Otázky a odpovědi – Tábor pro dospělé


Otázky a odpovědi – Tábor pro dospělé

05.05.2021
Přemýšlíš o tom, že vyrazíš na jeden z našich Táborů pro dospělé? Nebo třeba na oba? V tom případě máš v hlavně určitě spoooooustu otázek, na které by jsi chtěl(a) odpověď. Sestavili jsme tedy seznam nejčastějších otázek, které nám chodí do chatu, mailem nebo se nás lidi osobně ptají. Seznam budeme průběžně doplňovat a pokud zde nenajdeš odpověď, neboj se nám napsat. 🙂

Můžu jet na tábor sám/sama? Není to blbé?

Spousta z táborníků vyráží na naše tábory solo. Není to proto, že by neměli kámoše, manželku nebo rodinu… Je to proto, že chtějí poznat nové lidi a nebo s nimi nechce jejich okolí jet. Neboj se proto vyrazit sám(a), stejně přemýšlí spousta lidí a rozhodně solo nedojedeš sám! Statisticky za poslední roky jsou právě lidi co jedou solo nejčastější účastníci našich táborů.

Nejsem na to moc starý/stará?

V CoolCampu razíme heslo, že věk je jen číslo! Tábor je zážitkový zájezd zaměřený na dospělé lidi a za nás je dospělý člověk každý od 18 let bez horní hranice věku. Statisticky máme věkový průměr na táborech cca 28-34 let. Potkáš zde tedy dvacetileté, třicetileté, čtyřicetileté, padesátiletí a ani šedesátiletí nejsou výjimkou! Důležité je, aby ses nebral(a) moc vážně a jel(a) sis tábor užít na 110%! Takže věk nech doma a pojeď se bavit!

Můžu si vzít s sebou dítě?

Vůbec! Děti mají vstup zakázán! Od toho máš manželku/manžela, babičku/dědu, rodinu nebo útulek ne? Jednou tábor pro dospělé, navždy tábor pro dospělé!!!

Zabavíte nám telefon? Můžu zavolat domů?

Žádné osobní věci vám zabavovat nebudeme. Nemáme na to právo a nechceme za ně ani nést zodpovědnost…. Každopádně na každém táboře apelujeme na účastníky ať minimalizují co nejvíce kontakt se svým telefonemTábor je jedna velká sociální síť s výhodou instantního osobního kontaktu, tak proč chodit na Facebook či flexit na instagramu? 🙂 Samozřejmě za sdílení fotky se zmínkou CoolCamp jsme vždycky rádi! #CoolLidi #CoolCamp #taborprodospele #jsmecoolcamp

Pije se na táboře alkohol? Musím pít?

Pije i nepije! Je to jen na Tobě… V kempu máme nachystaný CoolBar, kde najdeš základní suroviny jako je pivo, voda, kafe, džus, erebos a nějaký alkohol… Kolik toho vypiješ a proč je jen na Tobě. Nikdy se nám však zatím nestalo, že by se nám na táboře někdo opil pod obraz a dělal ostudu… Navíc čím se lépe uvolňují ledy než skleničkou něčeho dobrého? To je pak člověk hned odvážnější do nových přátelství ne?

Co když se zraním? Popíchají mě včely nebo pokouše medvěd?

S medvědem ti nepomůžeme… To už asi nikdo, ale na každý náš tábor jezdí zdravotník. Většinou v podání našich dvou sluníček Majdy nebo Ivonky. Obě jsou to profesionálky z oboru se spoustou zkušeností. Nemusíš se tak bát, že by o tebe nebylo postaráno v případě nouze. Důležité je nám na začátku táboru nahlásit jakékoliv zdravotní komplikace co máš ať o tobě víme co nejvíce. 🙂

Musím být nabušený sporťák/sporťačka, abych se mohl(a) zúčastnit táboru?

Nemusíš! Táborové aktivity jsou navrženy tak, aby v nich mohl vyniknout každý. Znáš to přísloví… Někde dali, někde vzali… Proto na táborech vytváříme družstva/oddíly/cechy (záleží na tématu), kdy společně bojujete a na každou aktivitu využíváte ty nejlepší vlastnosti daného člena. Někdy je potřeba rychlost, jindy síla nebo inteligence. Nejdůležitější je však chuť zažít něco nového a jet si tábor užít.

A co mazlíček? Mám doma pejska co nekouše a lamu co neplive…

Tady musíme být stejně tvrdí jako u dětí. V minulých letech jsme zkoušeli vzít na tábor účastníky s mazlíčky, ale nikdy to nedopadlo podle plánu… Buď mazlíček prudil panička, který si tábor neužil nebo prudil ostatní účastníky… Navíc ne každému může být “po srsti”, že s ním spí v chatce pes, lama nebo kohout… Proto šup s mazlíčkem na hlídaní. 🙂

Jak probíhá ubytování? S kým budu bydlet?

Rozdělení do chatek probíhá podle sympatií na místě. Je to náš ozkoušený způsob a musíme říct, že to funguje! Nestalo se nám, že bychom museli někoho stěhovat, protože by si dva nesedli… Na dveřích bývají cedulky se jmény, kde se zapíšeš a už bydlíš! 

Na jaký tábor můžeš jet?

V roce 2023 máme nachystány dva tematické tábory: Vikingové a hvězdná brána.