Zájezd na Athletic aneb poslední sezóna na starém Camp Nou zahájena


Zájezd na Athletic aneb poslední sezóna na starém Camp Nou zahájena

22.11.2022
Výběr zápasu byl tentokrát jednoduchý, těch prestižních domácích utkání na podzim totiž zase tolik v kalendáři nebylo. A tak jsme vyrazili na zápas s Basky. V pátek jsme se setkali na letišti v Praze. Někteří letěli po delší době, a tak ještě narychlo dopíjeli slivovici, kterou by jim na kontrole samozřejmě zabavili.
Do Barcelony jsme dorazili až večer a kromě ubytování tedy nebylo na programu nic. Skupina si ale „sedla“ hned od začátku, a tak jsme skončili v restauraci Frankfurt. Stadion jsme tentokrát měli ještě blíže, než obvykle – pouhých 200 metrů. Nový hostel má navíc hned několik dalších výhod – například pokoje pro dva.
Sobota byla opravdu nabitá – sehnat ale otevřenou kavárnu/restauraci či obchod před devátou ranní je zdá se téměř nadlidský úkol. Začali jsme fotkou u hlavního vchodu na Camp Nou, poté si prohlédli stadion zvenku a vyfotili se u soch Kubaly s Cruyffem. Stihli jsme také Barça Cafe, kde jsme konečně na latte dostali i slibovaný znak a mohlo se vyrazit na Camp Nou tour.
Následovaly nákupy v Botize a poté již cesta k Hospital de Sant Pau, kde jsme zahájili trasu městem. Oběd a směr Sagrada Família. Pokračovalo se k domům Gaudího a potom na Plaça Catalunya, kde se hlasovalo o pokračování trasy. Vyhrála La Rambla a hlavně tržnice La Boqueria. Poté ještě Plaça Reial a Palau Güell a jeli jsme načerpat síly na hostel. Večer jsme měli rezervaci v Suárezově restauraci Chalito, kde se tradičně podávala především Milanesa a Sangria. V neděli jsme se vydali na Turó de la Rovira – lepší výhledy v Barceloně těžko hledat.
Po obědě byl na programu basketbalový zápas – pro nás určitě o to zajímavější, že jsou v týmu 2 Češi. Začátek utkání bych se nebál nazvat parodií – skóre bylo extrémně dlouhou dobu pouze 4:4 a nikdo nebyl schopný dát koš ani z těsné blízkosti. Nakonec Barça vyhrála 67:65. Po utkání jsme se rozdělili na 2 skupiny – první vyrazila na pláž (při 26 stupních není divu), druhá pak čekala na setkání s hráči. Tomáš Satoranský nakonec nedorazil. Jan Veselý ale ano, a tak jsme se vyfotili a prezident mu předal fanklubové dárečky – včetně knihy fanklubu.
Následovala paella, odpočinek a zlatý hřeb výletu – zápas Barçy s Athleticem. I když se zápas hrál v 9 večer, většina z nás vyrazila v kraťasech a tričku – i v tomto čase bylo kolem 20 stupňů a tato teplota se držela i po půlnoci, i na Barcelonu na konci října ne úplně obvyklá věc. Následovala další fotka u Kubaly a také byl navázán kontakt s fanklubem z Maroka. Část z nás seděla na Gol Nord, zbytek na Gol Sud. Výhra 4:0, skvělé počasí, 85 tisíc lidí – po zápase samozřejmě vládla spokojenost. Jedno vítězné pivo a šlo se spát.
V pondělí nás čekala už jen cesta na letiště a let do Prahy. Většina z nás nakonec jela společně až do Olomouce.
Úžasné počasí, skvělá parta, vítězný zápas basketu, setkání s Janem Veselým, výhra nad Athleticem, vysoká návštěva a nádherná Barcelona – další úspěšný zájezd byl za námi. Děkuji všem zúčastněným.
Tomáš “Migueli” Škurek

Navigace