Senegal: Surf | Listopad 2024


Senegal: Surf | Listopad 2024


Senegal není jen další destinací; je to fascinující svět, ve kterém se spojuje moderní život s tradiční kulturou. A právě tady, v tomto neokoukaném koutu Afriky, ti nabízíme šanci surfovat na místech, která teprve čekají na své objevení.

A co když nebudou vlny? Máme pro tebe připravený plán B! Společně vyrazíme na výlety, které ti představí Senegal v celé jeho kráse a rozmanitosti. Od divoké přírody v Bandia Natural Reserve, přespání v poušti až po ostrov otroků:  Gorre Island. Jsi připraven na dobrodružství, které tě dostane z komfortní zóny a odkryje Afriku v její nejautentičtější podobě?

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

max 20

Počet dnů dovolené

6 dní

🏠 Lokalita

Senegal – Dakar

🆒 Ambasadoři

 Katka & Marek 

Program 

Co je na Senegalu skvělé? Každý den bude dobrodružný! Pokud bude počasí surfařsky ideální, vytáhneme prkna a vydáme se surfovat. Na pláži budou s tebou místní instruktoři, borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Pokud budeš začátečník, probereme základy; pokud už máš nějaké zkušenosti, půjdeme dál. Ale co když nebudou vlny?

V tom případě si společně zvolíme jeden z našich úžasných výletů. Může to být safari v Bandia Natural Reserve, kde uvidíš zblízka africkou faunu, nebo noc pod hvězdami v poušti Lompoul.. A co teprve Gorre Island s jeho hlubokou historií? 

Výlety a zážitky

Surfováním nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout.

Noc v poušti Lompoul

A nakonec, očekávej něco, co se nezapomíná. Spát pod hvězdami v poušti Lompoul je zážitek, který ti zůstane navždy v srdci. Pocit absolutní svobody, ticho a nádherná noční obloha, to vše bez Wi-Fi!

Goree Island:

Tento ostrov je víc než jen turistickou atrakcí; je to místo, které nese hlubokou historickou váhu. Jeho dědictví jako středisko transatlantického otroctví dává návštěvníkům šanci rozšířit své chápání světové historie a kolonialismu, a to vše v kontextu krásné přírodní scenérie.

Bandia Natural Reserve:

V Bandia Natural Reserve čeká jedinečná příležitost se seznámit s divokou faunou Senegalu v autentickém prostředí. V doprovodu znalých místních průvodců, kteří mají detailní znalost lokální flóry a fauny, podnikneme safari, které nám umožní pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je to zážitek, který nejen obohatí vaše porozumění přírodě, ale také podpoří lokální ochranářské úsilí.

Ubytování – Surfařský ráj Yoff

Ubytování se uskuteční v tradičním útulném senegalském surfhousu situovaném přímo na pláži Yoff. Pokoje jsou vybaveny standartním vybavením pro 2-4 osoby s sociálním zařízení na patře. Každá postel má vlastní moskytiéru. K dispozici je i společenská místnost, terasa a venkovní posezení pro relaxaci po dni plném dobrodružství.

Pláž Yoff je skvostem Senegalu, který ti umožní prožít autentický surfařský zážitek. Toto nádherné místo je rájem pro všechny milovníky moře, od začátečníků až po zkušené surfery. Písečná pláž s mírným přílivem a odlivem je ideální pro osvojení si surfařských dovedností, zatímco vzdálenější úseky s většími vlnami představují výzvu pro pokročilé. Okolní rybářská komunita dodává místu jedinečnou atmosféru, když vedle tebe místní rybáři vytahují své sítě a nabízejí čerstvou rybu přímo z lodi. V Yoffu najdeš perfektní harmonii mezi surfováním, relaxací a poznáním místní kultury.

Doprava

Do Senegalu se dostaneš letecky. Můžeš si vybrat z více letů. Ceny letenek se pohybují okolo 10 – 14 000 Kč. Jakmile naplníme minimální kapacitu pro zájezd, tak všem účastníkům zašleme informaci o letu, kterým letí náš ambasador. Můžeš se přidat k letu ambasadora nebo klidně letět jiným letem. 🙂 Odlet plánujeme z Prahy/Vídně.

Na místě nás na letišti bude čekat taxik, který nás přesune do našeho plážového domku. Minibus tě bude vozit na surfspoty či výlety.

Stravování

Stravování je vyřešeno formou polopenze.

Snídaně jsou řešeny formou bufetu. Snídaně se skládají z pečiva, jogurtu, zeleniny, marmelád.

Večeře jsou každý den jiné. Těš se na průzkum senegalské kuchyně, která je směsicí afrických, francouzských a portugalských vlivů. Můžeš se těšit na ryby, kuřecí ale i bezmasé pokrmy. 

Ambasador

Katka Žáková

Kačku neuvidíš jinak, než s úsměvem od ucha k uchu. Odjakživa vymýšlí a jezdí na tábory, s námi to má stejně, takže ji určitě potkáš na Táborech pro dospělé nebo Silvestru. Kačka miluje dobrodružství, výzvy a výlety za poznáním něčeho nového. Nejšťastnější je s partou stejně naladěných lidí, ať už na horách, doma u deskovek nebo na surfech ve vlnách.

Marek

Marek Tyl je silově kondiční trenér, strongman a provozovatel Defenders gym v Ostravě, který pomáhá s přípravou profesionálním i amatérským sportovcům. Rád ale trénuje i nesportovce, kteří chtějí být zkrátka silnější a zdravější v běžném životě. Marek také pořádá sportovní soutěže, tréninkové semináře a workshopy. Více o Markovi nalezneš na https://www.defendersgym.cz/o-nas/

Datum zájezdu

15.11.2024 - 26.11.2024
Dny: 12

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+


Obsazeno: 7 / 20
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nevyhovuje ti termín? Nechceš vyrazit v prosinci?


Maroko: Fit & surf | Říjen 2024
od 20990 Kč

Jsi připraven na intenzivní fit & surf zážitek? Ve spolupráci s crossfit trenérem a osobním koučem Markem Tylem jsme nachystali FIT & SURF výlet do Maroka.

Během deseti dní ti ukážeme jak surfovat, zažiješ pravou marockou kulturu, objevíš spoustu novým míst a naučíš se ovládat své tělo. Co víc? Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln. 

Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Senegal: Surf | Listopad 2024

15.11.2024Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky