Skip to main content

Na surf – Maroko – Informace k 29.11.2022

Blog 28.01.2021

Jak je to s Marokem? Co Covid? Jakou mají měnu, kdy je ideální počasí a dá se pít z kohoutku? Více zjistíš v našem blogu.

Aktuální informace k 29.11.2022

Covid a Maroko

Maroko je aktuálně OTEVŘENÉ turistům.

Pro vstup do Maroka je není potřeba se prokazovat vakcinací proti COVID nebo si dělat PCR test.

Jedinou povinností je vyplnit příletový formulář na stránce : https://www.onda.ma/form.php – Formulář si musíte doma vytisknout!

Předpokládané podmínky pro návrat do Čr

  1. Bez omezení

Co když onemocním a nepustí mě domů?

Můžeme doporučit například pojištění od pojištovny AXA, informace naleznete zde. V případě diagnostikování pozitivního testu ve spojení s asistenční službou pojišťovny Axa vám bude zajištěno ubytování a repatriační let zpět do ČR.

???? Voda z kohoutku

Maroko je africkou zemí, to je velkým znamením, že vše nebude v takovém pořádku jako u nás v Evropě. Voda obsahuje jiné látky než na které jsme zvyklí, proto NEDOPORUČUJEME pít vodu z kohoutku. Na našich surfařských zájezdech od nás máš každý den 1,5 l vody v pet láhvi, které se bát nemusíš.

????Vízum

Občan České republiky může do Maroka vstoupit s cestovním pasem. Neplatí žádná vízová povinnost (pokud zde budu méně než 90 dní) a ani povinnost se ohlásit na úřadech.

☀ Počasí v Maroku

Květen

V květnu je ideální do Maroka jet vyhřát své zmrzlé kosti po dlouhé zimě. Průměrné teploty v Agadiru dosahují  26°C a v noci 19°C. Moře je chladnější po zimě a má cca 19°C.

Září

V září je klima na celém území Maroka naprosto ideální. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 30 °C přes den a 22°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 24°C.

Listopad

Listopad je posledním měsícem, kdy létáme do Maroka. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 25°C přes den a 17°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 20°C.

???? Měna

Měnovou jednotkou je  marocký dirham (MAD). Dělí se na 100 centimů. 1 MAD je +- 2,4 Kč( Březen 2022). Doporučujeme si hotovost vybrat na místě přímo z bankomatu (tak to děláme my). Ve větších obchodech a restauracích můžete většinou platit kartou.

???? Smlouvání a ceny

Maročané jsou kovaní ve smlouvání, je to součást kultury, hlavně na tržnicích pokud jde o suvenýry, oblečení a podobně. Nesmlouvá se v restauracích.  Je to pro Maročany hra, prostě styl života.

Chléb – 4- 8 Kč,
jídlo v restauraci – 50 kč – 100 kč,
MHD – 4 kč,
zmrzlina 4-8 kč,
mléko 1l – 30 kč,
Sim karta s 5 gb dat +- 250 Kč
Čaj/káva – +- 30 Kč

⏲ Čas

V Maroku mají o 2 hodiny méně v době letního času a o 1 hodiny méně v době zimního času.

???? Zásuvky

Zásuvky jsou stejné jako u nás, nepotřebujete tedy žádný adaptér.

???? Očkování

Není potřeba žádného speciálního očkování. Jediné doporučení očkování je žloutenka. Obecně doporučujeme si překontrolovat očkování proti tetanu.

Nejnovější články z blogu

Vánoční soutěž o zájezd do Maroka

CoolCampáci a milovníci cestování. Je tu opět ta magická doba roku, kdy můžete svým blízkým,...

Zájezd na Athletic aneb poslední sezóna na starém Camp Nou zahájena

Výběr zápasu byl tentokrát jednoduchý, těch prestižních domácích utkání na podzim totiž zase tolik v...