Za sněhem - Ukrajina Příroda, Sport, Kultura, Roadtrip

Za sněhem - Ukrajina Příroda, Sport, Kultura, Roadtrip

Alpy jsou nuda! My jedeme na Ukrajinu.
Ať jsi lyžař, snowborďák nebo adrenalinový nadšenec vycestuj s námi právě zde. Ukrajina nabízí 68 km sjezdovek v Bukovelu a freeride sjezdy v nejvýše položeném středisku Dragobrat, které je úplně odříznuté od civilizace. Jízda po kopcích v rolbě, za rolbou, vedle rolby? Není problém, čti dál...


PROGRAM - Moderní lyžování i cesta do historie

První 3 dny našeho zájezdu strávíme v Bukovelu, nejmodernějším středisku na východě. Krom 68 km úžasných modrých, červených, černých (denně upravených) sjezdovek a nočního lyžování, zavítáme i na motokáry. Minulý rok jsme tam zajeli rekord, letos máme jasný cíl. Buď cizí rekord pokořit, nebo vytvořit nový.

Super zážitkem je KLUB VODA. Návštěva tohoto wellness zábavního parku vybízí k relaxu (sauny, vířivky, relax zóny) či party (venkovní stage s DJs, vnitřní bar na vodě a bar v mezipatře). Čeká tu na Tebe spousta dalších aktivit ve dne i v noci. Největší zipline na Ukrajině, bobování, snowtubing, psí spřežení, bruslení, čtyřkolky, snowpark a po večeře spousta restaurací, kaváren, trhů či nočních klubů.Čtvrtý a pátý den vyměníme moderní středisko Bukovel za nejvýše položené středisko na Ukrajině - Dragobrat. Už jízda do Dragobratu je zážitek. Vyjet se tam dá totiž jen terénními vozy. Lyžování zde se nedá s ničím porovnat. Nekonečné pláně, dechberoucí výhledy kilometry daleko a panenská příroda. Je to ráj pro freeride a skialpinismus.  Pro méně odvážné je hned za hotelem sedačková lanovka s nádherným svahem. Hotel nabízí možnost sudového wellness a sauny.

*Dokonce si na místě můžeme pronajmout rolbu, která nás celý den bude vozit po okolních kopcích a ty zažiješ pořádnou dávku adrenalinu z freeride sjezdů s profi instruktorem a lavinovým vybavením.

Skialp s instruktorem ALPACADEMY

Přišla na tebe někdy myšlenka, jaké to je jezdit mimo sjezdovky? Vyšlápnout si krásnou zimní krajinou na kopec bez lyžařů a pak si do sněhu nakreslit svou vlastní stopu? Nebýt limitován ostatními lidmi ve středisku, plotem na sjezdovce…
Máš skvělou šanci právě teď. Kluci z ALPACADEMYnaučí vše, co pro start do skialpinismu budeš potřebovat. Rozhodně to nebude jen o lyžování. Předají ti maximum znalostí a zkušeností, které se ti budou na sněhu hodit. 

Co získáš?

* Skvělé zážitky a vědomosti
* Vyzkoušíš si práci s lavinovou výbavou
* Nakousneš 1. pomoc v horách
* Naučíš se orientovat ve volném terénu
* Utečeš od monotónnosti sjezdovek, skipas potřebovat nebudeš. Místo toho zamakáš a odkryješ pohledy, které běžný lyžař nevidí

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen převážně pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti se skialpinismem. Přesto se od tebe vyžadují dobré lyžařské schopnosti.

Vem si s sebou zdravý rozum. Každý jezdíme na vlastní riziko a vždy musíš vědět, do čeho jsi ochoten jít a co už je na hranici tvého komfortu. Ale neboj, kurz je stavěn pro začátečníky! 
Další požadavky si upřesníme individuálně 

* Umíme zařídit i zapůjčení skialpového vybavení, stačí napsat/zavolat a vymyslíme to! 


Středisko BUKOVEL - úroveň jako v Alpách

Nejmoderněji vybavený skiareál ve východní Evropě na úrovni ALPSKÝCH středisek. Nachází se v ukrajinských Karpatech v nadmořské výšce kolem 920 metrů. Středisko obsluhuje 16 lyžařských vleků, délka se pohybuje od 650 metrů do 2000 metrů. Vynikající tratě dosahující délky 68 km jsou speciálně upravovány a zajezdí si na nich úplný začátečník i profesionál.


*Nejdelší sjezdovka dosahuje délky 2,1 km. Velkou výhodou je, že denní skipas můžete využít i na noční lyžování. 

Přes den Bukovel nabízí spoustu aktivit jako je SnowTubing, nejdelší zipline, bungeejumping, motokáry, snowpark, big-airbag či aquapark.

 

Středisko DRAGOBRAT - panenská příroda


Nejvýše položené středisko na Ukrajině. Ideální místo pro freeride, skialpinismus, zimní turistiku, snowboarding, lyžování. Nabízí 5 vleků v délce od 700 do 1600 metrů.  Zažijeme zde jízdu rolbou po panenských vršcích Dragobratu! Cca 10-12 výjezdů za den a následný relax v sauně nebo venkovním sudu u Hotelu! Zkušení průvodci, kteří znají terén jako své boty! Dostat se do střediska je zážitek sám o sobě a využijeme místní dopravy pomocí Gazu nebo UAZu.


 

Ubytování - Penzion a Hotel v horách

Krásný rodinný penzion v Bukovelu ve stylu dřevěnice. Ubytování budeme v pokojích po 2-4 lůžkách s vlastním sociálním zařízením. V přízemí se nachází společenská místnost, kde se podávají večeře, snídaně nebo si zde můžeš zakoupit kávu, pivo či domácí pálenku. Soukromý skibus na svah zajištěn. 

V Dragobratu budeme bydlet v horském hotelu hned vedle svahu. Hotel disponuje restaurací, společenskou místností, venkovní sudovou vířivkou a saunou. Pokoje jsou zde po 2-4 lůžkách s vlastním sociálním zařízením. 


 

Strava - Ukrajinská polopenze

V obou ubytování tě čeká klasická ukrajinská polopenze. Ideální způsob, jak nakouknout do místní kuchyně. V Bukovelu jsou dostupné velké obchody, stačí vše nakoupit na místě. Ve středisku Dragobrat jsou restaurace a menší obchod. Ceny se pohybují nízko, a tak není problém vyzkoušet místní kuchyň za nízké ceny.


DOPRAVA - CoolKárou nebo po vlastní ose

1⃣ Naše CoolKára tě dovezeme z Ostravy
2⃣ Jeď po vlastní ose
3⃣ Rádi ti pomůžeme domluvit spolujízdu s dalšími CoolCampáky

 Často kladené otázky

Jak se zaregistrovat?

Stačí kliknout na "Chci jet" vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme! 

Jak probíhá placení?

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více "splátek". Stačí nám jen napsat!

Kdy dostanu pokyny k zájezdu?

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou mailem měsíc předem. Samozřejmě, pokud je potřebuješ dříve, stačí zavolat nebo napsat mail. :)

Mám skupinu přátel co by chtěla jet se mnou, dostanu nějakou slevu?

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.