou vlnu, na které s námi poplujete až do konce zájezdu, přinášíme Vám výběr 5 nejaktuálnějších hitů, znějících v ruských clubech.

FACE – МОЙ КАЛАШНИКОВ (MOJ KALAŠNIKOV)

Pokud pár dní před odjezdem na rychlo hledáte, jak se efektivně naučit nějaká základní ruská slova, pozorně poslouchejte. „Radis, stradaj, umri i vraj…nam nam nam ničevo nje strašno.“ Vám do večerní Moskvy bude plně stačit a my Vám ručíme, že tuhle písničku jen tak z hlavy nevyženete. Po jednom poslechu se můžete cítit jako zdatný začátečník ruského jazyka.

Pozn. Překlad. „Naroď se, trp, umři a lži…my my my se ničeho nebojíme.“

ТИМА БЕЛОРУССКИХЯ БОЛЬШЕ НЕ НАПИШУ (JA BOLŠE NĚ NAPIŠU)

Měli jste naplánováno, že pojedete ve dvou? S ní nebo s ním? Jenže ona či on se už neozvali? Pak je tahle písnička přesně pro Vás. „Ty ně prastila mińa, ja bolše ně napišu, ja zablokirovan, ja tolko pju i pju…“  Co písnička, ale my, náš zájezd, teď tady bude jen pro Vás, aby Vás takového žalu v případě nutnosti zbavil!

LITTLE BIG – GIVE ME YOUR MONEY (feat. TOMMY CASH)

Že Váš sluch nebudeme živit Kalinkou a Kaťuškou, jste si už asi všimli. Předpokládáme, že Pussy Riot, které nedávno hrály v Praze, Vám něco říkají. Znáte ale Little Big? Podívejte se na videoklip, o kapele je známo, že si ráda střílí ze svých ruských stereotypů.

LENINAGRAD — GOLD

Jestli jste o kapele Leningrad ještě nikdy neslyšeli a slovo Leningrad znáte jen jako bývalý název dnešního Petrohradu, rychle si Leningrad na youtube prolustrujte. Nevíte, o co přicházíte. Píseň Gold vyšla jen před dvěma měsíci, a na jejich youtube kanále najdete nejen písničku „V Pitěre piť“ (která by se Vám při návštěvě Petrohradu mohla hodit), ale mnoho dalších jiných, jejichž klipy stojí za to vidět. Každý jejich klip je originál.

Zventa Sventana ft. Ivan Dorn – Мужа Дома Нету (MUŽA DOMA NĚTU)

Blížíme se ke konci. A k alternativě. Což potvrzuje jediné. Rozmanitost Ruska, která nás naživo čeká, je zřejmá i v hudebním průmyslu. I tady si každý přijde na to své, tak neváhej, a pojeď s námi!

Mohlo by tě zajímat…:

Navigace