Vietnam – Motovýlet | Říjen 2023


Vietnam – Motovýlet | Říjen 2023


Přidej se na náš expediční motovýlet po Vietnamu, který ti nabídne vzrušující jízdu na motorkách, prozkoumání nejkrásnějších a nejzajímavějších míst této exotické země. Během 10 dnů navštívíš úchvatné vápencové skály v Tam Coc, nádherné horské scenérie a rýžová políčka v Pu Luong, malebná údolí Mai Chau a Moc Chau, tajemný horský hřeben Ta Xua a nedotčenou přírodu Xuan Son národního parku. Navíc poznáš autentickou vietnamskou kulturu a tradiční vesničky.

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

max. 18

⚒ +/-Počet nocí 

13 nocí

🏠 Lokalita

Vietnam

🆒 Ambasadoři

Zuzka a Kuba

Typ zájezdu

Expedice

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka 24 990 Kč
Cena pro 2-3 účastníky (cena/os) 24 490 Kč
Cena pro 4-6 účastníků (cena/os) 24 990 Kč
First minute sleva do 30.6.2023 – 1 000 Kč
Sleva pro CoolCampáka, který už s námi někde byl. – 1 000 Kč
*slevy se sčítají

Program

Den 1 | Odlétáme!

Odletět můžeme z Prahy nebo Vídně. Odlety z Prahy jsou aktuálně o cca 5 000 – 7000 kč dražší než z Vídně. První den je čistě cestovní.

Den 2 | Přílet!

Přiletíme na mezinárodní letiště v Hanoji. Hanoj je největším městem severního Vietnamu a hlavním městem Vietnamské demokratické republiky. Po ubytování a případném šlofíčku se vydáme do živých ulic Hanoje, prohlédneme si osvětlené památky, nasajeme místní atmosféru a vyzkoušíme typické vietnamské pokrmy nebo pivko Hanoi či Saigon.

Den 3 | Hanoj – Tam Coc (103 km)

Ráno přebereme naše motorky a vydáme se na první etapu našeho dobrodružství. První cesta tě zavede z Hanoje do malebné oblasti Tam Coc, která je známá svými impozantními vápencovými skalami a zelenými rýžovými poli. Po příjezdu prozkoumáme toto úžasné místo a jeho skrytá zákoutí, budeme obdivovat všudypřítomné skály, navštívíme místní chrám Bich Dong a uvidíme tradiční styl života místních – zjistíme například, jak se dají k pádlování lodě používat nohy místo rukou.

🏠 Spíme v Tam Coc

Den 4: Tam Coc

Ubytování zůstaneme v Tam Coc, ale na motorkách se přesuneme do malebné oblasti Trang An, kde se vydáme na projížďku lodí mezi vápencovými skalami a zelenými rýžovými poli, uvidíme zde také chrámový ostrov a nakoukneme do jeskyní.  Poté zavítáme do Buddhistického palácového komplexu Bai Dinh a při západu slunce vyšplháme na vyhlídku Hang Mua, odkud uvidíme úchvatný výhled na krajinu.

🏠 Spíme v Tam Coc

Den 5: Tam Coc – Pu Luong (130 km)

Dnes se vydáme směrem na západ do překrásné přírodní rezervace Pu Luong. Tento den ti nabídne nádherné scenérie, panoramatické výhledy a autentický zážitek ze zákoutí venkovského Vietnamu. 

Zde navštívíme impozantní strom Koompassia excelsa (Cột cờ), projdeme se nádhernými rýžovými terasami a užijeme si výhledy na zelené hory z Cua Khoai všude kolem nás a prozkoumáme místní vesnice a nádhernou přírodu. 

Ubytujeme se v tradičním stylu a možná chybět nebude ani bazén pro schlazeni se po náročném dni. 

🏠 Spíme v Pu Luong

Den 6: Pu Luong a okolí

Celý den strávíme v Pu Luongu. Společně navštívíme vodopád Hieu, kde si užijeme osvěžující koupání, prozkoumáme vesnici Kho Muong a projíždět se budeme po úbočí hor, přes vesnické mosty a den završíme společnou večeří v tradičním stylu. 

🏠 Spíme v Pu Luong

Den 7: Pu Luong – Mai Chau – Moc Chau (125 km)

Vyrazíme společně do malebných údolí Mai Chau a Moc Chau. Z  Navštívíme Lac Village, kde se projdeme po tradiční vesnici a omrkneme místní řemesla a kulturu. Poté si užijeme nádherné horské výhledy při procházce po Pa Co.

🏠 Spíme v Moc Chau

Den 8: Moc Chau – Ta Xua (115 km)

Společně zamíříme do oblasti Ta Xua, kde vyjedeme klikatícími se horskými cestami až do 1500 m.n.m. Toto místo, známé také jako ´vesnice v oblacích´ je známé především svým záhadným horským hřebenem zvaným “cesta do nebe”. Užijeme si nádherné panoramatické výhledy, poznáme okolní přírodu a součástí naší cesty bude i přejezd řeky, kdy motorky naložíme na loď a spolu s nimi se převezeme na druhý břeh. 

🏠 Spíme v Ta Xua

Den 9: Ta Xua – Tram Tau (63 km)

Ráno strávíme v Ta Xua, kde budeme společně objevovat okolní přírodu a výhledy. Porozhlédneme se po zdejších čajových plantážích a vyrazíme dále na cestu do malebného městečka Tram Tau, které je známé svými horkými prameny. Právě v nich se smočíme ke sklonku dne a necháme tak tělo zregenerovat po několika dnech jízdy.

