Skip to main content

Thajsko: Na vlastní kůži | Březen 2025

09.03.2025 - 23.03.2025

Čekají nás nádherné tropické ostrovy na jihu – Koh Tao a Koh Samui, ulice Bangkoku, národní mořský park Mu Ko Ang i archeologický skvost Ayutthaya. Cestovat budeme autenticky i pohodlně. Kdo má zájem o oficiální světově uznávanou potápěčskou certifikaci PADI Open Water nebo certifikaci Freedive PADI, udělá si zde kurz. 

od 54 990 

Volných míst: 13

Cena pro 1  
55 990 
Celkem:
55 990 
Cena pro 2 - 3
55 990 
55 490 
Celkem:
Cena pro 4+
55 990 
54 990 
Celkem:
15+

Věk účastníků

15

Počet účastníků

Thajsko

Lokalita

20000 Kč

záloha

Po dlouhé cestě přilétáme do pusujícího Bangkoku, thajské metropole je známé pro svou dynamickou kulturu a nekonečné možnosti. Čeká nás check-in na ubytku a když bude čas, vyrazíme na proslulou Khao San Road. Tato živá ulice je epicentrem backpackerské kultury, nabízí nesčetné stánky s jídlem, suvenýry a živou atmosféru, který je ideální pro naše první seznámení s Thajskem. Máme pro Vás připravený krásný 4* Street hotel s bazénem, ve kterém strávíme celkem 3 noci (2 nyní a 1 na konci zájezdu:-) ).

Jetlag je pryč? To je super, protože dnes pokračujeme prohlídkou Bangkoku. Čekají nás chrámy i parky, ochutnávky zdejších jídel či zdejší autentická jízda tuktukem, pokud se nám nebude chtít jít pěšky. Snídáme na ubytku, ale zbytek dne je již street gastro tour. Těšit se můžeme na honosné chrámy jako například Wat Pho s jeho obrovským ležícím Buddhou a Wat Arun, chrám úsvitu.

Třetí den se přesuneme do archeologické oblasti v okolí města Ayutthaya, kam vyrazíme s místními veřejným vlakem. Půjčíme si kola, která nám dají jedinečnou možnost, prozkoumat okolí z blízka. Ayutthaya je skrytý thajský archeologický klenot přeplněný buddhistickými chrámy, kláštery a starobylými sochami monumentálních rozměrů. Datuje se od roku 1350 a nyní je součástí světového dědictví UNESCO.

Pokračujeme v prozkoumávání města Ayutthaya na kole. Odpoledne se pak vracíme do Bangkoku, odkud nás čeká další nezapomenutelný zážitek – přesun nočním autobusem směrem na Surat Thani.

V brzkých ranních hodinách dorazíme do Surat Thani. Nalodíme se a poplujeme na Koh Tao. Dáme si rychlý check-in ve Wind Beach Resort přímo na pláži, sprchu po nocování v autobusu a vyrazíme na oběd do místní restaurace. Odpoledne si dáme koupačku nebo výšlap na kopec, odkud je vidět celý ostrov. Perfektní jsou i zdejší procházky po pobřeží! Večer strávíme na pláži pozorováním západu slunce, dáme drink & chill a užijeme si fireshow v některém z místních barů.

Dnes se společně vydáme na objevování krás ostrova Koh Tao. Čeká nás výšlap na nejvyšší vrchol ostrova pro úchvatný výhled, návštěva nádherných pláží a prozkoumání tajemné jungle. Během dne si dáme chutný oběd v restauraci a večer si užijeme společný chillout.

Strávíme den objevováním podmořského světa u pobřeží Koh Tao. Vyzkoušíme si šnorchlování a užijeme si kouzlo barevných korálových útesů a rozmanitého mořského života. Po návratu na břeh si dopřejeme zasloužený odpočinek a večer si užijeme společný večer na pláži.

Ráno se přesuneme lodí z Koh Tao na větší ostrov Koh Samui. Na pět nocí se ubytujeme v Long Beach Lodge na bílém písku pláže Chaweng. Máme volný den na prozkoumání ostrova, relaxaci nebo vlastní aktivity. Místní plážové půjčovny nabízí například jízdu na vodním skůtru a pro ty, kdo preferují relaxaci je možnost masáží u pláže hned vedle našeho ubytování.

Dnes nás čeká celodenní výlet v terénním jeepu po ostrově Koh Samui. Navštívíme zajímavá místa, chrámy a místní trhy. Po večeři si společně užijeme večer plný zábavy v podobě kulturního vystoupení.

Dnes máš možnost strávit den odpočinkem na pláži, nebo se s námi vydat na dobrovolný výlet do sloního útulku, kde se dozvíš více o péči o slony a jejich ochraně.  Společně slonům připravíme svačinu, kterou je pak nakrmíme, vezmeme je na procházku, kde je budeme pozorovat v přírodě, pak je doprovodíme k bahenní lázni a nakonec se s nimi i vykoupeme. Tento tříhodinový zážitek, kde se ke slonům dostanete tak blízko, jak je to jen možné si hradíte sami a jeho výtěžek jde na provoz této záchranné stanice.  

Vyrazíme na celodenní výlet do národního parku Mu Ko Ang Thong, kde na nás čekají úchvatné scenérie, pláže s bílým pískem, zářivě modré moře a nedotčená příroda. Během několika zastávek budeme šnorchlovat, prozkoumáme skalnaté ostrůvky a tyrkysovou lagunu, a pokud budeš chtít, můžeš vystoupat až na vyhlídku, ze které se ti naskytnou výhledy na celý národní park.

Poslední den našeho pobytu na ostrovech je určen k odpočinku a užívání si slunce a moře na pláži. Můžeš si dopřát poslední válečku na písku, projít se po pobřeží nebo zajít si na masáž. Večer si společně zavzpomínáme na nejlepší momenty z našeho thajského tripu a užijeme si společný večer plný smíchu a zábavy.

V ranních hodinách se přesouváme se zpět letecky do Bangkoku. Celé odpoledne budeme mít na nákup suvenýrů i poslední prozkoumávání okolí a nasávání zdejší atmosféry.

Ráno odlétáme z Bangkoku zpět do Vídně.

Pro zájemce o získání celosvětově uznávané certifikace v těchto dnech proběhne potápěčský kurz PADI Open Water nebo FreeDive kurz.

Více informací o kurzech si můžeš přečíst v našem blogu.

Co je v ceně

Zpáteční letenka Vídeň – Bangkok

Let Ko Samui – Bangkok

Ubytování v Thajsku 13 nocí

Vlakem po Thajsku

Loď na Khoa Tao

Pronájem kol v Ayutthaya

Výlet na lodi

Thajský večer s večeří

Snídaně na některých ubytováních

Co není v ceně

Strava

Pojištění

 

Do Thajska poletíme přímým letem z Vídně. V ceně je 26 Kg zavazadlo.

Odlétáme 9.3.2025 v 17:45 z Vídně. Do Thajska přilétáme 10.3.2025 v 9:50.
Zpět letíme 23.3.2025 ve 2:45 a ve Vídni přistaneme v 8:25.

Po Thajsku se budeme přesouvat vlakem, na kole, lodí i letadlem.

V Thajsku budeme ubytováni různě. Začneme ve 4* hotelu v metropoli, pak budeme spát v prázdninové ville v Ayuthaya a zakončíme na hotelích na ostrovech Koh Tao. Připravte se na velký zážitek z ubytování během noční cesty autobusem, na to jen tak nezapomenete. 🙂 Ubytování je vždy po dvou osobách na pokoji.

Na většině ubytek bude snídaně. Zbytek se budeme stravovat po ulicích, restauracích, zkoušet místní plody a vše, co nám cestou přijde k chuti.

Bali: Za dobrodružstvím | Květen 2025

20.05.2025 - 02.06.2025

Vyrážíme na Bali! Přidáš se k nám?! Čeká tě naprosto dokonalé dobrodružství, při kterém zažiješ autentické Bali. Vyrazíme...

od 54 990 

Adéla

S CoolCampem jsem vyjela na dovolenou Thajsko na vlastní kůži a odjížděla jsem nadšená. Od zájezdu jsem dostala přesně to, co sliboval😊 Ideálně vyvážený poměr město/příroda, super organizace přesunů, vyhovující ubytování a hlavně nonstop péče ambasadorky Zuzky, která vám splní vše, co si zamanete 😀 Ani chvilku jsem se nenudila a 14 dní uteklo jako voda. Určitě se s nimi vydám na další cestu!

 

Pavlína

Naší dovolenou v Thajsku jsme si celá rodina moc užili. Skvělá parta lidí,super ambasadorka Zuzka která pro nás dělala i nemožné, cestovku CoolCamp velmi doporučujeme. S cestovkou rádi budeme objevovat další místa.

 

Pro vstup a pobyt do 30 dnů není potřeba žádné vízum.

Pro občany Evropy není žádné očkování pro vstup do Thajska povinné, pokud necestují z oblastí ohrožených žlutou zimnicí.

Nicméně následující očkování se silně doporučuje:
Proti břišnímu tyfu: podává se jednou injekcí nebo je možnost orální vakcinace. Poskytuje ochranu až na 3 roky.
Proti hepatitidě typu A: první dávka se podává krátce před odjezdem, druhá nejméně půl roku po první. Ochrana je dlouhodobá.
Proti hepatitidě typu B: je nutné absolvovat tři dávky, z toho alespoň dvě před odjezdem. Po třetí dávce je ochrana dlouhodobá až doživotní.
Očkování proti žluté zimnici je povinné pro ty, kdo přicestují do Thajska do 6 dnů po opuštění oblastí s výskytem této nemoci v subsaharské Africe nebo Latinské Americe.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.