Skip to main content

Co je to katamarán?

Blog 06.11.2020

Představ si týden strávený na katamaránu, kde každý den začíná dobrodružstvím a končí pod hvězdnou oblohou. Plavba na katamaránu s CoolCamp je zážitek, který tě zavede na místa, kam se dostane jen málokdo, a nabídne ti neopakovatelné okamžiky plné svobody a vzrušení. Katamarán je dokonalá volba pro ty, kdo hledají komfort, stabilitu a spoustu prostoru pro relaxaci i zábavu.

Co je to katamarán?

Katamarán je loď se dvěma trupy, což zajišťuje větší stabilitu a minimalizuje riziko mořské nemoci. Pokud hledáš loď, kde skleničky nebudou padat ze stolu a která se příliš nenaklání, katamarán je tou pravou volbou. Je větší, stabilnější a nabízí nejvíce komfortu ze všech našich lodí.

 

Výhody katamaránu oproti jachtě

Katamarán je prostornější a poskytuje více soukromí. Nabízí různé možnosti pro slunění, jako je střecha, sítě na přídi a posezení na zádi. Společné prostory jsou větší a nacházejí se na jedné úrovni, což usnadňuje pohyb po lodi. Díky své stabilitě a rychlosti je katamarán ideální pro pohodlnou a svižnou plavbu. A skoky ze střechy? To je opravdová pecka!

Kolik se vleze lidí na katamarán?

Naše plavby na katamaránu jsou určeny pro 8 lidí plus kapitána. Katamarány mají čtyři kajuty s dvojlůžkem a dvě kajuty s jednolůžkem v přídi. Každá kajuta je vybavena polštářem, peřinou, povlečením, prostěradlem a ručníkem. Kapitán tradičně spává v kajutě na přídi, takže budete mít dostatek prostoru pro sebe.

Plně vybavená kuchyň a sociální zázemí

Katamarány jsou kompletně vybavené pro pohodovou týdenní dovolenou. Na palubě najdeš dvě velké lednice, plně vybavenou kuchyň s plynovým sporákem, talíři, příbory, mrazákem, umyvadlem se sladkou a slanou vodou, troubou a dalším vybavením. Čtyři koupelny se sprchou a toaletou jsou standardem, ale musíme dbát na šetření vodou.

Společenské prostory

Velký salon s kuchyní a navigačním koutem je umístěný uprostřed katamaránu. S venkovním posezením je spojený posuvnými dveřmi a celý prostor je krásně prosklený. Pokud venku hodně fouká, salon je úžasné místo, kde se dá schovat a přitom se kochat výhledem. Na palubě najdeš také 220V zásuvky, které jsou v provozu v přístavu, a autozásuvky, které fungují po celou dobu plavby a zvládnou nabít telefony, notebooky a podobná zařízení. Audiosystém je rozmístěný po lodi a stačí se k němu připojit pomocí 3,5mm jacku.

Zábava a relaxace na palubě

Na zádi se nachází kormidlo, venkovní posezení a DINGHY. Můžeš si kdykoliv skočit do vody a pohodlně se vyšplhat zpět přes zadní schůdky. K opalování je ideální příď lodi, kde se můžeš vyvalit do sítí nebo na střeše. Katamarán je neuvěřitelně prostorný, takže válet se dá opravdu všude. Každá naše loď má nafukovací člun DINGHY, který můžeš využít k cestě na opuštěný ostrov, na nákup do přístavu nebo jen tak na projížďku po okolí.

Doprovodné vybavení a aktivity

Chceš ještě více dobrodružství? Žádný problém! Můžeme ti zařídit paddleboardy, subwingy, nebo vodní skútry. Paddleboard ti umožní prozkoumat okolí z nové perspektivy, zatímco subwing ti nabídne nezapomenutelný zážitek z podvodního létání.

Závěr

Týden na katamaránu s CoolCamp není jen dovolená – je to epické dobrodružství, které tě vezme na neprobádané cesty a umožní ti zažít svět z úplně nové perspektivy. Přidej se k nám a prožij nezapomenutelnou plavbu, kde každý den přináší nové vzrušení a každý večer se nese ve znamení přátelství a pohody. Vydej se s námi na katamarán a zažij tu pravou svobodu plachtění.

Nečekej na další příležitost, vydej se na svou dobrodružnou plavbu s CoolCamp teď hned. Moře čeká na tebe a tvoje příběhy!

Vydej se s námi na katamarán.

Nejnovější články z blogu

Vánoční soutěž o zájezd do Maroka

CoolCampáci a milovníci cestování. Je tu opět ta magická doba roku, kdy můžete svým blízkým,...

Zájezd na Athletic aneb poslední sezóna na starém Camp Nou zahájena

Výběr zápasu byl tentokrát jednoduchý, těch prestižních domácích utkání na podzim totiž zase tolik v...