🏠 Spíme v Tram Tau

Den 10: Tram Tau – Xuan Son národní park (106 km)

Dnes se vydáme na další etapu našeho dobrodružství směrem k národnímu parku Xuan Son. Ubytujeme se tradičně a u místních, kteří nás zde budou hostit. Po příjezdu společně prozkoumáme tuto rozmanitou a téměř nedotčenou přírodu, budeme si vychutnávat zdejší flóru a faunu a užijeme si klidných chvil uprostřed nádherného prostředí.

🏠 Spíme v Tram Tau

Den 11: národní park Xuan Son – Tam Dao (119 km)

Ráno opustíme národní park Xuan Son a zamíříme do horského městečka Tam Dao. Tam Dao je známé svou malebnou horskou atmosférou, osvěžujícím klimatem a krásnými výhledy. Navštívíme i chrámy po cestě a po příjezdu si společně užijeme procházku po městečku nebo se vydáme na krátký trek do okolních hor.

🏠 Spíme v Tam Dao

Den 12: Tam Dao – Hanoj (73 km)

Na poslední den našeho motovýletu se vydáme zpět do Hanoje. Užijeme si společně poslední jízdu po vietnamských silnicích a cestou se budeme kochat malebnými scenériemi. Po příjezdu do Hanoje se přesuneme zpět na hotel.

🏠 Spíme v Hanoj

Den 12 | Nákupy v Hanoji

Volný program v Hanoji na nákup suvenýrů.

Den 13 | Cesta domů

Odlétáme z letiště v Hanoji.

Ubytování

Ve Vietnamu si vyzkoušíme všechny způsoby ubytování. V Hanoji se ubytujeme ve dvojlůžkových pokojích ve 4* hotelu se snídaní přímo v centru města. Tradiční ubytování si vyzkoušíme při našem okruhu na motorce Vietnamem, kde budeme ubytovaní v apartmánech, homestayich a penzionech přímo u místních. 

Strava

Každý den pro Tebe budeme mít nachystány snídaně. V Hanoji máme snídaně zajištěné na hotelu, oběd a večeři na ulici. Při našem moto výletu nás čekají snídaně chystané místními. Obědy ve vesničkách při přejíždění a tradiční večeře v ubytování si každý účastník platí sám.

Motorky

Pro tento nezapomenutelný motovýlet jsme ti vybrali motorky značky Honda, konkrétně modely Honda XR a XRL 150CC (2019-2021). Tyto motorky jsou ideální pro vietnamský terén a zaručují ti pohodlí a spolehlivost během celého zájezdu.

Honda XR a XRL 150CC jsou navrženy jako dual-sport, což znamená, že se snadno ovládají jak na silnicích, tak mimo ně. Motorka se chová skvěle jak ve městech, tak v náročnějším terénu. Motor poskytuje dostatek koní, aby zvládl jakýkoli vietnamský terén, ať už pojedeš po hladkém asfaltu nebo klikatých horských stezkách.

Pokud by ti tato motorka nevyhovovala, můžeš si vypůjčit například i Honda CB 500x.

Doprava

Do Vietnamu létá několik letecký společností. Přesný let, kterým poletíme určíme při naplnění minimální kapacity 8 osob! Z naší zkušenosti jsou ceny variabilní a můžou ještě klesnout. S levnější letenkou než 18 000 Kč a dražší než 25 000 Kč nepočítejte. 

Příklady leteckých spojení:

 • Vídeň  > Hanoj | Qatar Airlines – Let cca 18 hodin a 23 h
  Cesta tam = Odlet (18.10) 16:25, přílet (17.10) 13:45
  Cesta zpět = Odlet (31.10) 19:40, přílet (30.10) 12:45
  Orientační cena 20 500 Kč ( 02.06.2023)
 • Varšava  > Hanoj | Emirates – Let cca 16 hodin.
  Cesta tam = Odlet (18.10) 15:00, přílet (17.10) 13:15
  Cesta zpět = Odlet (31.10) 02:30, přílet (30.10) 11:20
  Orientační cena 22 500 Kč ( 02.06.2023)

AMBASADOR

Zuzka

Zuzka miluje cestování a vše s ním spojené. S batohem na zádech projela 50 zemí, od USA přes většinu Evropy, blízký východ až po jihovýchodní Asii, kde 3 roky žila a pracovala ve Vietnamu. Je certifikovanou lektorkou jógy a baví jí poznávání nových zemí a kultur, ale i lidí a jejich příběhů a žádná výzva pro ni není dost velká. Nejšťastnější je na cestách a ve společnosti podobně naladěných lidí.

Kuba

Kuba je hlava CoolCampu, dokáže zařídit nemožné a vždy všem vyčaruje úsměv na tváři. Je to showman, dobrodruh a bavič. Kuba má rad chaos, objevování zapadlých uliček, pokec s místníma a je pro každou špatnost. Ve Vietnamu ti bude dělat parťáka a řešit vše možné.

Datum zájezdu

18.10.2023 - 31.10.2023
Dny: 14

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+


Obsazeno: 7 / 20
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nevyhovuje ti termín?


Vietnam - Na vlastní kůži | Květen 2023
od 29900 Kč

Kontrasty Vietnamu na vlastní kůži. Džungle hlavního města Hanoj, na motorkách horská divočina severní hranice Vietnamu s Čínou a tří denní plavba na lodi v zátoce tisíce ostrovů.

Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Vietnam – Motovýlet | Říjen 2023

18.10.2023Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky