Teoretický kurz – Český kapitánský průkaz “C”


Teoretický kurz – Český kapitánský průkaz “C”


Zjistěte, jak se chová moře a jak vítr, na co si dát pozor a jak se na moři chovat. Kapitánský kurz probíhá formou třídenního intenzivního kurzu. Dozvíte se vše pro zvládnutí samostatné plavby. Kromě informací potřebných ke složení kapitánské zkoušky se dozvíte, jak řešit konkrétní situace na moři a nic vás nepřekvapilo. Bude z vás kapitán, na kterého se může posádka spolehnout. Kurzy jsou pořádané ve spolupráci s profíky z YACHTERS ACADEMY.

Jaké zkušenosti získáte – Obsah kurzu

Navigace – práce s mapou, používání navigačních přístrojů a jejich použití v praxi, počítání navigačních příkladů a jejich vynášení do mapy.

Meteorologie – základy meteorologických procesů a jejich zvládnutí na takové úrovni, abyste dokázali samostatně vyhodnotit synoptickou mapu.

Plavební nauka – vše podstatné, co je nutné pro plavbu – teorie obtékání plachet a jejich trimování, kotvení, parkování v přístavech, reakci lodního šroubu, přípravu a převzetí lodi, názvosloví, manévr muž přes palubu MOB, záchrana lidského života na moři, nasednutí na mělčinu, …

COLREG a námořní právo – přednosti lodí, světla lodí, mlhové a manévrovací signály, signály nouze, systém rozdělené plavby a úzké plavební dráhy.

Zdravověda – nejlepším řešením krizových situací je jim předcházet. Proto se zaměříme na vyhodnocování konkrétních situací a jak se vyhnout nebezpečí.

Angličtina – základy, volání MAYDAY, apod.

Naši instruktoři jsou sami vášniví jachtaři, a proto vás krom teorie zahrnou řadou osobních zkušeností a tipů, které se vám budou hodit při plavbách. Hodiny teorie vás budou bavit a o jachtingu začnete přemýšlet v širších souvislostech. Klademe důraz na praktičnost naučených informací, nikoli na jejich množství. Víme jaké situace vás na lodi nejčastěji potkají a na ty vás připravíme.

Jak se stát kapitánem?

 1. Teoretický kapitánský kurz
  V našem školícím středisku ve Zlíně nebo Ostravě se dozvíte vše o životě na moři a ovládání lodi. Zaměřujeme se na opravdové situace, aby se na vás mohla budoucí posádka vždy spolehnout.
 2. Kurz na vysílačku SRC
  Každý kapitán musí umět volat do vysílačky. Naučíme vás, jak si na moři zavolat o pomoc nebo se jen domluvit s přístavem. SRC průkaz je dnes nezbytností při půjčování lodí.
 3. Praktický kurz v Chorvatsku
  Zkušení kapitáni vás na moři naučí vše o ovládání jachty. Dostanete dostatečný prostor si vše vyzkoušet, abyste pak už mohli plout sami.
 4. Kapitánuj!
  Chopte se kormidla a vyražte vstříc dobrodružství! Pomůžeme vám vybrat loď a poradíme s první plavbou.

Zkouška

Zkouška se skládá v Praze u komise MDČR

Kapitánské zkoušky probíhají zpravidla 1 – 2 týdny po skončení teoretického školení pod dohledem zkušebních komisařů MDČR. 

Pro úspěšné složení zkoušky je uchazeč testován okruhů, které načerpal na teoretickém školení. Skládá se z písemné části – navigačního příkladu. A dále ústní části, která se skládá na jednotlivých stanovištích – meteorologie, plavební provoz na moři (COLREG), plavební nauka, angličtina a zdravověda.

Instruktor:
Lenka Čížková
Certifikovaná MDČR instruktorka

Datum zájezdu

24.11.2023 - 26.11.2023
Dny: 3

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

3 denní intenzivní kurz

Navigace – příklady a čtení z mapy

Meteorologie – vedená instruktorem meteorologie

Plavební nauka

COLREG – pravidla pro zabránění srážkám lodí na moři

Bezpečnost plavby

Angličtina – základy, volání MAYDAY, apod.

Zdravověda

Občerstvení

 


Obsazeno: 6 / 10
Záloha: 3000 kč
Chci jet

Přidej i praktickou část v Chorvatsku.


Praktický kurz – Český kapitánský průkaz “C”
od 25000 Kč
Chytněte se kormidla, jde se plachtit. Během týdne na moři vám naši kapitáni předají vše, co se za dlouhé roky naučili. Provedeme vás vším od prvního vytáhnutí plachet až po bezpečné zakotvení. Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Teoretický kurz – Český kapitánský průkaz “C”

24.11.2023Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky