Co je to katamarán?


Co je to katamarán?

06.11.2020
Co je to katamarán?

Katamarán, to je taková ta loď se dvěma trupy, takže je stabilnější a mořská nemoc fakt nehrozí. Takže pokud hledáme loď, kde nepadají skleničky ze stolu, moc se nenaklání, je dostatečně veliká, nejbezpečnější a nejkomfortnější, tak katamarán je přesně pro nás.

Jaké má Katamarán výhody oproti jachtě?

  • Je větší, poskytuje více soukromí
  • Nabízí více míst na slunění. Střecha, sítě na přídi, posezení na zádi.
  • Společné prostory jsou větší a na jedné úrovni.
  • Je stabilnější a rychlejší než jednotrupá plachetnice
  • Skok ze střechy je dělo 🙂

Kolik se vleze lidí na katamarán?

Naše plavby pořádáme pro 9 lidí + 1 kapitána. Katamarány mají čtyři kajuty s dvojlůžkem, dvě kajuty s jednolůžkem v přídi, kde se pohodlně vyspí i 2 metroví muži. V kajutě nalezneš polštář, peřinu, povlečení, prostěradlo a ručník z domu si tedy nic brát nemusíš. Kapitán tradičně spává v kajutě na přídi. Nemusíme se bát, že se budeme na lodi mačkat. Katamarány jsou neuvěřitelně prostorné, mají dokonale využitý každý centimetr pro maximální pohodlí na lodi.

Jaké má katamarán vybavení?

Katamarány jsou kompletně vybaveny pro pohodovou týdenní dovolenou. Na palubě nalezneme dvě velké lednice, plně vybavenou kuchyň včetně plynového sporáků, talířu, příborů, mrazák, umyvadla se sladkou a slanou vodou, troubou a pod. Dvě – čtyři koupelny se sprchou i toaletou jsou standart, jen pozor na vodu. Musíme sní šetřit.

Velký salon s kuchyní a navigačním koutem je umístěný oprostřed katamaránu. S venkovním posezením je spojený posuvnými dveřmi a celý prostor je krásně prosklený. Pokud venku hodně fouká, tak salón je úžasné místo, kde se dá schovat a přitom se i kochat. Nechybí běžná 220v zásuvka (je v provozu pouze v přístavu), ale také autozásuvky, které fungují po celou dobu plavby a zvládnou nabít telefony, notebooky a podobné zařízení. Fén nezvládnou. Audiosystém je rozmístěný po lodi a stačí se k němu připojit pomocí 3,5mm jacku.

Na zádi se nachází kormidlo, venkovní posezení a DINGHY. Můžeme si tedy skočit šipku z jakékoliv části lodi a pohodlně se vyšplhat zpět přes zadní schůdky. K opalovaní je ideální příď lodi, kde se můžeme vyvalit do sítí nebo na střeše. Katamarán je neuvěřitelně prostorný, takže válet se dá opravdu všude. Každá naše loď má svého DINGHY, což je nafukovací člun, který je nám kdykoliv k dispozici. Můžeme si ho půjčit k cestě na opuštěný ostrov, na nákup do přístavu nebo jen tak na projížďku po okolí.

Umíme zařídit i paddleboardy, subwingy, wifi nebo vodní skůtry. Stačí se domluvit.

Vydej se s námi v roce 2024 na Yacht odyssey.