Vánoční Rusko - Moskva a PetrohradKultura, Párty, Poznávací výlet, Roadtrip

Vánoční Rusko - Moskva a PetrohradKultura, Párty, Poznávací výlet, Roadtrip

Svátky vánoční v zemi neomezených možností ve dvou ruských metropolích v Moskvě a Petrohradu… Slavné moskevské metro, atmosféra vánočních trhů, plavba nočním Petrohradem na lodi, návštěva Kremlu, Rudého náměstí, Petropavlovské pevnosti, Ermitáže, slavné Aurory či vojenského muzea a večeře v Ruském stylu.

Petrohrad a Moskva – nejkrásnější města Ruska. Tvrz Kreml, chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí, Zimní palác v Petrohradu, vystavený Lenin, tepláky, latex a nemožné do tří dnů. Dnešní Rusko bylo pro mnohé z nás překvapivou kombinací post-totalitního nádechu, moderního blahobytu a romantického místa, skoro jako z pohádky.Během 7 dní a 6 nocí navštívíme s našim ambasadorem to nejdůležitější z Ruska. Neunikne nám slavné moskevské metro, atmosféra vánočních trhů, plavba nočním Petrohradem na lodi, návštěva Kremlu, Rudého náměstí, Petropavlovské pevnosti, Ermitáže, slavné Aurory či vojenského muzea a večeře v Ruském stylu.
Program "Zažíj to vlastníma očima" 

Kapitola 1. Cesta do Ruska

Nastal den D. Vyrážíme do země neomezených možností - Ruska. Odjíždíme z Ostravy CoolKárou směr Bratislava letiště. Uběhne pár hodin, cesta je luxusní a my stojíme v letištní hale. Ve skupině panuje mírná nervozita, přece jen letíme do Ruska. Mírné uklidnění přináší Ruský Standart a jdeme do letadla. Dvě hodiny letu ubíhají rychle, pod námi se objevuje spousta světel velkoměsta. ,,Vítejte v Moskvě”, procedí podezřele koukající se úředník pasové kontroly. A pak? Pak už jen Moskva. Megalomanské budovy, milion lidí, bambilion vozů a tak trošku chaos, ve kterém se nakonec jako mávnutím proutku ocitáme v našem hotelu v centru. Vzrušení opadá a přichází něco, co nabírá na obrátkách. Moskva!


Kapitola 2. Megalomanská Moskva

Máme před sebou 3 dny v největší ruské metropoli. Každý den je plný zážitků a vánoční atmosféry, která nás polyká jako velryba. Plujeme s ní na ruské vlně. Stojíme na obrovském Rudém náměstí osvíceném tisíci světýlky, popíjíme grog a tajíme dech při pohledu na Kreml, na kornoutkový chrám Vasilije Blaženého. Tak trochu romantika. Kdo by ji tu čekal, že. Scházíme do Leninova mauzolea, kde na nás vojáci sikají, ať jsme potichu. Co kdybychom jej vzbudili. Projíždíme noční Moskvu od Moscow City kolem vysotek až po Rudé náměstí. O hladu nejsme, stravujeme se tradiční ruskou kuchyní v restauracích se živou hudbou a na české pivo se svíčkovou a pěti knedlíky narážíme v Českém domě v centru Moskvy. Noční život v Moskvě je na světové úrovni, o ten přece nemůžeme přijít. Párty nás láká na každém kroku. A taky zláká. A to je vlastně to poslední, co si všichni pamatujeme :) 


Kapitola 3. Pustinou z Moskvy do Petrohradu

Moskvu bohužel musíme opustit a vyrážíme na vlakové nádraží, kde nás čeká rychlovlak Sapsan, který překoná vzdálenost mezi Moskvou a Petrohradem v pohodlí a luxusu za cca tři a půl hodiny. Po cestě nás žádná pastva pro oči nečeká, to vám zbytečně kecat nebudeme, je to jen pustina a mokřady. Jídelní vůz a pohodlné sedačky však vše kompenzují. Objevují se budovy, přejíždíme mosty. Právě jsme dorazili do Ruských Benátek, do města tisíce mostů, do Petrohradu. Přes cestu od nádraží je náš krásný hotel, jdeme se ubytovat a obhlédnout okolí.


Kapitola 4. Pohádkový Petrohrad

Megalomanskou mainstreamovou Moskvu jsme vystřídali za underground - Petrohrad. Sjíždějí se sem turisté z celého světa, ale také z celého Ruska za zábavou, památkami a úžasnou atmosférou, která ve městě panuje. Ješte aby ne. Přes den se loudáme po Ermitáži, v každém výstavním sále nás hlídá nějaká důchodkyně, jako bychom chtěli ukrást nejdražší obraz od Maleviče.

Odcházíme bez Maleviče, čeká na nás Petropavlovská pevnost, opravená Aurora a tour de Chrám  (Kristova Vzkříšení/Kazaňský/Isakijevský chrám). Vedoucí zájezdu nás překvapují noční projíždkou po kanálech Petrohradu. Město se nám otevírá z jiné perspektivy. Jsme unavení, ale stojí to za to! Do žil se nám vlévá nová energie, přichází noc...


Kapitola 5. Návrat do Reality

Taxi stojí před hotelem, je čas se vydat domů. Zpět odlétáme z Petrohradu do Prahy, kde nás na letišti čekají naše CoolKáry, které nás bezpečně vezou zpět do Ostravy. Zažili jsme úžasné Rusko!

Toto je ruský příběh, který můžeš ochutnat znovu s námi.


Ubytování:

Ubytování budeme ve stylových 3* hotelech v Moskva i Petrohradu
Hotel v Moskvě je strategicky umístěný blízko náměstí VDNCH cca 10 minut metrem od Rudého náměstí.
Petrohradský hotel se nachází v centru přímo u hlavního vlakového nádraží asi 5 minut pěšky od stanice metra odkud je celé město na dosah. 

Stravování:

K nabrání sil po ránu budou nachystány snídaně formou bufetu.
Každý den budete mít na výběr z kvalitních restaurací, kde si budete moci s námi dát poctivý ruský oběd. Vždy záleží na lokalitě, kde se budeme nacházet. Opravdovým zážitkem bude večeře v tradiční Ruské restauraci s živou hudbou poblíž Rudého náměstí. 


Doprava:

Cesta do Ruska začíná odletem z Bratislavského letiště do Moskvy. Na letišti nás počká Taxi, který nás odveze přímo do našeho hotelu v Moskvě. 
Mezi Moskvou a Petrohradem využijeme služeb místní Ruské železniční společnosti a vypravíme se rychlovlakem Sapsan, který překoná vzdálenost skoro 700 km za pouhé 3,5 hodiny! :)
V den odletu nás opět domluvené taxi převeze na letiště v Petrohradu a poletíme směr Praha.

* Do Bratislavy můžeš využít služby CoolKáry, která tě z Ostravy převeze do Bratislavy a poté v Praze počká na letišti a převeze do Ostravy. :)

Mrkněte jak proběhl náš první (letní) výlet do země neomezených možností.

Zažíj s námi Rusko v zimním vánočním kabátě a pošli přihlášku.


Varianty zájezdu

Přihlášení do 31.10.201814 990 Kč
Přihlášení do 15.11.201816 990 Kč
Přihlášení do 30.11.201817 990 Kč
"CoolCampák" -- 500 Kč