Za sněhem - Ukrajina Příroda, Sport, Kultura, Roadtrip

Za sněhem - Ukrajina Příroda, Sport, Kultura, Roadtrip

Alpy jsou nuda! My jedeme na Ukrajinu.
Ať jsi lyžař, snowborďák nebo adrenalinový nadšenec vycestuj s námi právě zde. Ukrajina nabízí 68 km sjezdovek v Bukovelu a freeride sjezdy v nejvýše položeném středisku Dragobrat, které je úplně odříznuté od civilizace. Jízda po kopcích v rolbě, za rolbou, vedle rolby? Není problém, čti dál...PROGRAM - Moderní lyžování i cesta do historie

První 3 dny našeho zájezdu strávíme v Bukovelu, nejmodernějším středisku na východě. Krom 68 km úžasných modrých, červených, černých (denně upravených) sjezdovek a nočního lyžování, zavítáme i na motokáry. Minulý rok jsme tam zajeli rekord, letos máme jasný cíl. Buď cizí rekord pokořit, nebo vytvořit nový.

Super zážitkem je KLUB VODA. Návštěva tohoto wellness zábavního parku vybízí k relaxu (sauny, vířivky, relax zóny) či party (venkovní stage s DJs, vnitřní bar na vodě a bar v mezipatře). Čeká tu na Tebe spousta dalších aktivit ve dne i v noci. Největší zipline na Ukrajině, bobování, snowtubing, psí spřežení, bruslení, čtyřkolky, snowpark a po večeře spousta restaurací, kaváren, trhů či nočních klubů.Čtvrtý a pátý den vyměníme moderní středisko Bukovel za nejvýše položené středisko na Ukrajině - Dragobrat. Už jízda do Dragobratu je zážitek. Vyjet se tam dá totiž jen terénními vozy. Lyžování zde se nedá s ničím porovnat. Nekonečné pláně, dechberoucí výhledy kilometry daleko a panenská příroda. Je to ráj pro freeride a skialpinismus.  Pro méně odvážné je hned za hotelem sedačková lanovka s nádherným svahem. Hotel nabízí možnost sudového wellness a sauny.

*Dokonce si na místě můžeme pronajmout rolbu, která nás celý den bude vozit po okolních kopcích a ty zažiješ pořádnou dávku adrenalinu z freeride sjezdů s profi instruktorem a lavinovým vybavením.


Středisko BUKOVEL - úroveň jako v Alpách

Nejmoderněji vybavený skiareál ve východní Evropě na úrovni ALPSKÝCH středisek. Nachází se v ukrajinských Karpatech v nadmořské výšce kolem 920 metrů. Středisko obsluhuje 16 lyžařských vleků, délka se pohybuje od 650 metrů do 2000 metrů. Vynikající tratě dosahující délky 68 km jsou speciálně upravovány a zajezdí si na nich úplný začátečník i profesionál.


*Nejdelší sjezdovka dosahuje délky 2,1 km. Velkou výhodou je, že denní skipas můžete využít i na noční lyžování. 

Přes den Bukovel nabízí spoustu aktivit jako je SnowTubing, nejdelší zipline, bungeejumping, motokáry, snowpark, big-airbag či aquapark.

 

 Středisko DRAGOBRAT - panenská příroda


Nejvýše položené středisko na Ukrajině. Ideální místo pro freeride, skialpinismus, zimní turistiku, snowboarding, lyžování. Nabízí 5 vleků v délce od 700 do 1600 metrů.  Zažijeme zde jízdu rolbou po panenských vršcích Dragobratu! Cca 10-12 výjezdů za den a následný relax v sauně nebo venkovním sudu u Hotelu! Zkušení průvodci, kteří znají terén jako své boty! Dostat se do střediska je zážitek sám o sobě a využijeme místní dopravy pomocí Gazu nebo UAZu.


 
Ubytování - Penzion a Hotel v horách

Krásný rodinný penzion v Bukovelu ve stylu dřevěnice. Ubytování budeme v pokojích po 2-4 lůžkách s vlastním sociálním zařízením. V přízemí se nachází společenská místnost, kde se podávají večeře, snídaně nebo si zde můžeš zakoupit kávu, pivo či domácí pálenku. Soukromý skibus na svah zajištěn. 

V Dragobratu budeme bydlet v horském hotelu hned vedle svahu. Hotel disponuje restaurací, společenskou místností, venkovní sudovou vířivkou a saunou. Pokoje jsou zde po 2-4 lůžkách s vlastním sociálním zařízením. 


 

Strava - Ukrajinská polopenze


V obou ubytování tě čeká klasická ukrajinská polopenze. Ideální způsob, jak nakouknout do místní kuchyně. V Bukovelu jsou dostupné velké obchody, stačí vše nakoupit na místě. Ve středisku Dragobrat jsou restaurace a menší obchod. Ceny se pohybují nízko, a tak není problém vyzkoušet místní kuchyň za nízké ceny.


DOPRAVA - CoolKárou nebo po vlastní ose


1⃣ Naše CoolKára tě dovezeme z Ostravy
2⃣ Jeď po vlastní ose
3⃣ Rádi ti pomůžeme domluvit spolujízdu s dalšími CoolCampáky

 

Často kladené otázky

Jak se zaregistrovat?

Stačí kliknout na "Chci jet" vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme! 

Jak probíhá placení?

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více "splátek". Stačí nám jen napsat!

Kdy dostanu pokyny k zájezdu?

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou mailem měsíc předem. Samozřejmě, pokud je potřebuješ dříve, stačí zavolat nebo napsat mail. :)

Mám skupinu přátel co by chtěla jet se mnou, dostanu nějakou slevu?

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.