Za sněhem - Gruzie Příroda, Sport, Poznávací výlet

Za sněhem - Gruzie Příroda, Sport, Poznávací výlet

Jediné, co se ti vybaví, když se řekne Gruzie, je koňak? A co takhle lyžovačka Tvého života! Nech se uchvátit lyžováním na Kavkazu, v nejlepším středisku Gudauri, které sahá až do 3 200 m.n.m. Spousta přírodního sněhu, slunečných dní, 70 km upravených sjezdovek a neomezeně kilometrů vhodných pro freeride a skialpinismus.

Lyžařská vesnička Gudauri je ideálním střediskem pro lyžování na perfektně upravených sjezdovkách, ale také pro skialpinismus a freeride. Láká hlavně svou exotikou, panenskou přírodou, přátelským přístupem místních a jedinečnou kulturou. Čeká na Tebe 6 dní exotického lyžování, gastro zážitky, návštěva starodávného města Kutaisi, paraglide či klidně heliskiing. 


 
Program - Lyžování v GRUZII

První den po setkání v Ostravě nasedneme do aut, která nás odvezou na letiště do Katovic. Přímým letem se dostaneme do města Kutaisi a poté autobusem do střediska Gudauri.

Druhý až sedmý den strávíme ve středisku lyžováním. První dny se seznámíme se střediskem a tím co může nabídnout místní sjezdovky. Vystoupáme až na horu Sadzele do 3279 m.n.m, vyzkoušíme všechny červené, modré i černé sjezdovky. Vyfotíme se u ikonického kříže na hoře Kudebi a ochutnáme tradiční pokrmy v místních apres-ski. Další dny můžeme využít širokou škálu aktivit: freeride s instruktorem, paraglide, heliskiing, vydat se na skialpech vystoupat ještě výše. Skvělé lyžařské zážitky budou korunovány vyhlášeným vínem a jídlem z místních kuchyní a naším závěrečným gruzínským večerem, který jsme si pro Tebe připravili. Osmý den ráno vyrazíme zpět do druhého největšího Gruzijského města Kutaisi. Projdeme si město a navštívíme napříkad Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která se vznáší nad městem na kopci Ukimeriony. Další zastávkou bude park Bulvari, bílý most přes řeku Rioni a oběd si dáme na náměstí Davida Stavitele. Po procházce a dobrém jídle se vydáme na večerní let domů. 


 
Lyžařské středisko Gudauri
Gudauri leží na jižním svahu Velkého kavkazského hřebene. Nachází se vysoko v horách v nadmořské výšce 2153 m.n.m. Panuje zde teplé, slunné a bezvětrné počasí. Lyžování si můžeš užít na celkem 70 km modrých, červených i černých sjezdovek, které obsluhuje celkem 15 vleků a lanovek, které tě vyvezou až do 3279 m.n.m., odkud se můžeš kochat nádhernými výhledy po panenské přírodě. Freeride terény jsou orientovány na všechny strany, nabízí naprosto dokonalé pláně, kde jsi doslova v zajetí obřích okolních skal. 
 
Paraglide, heliskiing, heliboarding na panenském sněhu ti přinese nezapomenutelné zážitky.


 
Ubytování - nový apartmánový dům

Ubytováni budeme v nově postaveném apartmánovém domě. Každý apartmán je vybavený vlastním balkonem, kuchyňkou a koupelnou se sprchovým koutem. Wifi a TV v každém pokoji je samozřejmostí. Apartmány se nachází ve výšce 2170 m.n.m a nejbližší lanovka je vzdálená 100 m od dveří domu.  V sousedství je obchod i restaurace.

*Nechceš bydlet v apartmánovém domě, ale spíš v Hotelu? Žádný problém, jen nám to napiš a vybereme spolu přesně to po čem tvé srdce touží.


Doprava - Nic neřešíš, jen se vezeš
Gruzii navštívíme samozřejmě letecky. Sejdeme se v Ostravě, odtud tě odvezeme na letiště do Katovic. V noci přiletíme do Kutaisi, kde nás bude čekat autobus, který nás přiveze přímo do GUDAURI. Po cestě zpět nás opět autobus odveze do Kutaisi, prohlídneme si město a vyrazíme zpět do Katovic a CoolKárou zpět do Ostravy. 

* V ceně letenky máš velký kufr nebo tzv. Skibag. (na tvé vybavení). Pokud ho tahat nechceš, tak není problém si na místě vybavení půjčit. 


Strava

Každý apartmán je vybavený vlastní kuchyňkou a kousek od domu je obchod, kde si můžeš nakoupit jídlo. V sousedství je taky restaurace, kde se najít za pár kaček. Na závěr pro Tebe máme nachystaný typický Gruzijský večer, kdy okusíš místní speciality.

* Nechce se ti vařit? Není problém... Nech nás ti zařídit polopenzi nebo klidně i plnou penzi! :) 
Profi video/Foto - Měj své vzpomínky stále před očima

Do Gruzie s námi jede Mates, který ti nedovolí zapomenout to co jsi v Gruzii zažil. Průběžně bude běhat kolem natáčet a fotit dění. Vyhradí si na Tebe čas, bude se ti individuálně věnovat a zachytí přesně tu vzpomínku, kterou si chceš odvést.

Jsi-li začátečník uděláte fotky na sjezdovce, vrcholku hory nebo na pivě večer. Miluješ prašan? Vyrazíme na powder na Gruzinské nedotčené kopce a nachytáme fotky, které budou všichni závidět. Samozřejmě ani snowpark nám není cizí, takže pokud si troufáš na skoky, tak natočíme další video jako "redbull art of flight". 

Fotkami to nekončí! Matěj udělá pro všechny účastníky taky vzpomínkové video u kterého budou všichni tvý známí rojit slzy dojetím a litovat, že tam nebyli s námi. :) 

* Koukni na tvorbu Matěje na jeho webu a těš se na ten výstup. :)

Ambasadoři zájezdu

Kuba - prostě Kuba 

Je to dobrodruh, zakladatel CoolCampu, je pro každou srandu, procestoval už spoustu zemí a zorganizoval výlety od vína na Moravě, přes lyžovačku na Ukrajině, Tábor pro dospělé nebo silvestrovský festival až po megalomanské Rusko! Máš se na co těšit. :) 

Matěj - Mates

Matěj/Mates se narodil s foťákem v ruce. Této lásce propadl už dávno a od té doby má na svědomí spoustu videí, fotek od svateb přes firemní a korporátní videa až po akční videa jako třeba ty co dělá pro nás. Je to sportovec srdcem i duší. 


Často kladené otázky

Jak se zaregistrovat?

Stačí kliknout na "Chci jet" vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme! 

Jak probíhá placení?

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více "splátek". Stačí nám jen napsat!

Kdy dostanu pokyny k zájezdu?

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou mailem měsíc předem. Samozřejmě, pokud je potřebuješ dříve, stačí zavolat nebo napsat mail. :)

Mám skupinu přátel co by chtěla jet se mnou, dostanu nějakou slevu?

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.