Skip to main content

Venezuela – Expedice | Červenec 2025

28.07.2025 - 13.08.2025

Toužíš po nezapomenutelném dobrodružství? Objevit místa, která jsou pro turisty a především pro mnohé Čechy stále neznámým teritoriem? Tak sbal svůj batoh, nabij se odvahou a vydej se s námi na unikátní výpravu do Venezuely, země skrývající nekonečné přírodní poklady, kam se vydává málokterá česká cestovka.

od 24 990 

Volných míst: 9

Cena pro 1  
25 990 
Celkem:
25 990 
Cena pro 2 - 3
25 990 
25 490 
Celkem:
Cena pro 4+
25 990 
24 990 
Celkem:
18+

Věk účastníků

11

Počet účastníků

Venezuela

Lokalita

5000 Kč

záloha

🏞️ Divukrásná laguna v Canaimě, stolová hora Ayuantepui a koupání pod nejvyšším vodopádem světa
⚡ Pozorování fenoménu “Relámpagos de Catatumbo” na jezeře Maracaibo
🚠 Projížďka nejvyšší lanovkou světa na vrchol Pico Espejo
🥾 Lehčí treking v Andách kolem horských jezer a koloniálních vesniček
🏛️ Koloniální architektura, noční život a vynikající kuchyně Méridy a Caracasu
🌴 Lenošení či potápění a popíjení rumu na slunečných karibských plážích

Pozn. – cesta do Venezuely je formou expedice, kdy účastník platí pouze za průvodcovské služby resp. jeho účast na expedici. Veškeré ostatní náklady (letenky, ubytování, jídlo, vstupy atd.) platí přímo poskytovatelům dané služby. Až na výjimky není nic zařízené předem a přesný program expedice se tak dotváří za pochodu po dohodě se všemi účastníky. Níže uvedený program je tak třeba brát jen jako orientační.

Po příletu a pasové kontrole odjíždíme na hotel v centru Caracasu, kde po večeři a pár seznamovacích panácích pravděpodobně vyrazíme do některého z místních barů a diskoték omrknout noční život hlavního města. Celý další den máme na jeho detailnější prohlídku – prozkoumáme tak koloniální centrum včetně Bolívarova náměstí a budovy parlamentu, pěší třídu Sabana Grande, případně se můžeme nechat lanovkou vyvézt na vrch Galipán, kde si dopřejeme jahody se šlehačkou a krásné výhledy na město. Nesmíme vynechat vyhlášenou pouliční kuchyni s delikátními hamburgery, plněnými arepami a cachapami.

Brzy ráno odjíždíme zpátky na letiště, abychom nasedli na letadlo, které nás dopraví přímo do vesnice Canaima uprostřed stejnojmenného národního parku. Tady na člunu prozkoumáme zdejšíkrásnou lagunu s palmami, bílým pískem a černou vodou a několika zajímavými vodopády. Další den se vydáme proti proudu řeky směrem k hlavnímu cíli naší cesty – stolové hoře Ayuantepui a vodopádu Salto Angel. Cesta sem zabere na člunu půl dne a další cca hodinu pěšky přímo pod vodopád na vyhlídku a koupací místo. Spát zde budeme v jednoduchém táboře v houpacích sítích. Další den cesta zpátky do Canaimy a po přespání návrat letecky do Caracasu

Brzy ráno odlétáme do města El Vigía, odkud vyrážíme na sever směrem k jezeru Maracaibo. Tady se nalodíme na člun, který nás zaveze do rybářské vesnice poblíž ústí řeky Catatumbo. Během dne máme čas na prozkoumání vesničky čí menší projížďku na kajaku. V noci pak začíná to opravdové divadlo, jsme totiž na nejbleskovějším místě na světě a blýská se tu v noci neustále. Po skončení tohoto velkolepého divadla nasedáme zase na člun a odjíždíme směr Mérida.

Po příjezdu do Méridy si prohlédneme hezké koloniální centrum, ochutnáme některou z místních dobrot (např. vaječno – sýrovou polévku pisca andina) a k večeru se vypravíme do víru nočího života – Mérida je univerzitní město a barů i nočních klubů je tu požehnaně. Další dny strávíme vysoko v horách – nejprve za pomocí místní nejvyšší lanovky světa zdoláme Pico Espejo s 4900 metry. Poté sjedeme trochu níž a vydáme se na cestu přes průsmyk, která nás zavede do horské vesničky Los Nevados, která slouží jako základna pro výlety do okolí ať už pěšky, či na koni. Po cestě na jižní stranu And pak zrelaxujeme u termálů Musui s nádhernou vyhlídkou, uděláme si půldenní trek kolem horských jezer Negra a Mucubají a budeme-li mít chuť, můžeme si i domluvit rafting na místní divoké řece. Zpět do Caracasu poletíme z města Barinas.

Po příletu do Caracasu rovnou odjíždíme do vesnice Chichiriviche de la Costa s krásnou pláží, kde si můžeme domluvit potápění či výlety na okolní pláže na místních rybářských člunech. Expedice se téměř chýlí ke konci, takže si příhodně odpočineme před dlouhou cestou domů. Po večerech si budeme dělat rumové koktejly a vesnice je samozřejmě jako stvořená pro ochutnávání čerstvých ryb a plodů moře.

Dopoledne vyrážíme na letiště a přiletět zpět do Evropy bychom měli další den.

Pro dobrodružné a zdatné zájemce jsme schopni skrze naše kontakty zprostředkovat výšlap na nejznámější stolovou horu Roraima, která byla předlohou knihy Ztracený Svět od Arthura Conana Doyla. Velmi náročný trek odmění neopakovatelnými výhledy na stolové hory Roraima a Kukenán, po cestě zastávky na koupání u majestátních vodopádů a v místních říčkách. Endemické rostliny, kamenné formace, jezírka a “moře mraků” na vrcholu hory. V závislosti na zvoleném způsobu dopravy a tempu výpravy (dá se letět do Puerto Ordaz a zbytek cesty autobusem, případně se dá doletět až do Santa Eleny) počítejte cca 9-12 dní a celkové náklady 600 – 1000 USD na osobu. Je nezbytné být v dobré fyzické kondici – výšlap na vrchol Roraimy zabere 2-3 dny, převýšení 2000 metrů. 2-3 noci na vrcholu hory, 1-2 dny zpět. Celkem 5-6 nocí kempování pod stanem, o jídlo se zpravidla stará místní průvodce, je možné najmout nosiče. Pro více informací nás kontaktujte.

Venezuela bývá často označována jako jedna z nejnebezpečnějších zemí Latinské Ameriky a upozornění MZV má svoje opodstatnění. Bezpečnostní situace se nicméně za posledních pár let podstatně zlepšila a pokud dbáte příslušných bezpečnostních doporučení, jsou rizika minimální. Zpravidla je velmi nerozumné se po Caracasu pohybovat pěšky po setmění či kdekoliv dávat najevo bohatství ať už hodinkami, foťákem či drahým oblečením. Nejnebezpečnější jsou chudinské čtvrti velkých měst, kterým se však obloukem vyhneme. Na začátku expedice budou všichni účastníci důkladně poučeni průvodcem, jak se ve Venezuele chovat a vyhnout se problémům.

Co je v ceně

  • průvodcovské služby (účast na expedici)

Co není v ceně

  • mezinárodní letenky (cca 23 000 Kč)
  • vnitrostátní dopravu (cca 13 000 Kč)
  • ubytování (cca 7 000 Kč)
  • vstupy a aktivity (cca 12 000 Kč)
  • stravu (cca 6 000 Kč)
  • pojištění
  • ostatní položky nezahrnuté v “cena zahrnuje”
  • odhadované veškeré náklady na expedici (včetně průvodcovských služeb) cca 86 000 Kč

Nejlepší spojení je z Mnichova se společností Air Europa, která nabízí lety za cca 18.000 Kč bez odbaveného zavazadla, případně z Prahy s Turkish Airlines za 22.000 Kč se zavazadlem. Datum expedice je předběžné, finální termíny si předem odsouhlasíme.

Čekají nás celkem čtyři vnitrostátní přelety – Z Caracasu do Canaimy a zpět, poté Caracas – El Vigía a Barinas – Caracas. Cestování po zemi tedy bude výrazně omezeno. Na málo frekventovaná místa budeme muset pronajmout taxi či celý džíp, ale projedeme se i místním busem. Po jezeře Maracaibo a na cestě k Salto Ángel přirozeně využijeme člun a v horách u Los Nevados si na lokální túru můžeme vypůjčit koně.

Spát budeme v příjemných hotelech ši rodinných penzionech nižší střední cenové kategorie. Některé hotely budou mít generátory pro případ stále ještě častých výpadků proudu, ale nelze s tím vždy počítat. V Canaimě bude ubytování velmi základní, ale budeme spát v posteli a pod střechou. Po jedné noci u Salto Ángel a na jezeře Maracaibo strávíme v houpací síti. wi-fi bude na lepších místech k dispozici, ale na jeho rychlost ani stabilitu se nelze moc spoléhat – kdo bude chtít, může si za cca 15 dolarů koupit předplacenou SIM kartu s daty.

Venezuelská kuchyně je vynikající, nápaditá, ale ne moc zdravá. Vyhlášený je především fast-food a hot-dogy a hamburgery, které zde ochutnáte, si budete dlouho pamatovat. Je zde i ale zcela lokální a unikátní fast-food v podobě arep (slaných placek z kukuřičné mouky plněných masem, sýrem či vejci) a cachapy (měkký lívanec z nahrubo namletého kukuřičného těsta plněný sýrem, šunkou a slaninou). Z “normálních jídel” zmiňme pabellón criollo, směs z trhaného masa, rýže, sýru, fazolí a smažených banánů. Prakticky všude je vzhledem k množství italských imigrantů či jejich potomků k dispozici chutná pizza.

Reunion – Turistická expedice

28.06.2025 - 15.07.2025

Představte si, že se ocitnete na Réunionu, ostrově s jednou z nejaktivnějších sopek na světě, kde na vás...

od 69 900 

Mexiko – Na vlastní kůži | Únor 2025

14.02.2025 - 03.03.2025

Připrav se na dobrodružství, které tě zavede do skrytých koutů Mexika, kam masová turistika nikdy nevkročila. S námi...

od 73 990 

Venezuela bývá často označována jako jedna z nejnebezpečnějších zemí Latinské Ameriky a upozornění MZV má svoje opodstatnění. Bezpečnostní situace se nicméně za posledních pár let podstatně zlepšila a pokud dbáte příslušných bezpečnostních doporučení, jsou rizika minimální. Zpravidla je velmi nerozumné se po Caracasu pohybovat pěšky po setmění či kdekoliv dávat najevo bohatství ať už hodinkami, foťákem či drahým oblečením. Nejnebezpečnější jsou chudinské čtvrti velkých měst, kterým se však obloukem vyhneme. Na začátku expedice budou všichni účastníci důkladně poučeni průvodcem, jak se ve Venezuele chovat a vyhnout se problémům.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.