8 důvodů proč jet do Barcelony

Barcelona


8 důvodů proč jet do Barcelony

17.07.2018

Barcelona,


Zeptali jsme se Tomáše, našeho ambasádora přes fotbal: ,,proč zrovna Barcelona?” 


Tomáš: 

1. MĚSTO
,,Barcelona, to není jen úžasný fotbal, ale také dech beroucí město. Kombinace moře, nádherného počasí, zajímavé architektury, památek UNESCO, skvělého jídla a spousty muzeí a atrakcí, které jinde nenajdeš. Barcelona tě okouzlí a nadchne, a ručím za to, že se budeš chtít do tohoto překrásného města vrátit.”
2.MESSI
,,Takový hráč tu nikdy nebyl a s největší pravděpodobností již nikdy ani nebude. Messiho talent přesahuje vše, co jsme mohli do této doby ve fotbale pozorovat. 5 Zlatých míčů, 6 Zlatých kopaček, 10x vítěz La Ligy, 4x vítěz Ligy mistrů, spousta dalších trofejí a nespočet rekordů, a hlavně naprosto jedinečný fotbalový talent.”


3.CAMP NOU
,,Stadion FC Barcelony je opravdu ohromný, ale jeho velikost a krásu poznáš, až když sedíš přímo na tribuně. A určitě tu nebudeš sám – tento stánek má kapacitu přes 99 tisíc fanoušků a díky novému kotli zde panuje skvělá atmosféra.”

 


4.HERNÍ STYL
,,Barça je známá svým nezaměnitelným herním stylem po celém světě. Krátké rychlé přihrávky, narážky… prostě Tiki–Taka. Osobitý styl klubu naordinoval především Johan Cruyff a tento styl nehraje pouze první tým, ale také všechny mládežnické týmy.”


5.POČASÍ
,,Barcelona leží na pobřeží Středozemního moře a počasí je tu vlastně dokonalé. Teploučko, příjemný vánek od moře a neomezený přísun slunce. Kromě fotbalu a města si tak výlet můžeš klidně spojit i s koupáním v moři a opalováním.”


6.JÍDLO
,,V Barceloně nalezneš řadu vyhlášených restaurací, které obdržely Michelinské hvězdy. Pro menší gurmány se tu najde řada skvělých podniků za rozumnou cenu.
Doporučuji: Paella, šunky, dezert Crema Catalana či šumivé víno Cava – na všechny tyto speciality se můžeš těšit.”


7.CAMP NOU TOUR
,,Stadion sice uvidíš i během zápasu, detailní prohlídka ti ovšem odhalí celé zázemí a určitě je na co se těšit. Veškeré trofeje, kaple, šatny, mediální místnost a třeba i komentátorské stanice a trávník. Na prohlídku Camp Nou budeš ještě dlouho vzpomínat.”Chci zažít stadion CAMP NOU

8.OSTATNÍ SPORTY
,,FC Barcelona není jen fotbalový tým. Klub disponuje také basketbalovým, házenkářským, futsalovým a hokejovým týmem. A především na utkáních futsalu a basketu v Palau Blaugrana a ty budeš svědkem úžasné podívané. Kromě utkání na vysoké úrovni tu panuje jedna z nejlepších atmosfér v Evropě, o kterou se stará skupina Dracs.” 

Tak co, přidáš se k nám na další zápas?