Skip to main content

Sardinie – Na vlastní kůži | Červen 2024

07.06.2024 - 14.06.2024

Představ si ostrov, kde azurové vody Středozemního moře líbají bílé písečné pláže a skalnaté mysy, kde každý západ slunce maluje nebe do odstínů oranžové a růžové, a kde každý krok po starobylých kamenných cestách vypráví příběh staletí. Vítej na Sardinii, perle Itálie, kde se snoubí nekonečná krása přírody s bohatou historií a kulinářským uměním. Zveme tě na nezapomenutelný osmidenní zájezd, který tě zavede do srdce tohoto kouzelného ostrova. Od průzračných vod na Costa Paradiso přes divokou přírodu Monte Limbara až po romantické uličky Castelsarda – tento zájezd je dokonalou kombinací dobrodružství, relaxace a objevování skrytých pokladů Sardinie.

13 990  - 14 990 

18+

Věk účastníků

12

Počet účastníků

6 dní

Počet pracovních dnů

Sardinie

Lokalita

2/5

Úroveň dobrodružnosti

Po příletu na Sardinii nás naši místní ambasadoři vyzvednou a převezou na ubytování. Cestou si však uděláme první zastávku, a to na Capo Caccia, jedno z nejkrásnějších míst na celé Sardinii. Pokocháme se vysokými útesy nad mořem a projdeme se ke známé Neptunově jeskyni. Výlet cca do hodinky.

Pokud si budeme chtít dát do těla hned po příletu, sestoupáme 654 schodů směrem k Neptunově jeskyni, kterou si můžeme za 14 euro vychutnat během hodinové prohlídky. Více než 1 km dlouhá jeskyně s rozlehlými síněmi, stalagmity i stalagtity a 120 metrů dlouhé podzemní slané jezero, které je jedním z největších v Evropě. Neapomeňme však na schody – co si slezeme, si samozřejmě zase vylezeme! 🙂

Po příjezdu na ubytování se seznámíme s okolím, řekneme si, kde najdeme obchod, restaurace, kudy se dostaneme na pláž, kde najdeme věci jako kola atd.
První společný den zakončíme seznamovací grilovačkou na zahradě.

Po snídani odjedeme na Capo Testa. Jedná se o skalnatý mys v severní části ostrova, který je na dohled od Korsiky. Na útesu stojí maják, nejdůležitější navigační bod mezi Sardinií a Korsikou.

Po skalnatém pobřeží si uděláme krátkou pětikilometrovou túru. Navštívíme rybářského městečko Santa Teresa Di Gallura, kde se konečně poprvé smočíme v moři.

Dnes si dáme vydatnější snídani, protože nás čeká celodenní výlet na Monte Limbara, úchvatný skalnatý horský masiv v severní části ostrova s nejvyšším vrcholem ve výšce 1 363 m. Nenáročná túra, která vede kolem horského potoka, vodopádů a tůní a skrz borovicový a korkový les. Cestou navštívíme jeden z mála sekvojových hájů v Evropě. Celá trasa má cca 15 km s převýšením necelých tisíc metrů. Cestou zpět se zastavíme v půvabném městečku Tempio di Pausania.

Dnešní den bude v odpočinkovém režimu. Dáme si koupačku, opalovačku, paddleboardy, a to přímo na pláži u domu. Přejet však můžeme i na některou z okolních. Podvečer si užijeme romantiku ve starobylém přístavním městečku Castelsardo s hradem přímo na útesu. Útulné uličky jsou plné restaurací, obchůdků se suvenýry typickými pro severní Sardinii a kaváren s dechberoucím výhledem na moře a ostrovy Asinara.

Costa Paradiso, neboli rajské pobřeží – divoké skalnaté pobřeží, zbarvené do červena se táhne od konce pláže před domem až ke Capo Testa. Je výjimečné pro své těžko dostupné skryté pláže s průzračnou vodou a úžasným koupáním. Podnikneme túru na některé z nich. Můžeme udělat okruh nebo dojít až do městečka Isola Rossa, kterému dominuje strážní věž Torre Spagnola.

Následuje výlet na ikonickou pláž La Pelosa a poloostrov Stintino. La Pelosa je jednou z nejkrásnějších pláží na Sardinii známou pro svůj bílý písek průzračné moře. V sezóně je zde dokonce nutná rezervace. Navštívíme rybářské městečko Stintino s malou marinou – přístavem pro jachty. Když budeme mít štěstí, tak v mělčinách cestou zpět uvidíme plameňáky. Podvečer navštívíme přírodní termální prameny a nebo si uděláme oheň na pláži.

Relaxační den – čeká nás městečko Isola Rossa a jeho malé nedostupné pláže v borovicovém háji. Po návratu si uděláme rozlučkovou grilovačku před odjezdem.

Po snídani se přesuneme na letiště, odkud se vydáme zpět domů s kufrem plným nezapomenutelných zážitků.

Na Sardinii se dopravíte po vlastní ose – nejlépe samozřejmě letecky :-). Po příletu do Alghera (případně do Olbia) Vás vyzvednou naši ambasadoři a dál už budete mít v průběhu programu zajištěny přesuny dodávkou či autem.

S výběrem letenek vám rádi poradíme.

Příklad leteckého spojení se společností Ryanair

TAM:
7.6.2024 5:45 Letiště Bratislava (BTS) – 7:40 Letiště Alghero-Fertilia (AHO)
ZPĚT:
14.6.2024 8:05 Letiště Alghero-Fertilia (AHO) – 10:00 Letiště Bratislava (BTS)

Cena k 17.4.2024:
Malé zavazadlo na palubu – 2.770,- Kč
10 kg zavazadlo na palubu – 4.100,- Kč
20 kg odbavené zavazadlo – 4.550,- Kč

Z Prahy a Vídně se létá do Olbia, letenky jsou dražší a přílet je v pátek 7.6. v pozdních odpoledních/večerních hodinách.

Čeká nás pobyt v krásném domě jen kousek od pláže San Pietro a Mare. V domě jsou dva pětilůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový. K dispozici jsou dvě koupelny a kompletně vybavená kuchyň s prostornou jídelnou. Wifi je samozřejmostí.

Okolí:
Dům je obklopen rozlehlou zahradou, která nabízí terasu ve stínu vzrostlých borovic s venkovním posezením a grilem – ideální pro večerní grilovačky a odpočinek. Od domu k moři je to pouhých 200 metrů. V těsné blízkosti se nachází bar, restaurace a centrum města s veškerou občanskou vybaveností je vzdálené jen jeden kilometr.

Aktivity a Vybavení:
Pro milovníky aktivní dovolené je připraveno bohaté vybavení: horská a silniční kola, paddleboardy, windsurfingové vybavení, a dokonce mobilní kurt na beachvolejbal. K dispozici jsou také věci na pláž a šnorchlování, knihy, mapy, průvodci a společenské hry.

Doprava po Ostrově:
Pro pohodlný přesun po ostrově slouží 8místný VW Transporter T6 a dvě osobní vozidla Honda Civic a Škoda Octavia. Kousek od domu se nachází sladkovodní laguna, která je jako stvořená pro vodní sporty jako windsurfing nebo kiteboarding.

Na ubytování budete mít snídaně, které pro Vás budou připravovat s láskou místní. Obědy a večeře v průběhu dne budou ve Vaší finanční režii, což vám dává úžasnou příležitost ochutnat místní kuchyni podle vlastního výběru. Navíc, v ceně zájezdu jsou zahrnuty dvě večeře ve formě grilovaček, kde se můžete těšit na autentické sardinské speciality a nezapomenutelné chvíle strávené s ostatními účastníky zájezdu.

Co je v ceně

 • Ubytování
 • Snídaně
 • 2x grilovačka
 • Veškerý doprovodný program
 • Veškerý transfer po ostrově v rámci programu
 • Možnost zapůjčení kol a paddleboardů
 • Ubytovací taxa
 • Úklid

Co není v ceně

 • Letenky
 • Pojištění
 • Obědy, večeře

Vietnam – Na vlastní kůži | Říjen 2024

18.10.2024 - 30.10.2024

Poznej na vlastní kůži kontrasty Vietnamu. Navštívíš džungli hlavního města Hanoj, její historické památky a kulturu. Poté se...

od 30 990 

Jméno Příjmení

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Cras pede libero, dapibus nec, pretium sit amet, tempor quis. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim.

Jméno Příjmení

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Cras pede libero, dapibus nec, pretium sit amet, tempor quis. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Cras pede libero, dapibus nec, pretium sit amet, tempor quis. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam erat volutpat. Cras pede libero, dapibus nec, pretium sit amet, tempor quis. Mauris suscipit, ligula sit amet pharetra semper, nibh ante cursus purus, vel sagittis velit mauris vel metus. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.