Skip to main content

Vietnam – Na vlastní kůži | Říjen 2024

18.10.2024 - 30.10.2024

Další termíny:
29.09.2024 - 11.10.2024 Volných míst: 11
14.04.2025 - 27.04.2025 Volných míst: 18
01.05.2025 - 14.05.2025 Volných míst: 18

Poznej na vlastní kůži kontrasty Vietnamu. Navštívíš džungli hlavního města Hanoj, její historické památky a kulturu. Poté se přesuneš do horské divočiny k severní hranici Vietnamu s Čínou, kde se na motorce budeš prohánět mezi rýžovými poli. Zlatým hřebem tvého dobrodružství bude třídenní plavba lodí v ikonických zátokách pobřeží Ha Long Bay.

od 29 900 

Volných míst: 13

Cena pro 1  
30 990 
Celkem:
30 990 
Cena pro 2 - 3
30 990 
30 490 
Celkem:
Cena pro 4+
30 990 
29 900 
Celkem:
18+

Věk účastníků

20

Počet účastníků

Hanoi, Ha Giang, Ha Long Bay

Lokalita

5000 Kč

záloha

Odletět můžeme z Prahy nebo Vídně. Odlety z Prahy jsou aktuálně o cca 5 000 – 7000 kč dražší než z Vídně. První den je čistě cestovní.

Přiletíme na mezinárodní letiště v Hanoji. Hanoj je hlavní město a důležité politické, hospodářské a kulturní centrum Vietnamu. Po ubytování a případném šlofíčku se vydáme do živých ulic Hanoje, prohlédneme si osvětlené památky, nasajeme místní atmosféru a vyzkoušíme typické vietnamské pokrmy nebo pivko Hanoi či Saigon.

Dnes vyrazíme autobusem do města Ha Giang, které leží na severu Vietnamu u hranic s Čínou. Cesta trvá zhruba 6 – 7 hodin. Ubytujeme se a vyzvedneme nachystané motorky. Navštívíme vodopády v Ha Giangu, kde se můžeš kochat jejich krásou nebo dokonce zaskákat do průzračné vody. Večer strávíme společnou večeří, relaxem v bazénu, vodní dýmkou, hudbou a pivem v nádherném prostředí.

Dopoledne vyrážíme na náš okruh na motorkách. Během 4 dnů zažiješ spoustu nádherných scenérií, vodopádů, vyhlídek, jeskyní, místního jídla a kultury. Budeme se prohánět po vyhlášených stezkách, které se klikatí mezi rýžovými a kukuřičnými poli. Severní Vietnam je nejméně dotčená krajina západní civilizací. Tři noci budeme spát u místních, večeřet i snídat lokální rodinnou kuchyni a obdivovat krásy této země.

Řídit se bát nemusíš, není zde velký provoz, silnice jsou dostatečně široké a kvalitní. Musíš však již mít zkušenosti s řízením skútru. Pokud by ses však bál(a) umíme zařídit i řidiče.

K večeru se vrátíme autobusem do Hanoje. Ubytujeme se, odpočineme a vyrazíme do víru velkoměsta.

Ráno nás před ubytováním vyzvedne mikrobus, který nás zaveze do ikonické zátoky Ha Long. Výlet bude v oblasti Bai Tu, která je více lokální, a né tak zasažena západní turistikou. V Ha Long Bay nasedneme na loď, na které si dáme welcome drink a poobědváme. Odpoledne navštívíme jeskyně Thien Canh Son a zbytek dne si užijeme opalováním, koupáním v křišťálové čisté vodě a sledováním západu slunce z paluby naší lodi. Ikonický večer zakončíme společnou tradiční vietnamskou večeří. Po večeři přespíme na lodi.

* Večer můžeš zkusit rybaření z lodi tradičním vietnamským způsobem.

Ráno budeme podávat snídani na lodi. Kotvy spustíme v geologickém parku Vung Ha, kde se přemístíme na kajaky a prozkoumáme zátoku tisíce ostrovů. Zastavíme na krásných plážích, kde můžeme relaxovat nebo plavat. Oběd budeme podávat na lodi. Odpoledne strávíme plaváním, opalováním a na kajaku v oblasti Be Ong Dau. Večer zakotvíme v Cong Do, kde strávíme noc.

* Zajímá-li tě vaření, můžeš se zúčastnit kurzu vietnamské kuchyně a sledovat pana kuchaře při přípravě našich večeří.

Poslední ráno se přesuneme do starodávné vesnice Vung Vieng, která je obklopená horami. Do vesnice dojedeme na kolem nebo v elektrovozíku. Který dopravní prostředek zvolíš je jen na Tobě. Kolem 12. hodiny vyrazíme zpět do Hanoje s pauzou na svačinu. Večer se ubytujeme v Hanoji a půjdeme objevovat další památky.

Volný program v Hanoji na nákup suvenýrů.

Odlétáme z letiště v Hanoji.

Co je v ceně

Co není v ceně

Do Vietnamu létá několik letecký společností. Na sever Vietnamu nás doveze minibus. Sever Vietnamu projedeme na půjčených motorkách, které budeme sami řídit. Ze severu Vietnamu se do Ha Long Bay přesuneme spacím autobusem. Posledním dopravním prostředkem bude výletní loď, na které strávíme 3 dny.

Na základě předchozích zkušeností můžeme očekávat, že cena letenek bude v rozmezí 16 000 – 20 000 Kč z Vídně a 20 000 – 23 000 Kč z Prahy. Jakmile termín zaplníme minimálním počtem účastníků, tak dáme všem přihlášeným vědět nejideálnější let.

Ve Vietnamu si vyzkoušíme všechny způsoby ubytování. V Hanoji se ubytujeme ve dvojlůžkových pokojích v 3* hotelu se snídaní přímo v centru města. Tradiční ubytování si vyzkoušíme na severu u čínských hranic, kde budeme ubytovaní v apartmánech a penzionech přímo u místních. Posledním ubytováním budou kajuty na lodi.

Stravovat se budeme různě. V Hanoji máme snídaně zajištěné na hotelu, oběd a večeři na ulici. Na severu Vietnamu nás čekají snídaně chystané místními, obědy ve vesničkách při přejíždění a tradiční večeře v ubytování. Plná penze s šéfkuchařem bude podávána na lodi při našem výletu v Ha Long Bay.

Thajsko: Na vlastní kůži | Březen 2025

09.03.2025 - 23.03.2025

Čekají nás nádherné tropické ostrovy na jihu - Koh Tao a Koh Samui, ulice Bangkoku, národní mořský park...

od 55 990 

Bali: Za dobrodružstvím | Květen 2025

20.05.2025 - 02.06.2025

Vyrážíme na Bali! Přidáš se k nám?! Čeká tě naprosto dokonalé dobrodružství, při kterém zažiješ autentické Bali. Vyrazíme...

od 54 990 

Pavel

Vietnam s touto cestovkou je víc vietnamský než majitel naší večerky za barákem! Vřele doporučuji. Program super, ambasadoři k nakousnutí, teda Zuzka, Mára zvracel a nikdo ho ochutnat nechtěl🤣
Toto je opravdový zážitek, žádné válení na pláži. Seberte odvahu,pár peněz a vyražte s CoolCampem, stojí to za to. Určitě pojedu na další akci.
Díky!

Hanča

Vietnam březen 2024 – Pro mě byla tato výprava velký krok k sebepoznání a posunutí svých hranic. Sešla se skvělá parta lidí, na které nezapomenu a ambasadoři mě mile překvapili, jak moc se zapojili celkově do skupiny, ke všemu byli profesionální, chápaví, empatičtí a hlavně s nimi byla sranda. Kdybych měla sestavit svůj program jak procestovat severní Vietnam, tak to nenaplánuji jinak – program, servis, ubytování, přejezdy, vše prostě zážitek, tak jak to má být. Není to pro každého, dobře si přečtěte pokyny k zájezdům, ať víte do čeho jdete, ale pro lidi co jsou zvyklí cestovat daleko sami, mají rádi srandu, adrenalin a rádi objevují nová místa je to to pravé. Zuzko a Kubo díky a těším se na další setkání.

Pavel

I z průjmu dokážou udělat dobrodružství! Super zážitek, bezvadní ambasadoři, i Zuzka co nedává lajky…
Všem doporučuji.
(Beru zpět, Zuzka začala dávat lajky)
Kdyby šlo dát víc hvězdiček, dal bych!

*****

Roman

Super zážitek, díky moc.

Marek

Super zájezd na motorky do Vietnamu. Sranda, adrenalin, skvělý lidi… Víc jsem si snad ani přát nemohl 😉.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.