Thajsko: Na vlastní kůži | Únor 2024


Thajsko: Na vlastní kůži | Únor 2024


Thajsko je právem nejoblíbenější destinací jihovýchodní Asie. Tradiční pokrmy jako curry či pad thai jsou prostě dokonalé! Pro odvážné tu ale rádi místní naservírují i pražené brouky či škorpióna. A co teprve to místní ovoce! Krom jídla je tu samozřejmě i dále co objevovat, čekají nás nádherné tropické ostrovy na jihu – Koh Tao a Koh Samui, ulice Bangkoku, národní mořský park Mu Ko Ang i archeologický skvost Ayutthaya. Cestovat budeme autenticky i pohodlně, takže vyrazíme jak letadlem a lodí, tak stylově tuktukem, nočním autobusem, vlakem i džípem.  

❤️   Věk účastníků

15+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

max.15

⚒ +/-Počet nocí 

13 nocí

🏠 Lokalita

Thajsko

🆒 Ambasadoři

Zuzka

Ideální pro

Všechny cestovatele

Program

0. den | Odlet z Vídně

Odlétáme!

1. den | příjezd a seznámení

Přílétáme do Bangkoku, čeká nás check-in na ubytku a když bude čas, vydáme se večer na Khao San Road a blízkého okolí. 

2. den | v ulicích Bangkoku

Jetlag je pryč? To je super, protože dnes pokračujeme prohlídkou Bangkoku. Čekají nás chrámy i parky, ochutnávky zdejších jídel či zdejší autentická jízda tuktukem, pokud se nám nebude chtít jít pěšky. Snídáme na ubytku, ale zbytek dne je již street gastro tour. Těšit se můžeme na různé honosné chrámy jako například Wat Pho, Wat Arun.

3. den | Ayutthaya I

Třetí den se přesuneme do archeologické oblasti v okolí města Ayutthaya. Vyrazíme tam s místními veřejným vlakem :-). Půjčíme si kola a vyrazíme prozkoumat okolí. Zde se totiž nachází specifický typ chrámů, než kdekoliv jinde v Thajsku. Ayutthaya je skrytý thajský archeologický klenot přeplněný buddhistickými chrámy, kláštery a starobylými sochami monumentálních rozměrů. Datuje se od roku 1350 a nyní je součástí světového dědictví UNESCO.

4. den | Ayutthaya II

Pokračujeme v prozkoumávání města Ayutthaya na kole. Odpoledne se pak vracíme do Bangkoku, odkud nás čeká přesun nočním autobusem směrem na Surat Thani.

5. den | lodí na Koh Tao

V brzkých ranních hodinách dorazíme do Surat Thani. Nalodíme se a poplujeme na Koh Tao. Dáme si rychlý check-in, sprchu po nocování v buse a vyrazíme na oběd do místní restaurace. Odpoledne si dáme koupačku nebo výšlap na kopec, odkud je vidět celý ostrov. Super jsou i zdejší procházky po pobřeží! Večer strávíme na pláži pozorováním západu slunce, dáme drink & chill a užijeme si fireshow v některým z místních barů.

6. den | Koh Tao – Výšlap, pláže a jungle

Dnes se společně vydáme na objevování krás ostrova Koh Tao. Čeká nás výšlap na nejvyšší vrchol ostrova pro úchvatný výhled, návštěva nádherných pláží a prozkoumání tajemné jungle. Během dne si dáme chutný oběd v místní restauraci a večer si užijeme společný chillout.

7. den | Koh Tao – Šnorchlovací výlet

Strávíme den objevováním podmořského světa u pobřeží Koh Tao. Vyzkoušíme si šnorchlování a užijeme si kouzlo barevných korálových útesů a rozmanitého mořského života. Po návratu na břeh si dopřejeme zasloužený odpočinek a večer si užijeme společný večer na pláži.

8. den | Přesun Koh Tao – Koh Samui – volný den

Ráno se přesuneme lodí z Koh Tao na větší ostrov Koh Samui, kde nás čeká check-in a volný den na prozkoumání ostrova, relaxaci nebo vlastní aktivity. Místní plážové půjčovny nabízí například jízdu na vodním skůtru a pro ty, kdo preferují relaxaci je možnost masáží u pláže hned vedle našeho ubytování.

9. den | Koh Samui – Jeep celodenní + Kulturní večer

Dnes nás čeká celodenní výlet v terénním jeepu po ostrově Koh Samui, kde navštívíme zajímavá místa, chrámy a místní trhy. Po večeři si společně užijeme večer plný zábavy v podobě kulturního vystoupení.

10. den | Koh Samui – Volno nebo sloní útulek

Dnes máš možnost strávit den odpočinkem na pláži, nebo se s námi vydat na dobrovolný výlet do sloního útulku, kde se dozvíš více o péči o slony a jejich ochraně.  Společně slonům připravíme svačinu, kterou je pak nakrmíme, vezmeme je na procházku, kde je budeme pozorovat v přírodě, pak je doprovodíme k bahenní lázni a nakonec se s nimi i vykoupeme. Tento tříhodinový zážitek, kde se ke slonům dostanete tak blízko, jak je to jen možné si hradíte sami a jeho výtěžek jde na provoz této záchranné stanice.  

11.den | Koh Samui – Mu Ko Ang Thong

Vyrazíme na celodenní výlet do národního parku Mu Ko Ang Thong, kde na nás čekají úchvatné scenérie, pláže s bílým pískem, zářivě modré moře a nedotčená příroda. Během několika zastávek budeme šnorchlovat, prozkoumáme skalnaté ostrůvky a tyrkysovou lagunu, a pokud budeš chtít, můžeš vystoupat až na vyhlídku, ze které se ti naskytnou výhledy na celý národní park. 

12. den | Koh Samui – Volný den na válečku

Poslední den našeho pobytu na ostrovech je určen k odpočinku a užívání si slunce a moře na pláži. Můžeš si dopřát poslední válečku na písku, projít se po pobřeží nebo zajít si na masáž. Večer si společně zavzpomínáme na nejlepší momenty z našeho thajského tripu a užijeme si společný večer plný smíchu a zábavy.

13. den | zpátky v metropoli

Přesouváme se zpět letecky do Bangkoku v ranních hodinách. Celé odpoledne budeme mít na nákup suvenýrů i poslední prozkoumávání okolí a nasávání zdejší atmosféry.

14. den | sbohem Thajsko

Z Bangkoku odlétáme v ranních hodinách do Vídně.

6. – 9. den | potápěčský kurz PADI Open Water nebo FreeDive kurz

Pro zájemce o získání celosvětově uznávané certifikace v těchto dnech proběhne potápěčský kurz PADI Open Water nebo FreeDive kurz

Více informací o kurzech si můžeš přečíst v našem blogu.

Ubytování

V Thajsku budeme ubytováni různě. Začneme v hotelech v metropoli, pak budeme spát v prázdninové ville v Ayuthaya a zakončíme to po hotelích na ostrovech Koh Tao, atd. Jednu noc budeme spát i po cestě v autobuse. Ubytování je vždy po dvou osobách na pokoji.

Strava

Na většině ubytek bude snídaně. Zbytek se budeme stravovat po ulicích, restauracích, zkoušet místní plody a vše, co nám cestou přijde k chuti.

Doprava

Do Thajska poletíme z Vídně. V ceně máš 23 Kg zavazadlo. Let je s jedním přestupem.

Po Thajsku se budeme přesouvat vlakem, na kole, lodí i letadlem.

VÍZUM

Pro vstup a pobyt do 30 dnů není potřeba žádné vízum.

OČKOVÁNÍ

Pro občany Evropy není žádné očkování pro vstup do Thajska povinné, pokud necestují z oblastí ohrožených žlutou zimnicí.

Nicméně následující očkování se silně doporučuje:
Proti břišnímu tyfu: podává se jednou injekcí nebo je možnost orální vakcinace. Poskytuje ochranu až na 3 roky.
Proti hepatitidě typu A: první dávka se podává krátce před odjezdem, druhá nejméně půl roku po první. Ochrana je dlouhodobá.
Proti hepatitidě typu B: je nutné absolvovat tři dávky, z toho alespoň dvě před odjezdem. Po třetí dávce je ochrana dlouhodobá až doživotní.
Očkování proti žluté zimnici je povinné pro ty, kdo přicestují do Thajska do 6 dnů po opuštění oblastí s výskytem této nemoci v subsaharské Africe nebo Latinské Americe. 

Ambasadoři

Zuzka

Zuzka miluje cestování a vše s ním spojené. S batohem na zádech projela 50 zemí, od USA přes většinu Evropy, blízký východ až po jihovýchodní Asii, kde 3 roky žila a pracovala ve Vietnamu. Je certifikovanou lektorkou jógy a baví ji poznávání nových zemí a kultur, ale i lidí a jejich příběhů, a žádná výzva pro ni není dost velká. Nejšťastnější je na cestách a ve společnosti podobně naladěných lidí.

Datum zájezdu

09.02.2024 - 23.02.2024
Dny: 15

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Zpáteční letenka Vídeň – Bangkok

Let Ko Samui – Bangkok

Ubytování v Thajsku 13 nocí

Doprava minibusem, tuktuky, vlakem, autobusem, lodí v rámci programu

Loď na Khoa Tao

Pronájem kol v Ayutthaya

Výlet na lodi

Pravý thajský večer

Veškeré vstupy v rámci programu

Výlet Jeepem po ostrově

Snídaně na některých ubytováních

Strava

 

Freedive kurz

Potápěčský kurz


Obsazeno: 8 / 15
Záloha: 20000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Thajsko: Na vlastní kůži | Únor 2024

09.02.2024Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky