SalzaCamp - Ledovcová řekaPříroda, Sport, Poznávací výlet

SalzaCamp - Ledovcová řekaPříroda, Sport, Poznávací výlet

Připravili jsme ti nejznámější rakouskou ledovcovou řeku Salzu. Její krásné peřejnaté vody jsou ideální na první kontakt s divokou vodou.

Za víkend s námi sjedeš dva úseky - horní, ideální na rozpádlování a sehrání posádek, a spodní, který prověří, co nově umíš, a jak důvěrně na tom s parťákem jsi. Odměnou ti bude dech beroucí jízda v soutěskách.

Převrátíš se? Nepanikař! Voda tě neodnese, naopak dostaneš šanci poučit se a zkusit to znova a lépe. Střídání peřejí s klidnou hladinou (bazénem) dělá ze Salzy ideální místo pro tvou první „divokou vodu“.


Ubytování

Kempujeme ve stanech v prostorách domácího penzionu. Kemp se nachází cca 15 min pěšky od města Wildalpen, zde je možné si udělat nákup nebo zajít do místní restaurace. V prostorách kempu se nachází kuchyňka, záchody, sprcha, ohniště, lezecká stěna a venkovní párty stan pro společné večery.

Strava

V prostorách kempu můžeš využít i kuchyňku se základním vybavením - zásoby s sebou.


Program SalzaCampu

1. den - Odjezd z Ostravy přes Brno ve večerních hodinách, do rakouského kempu v Palfau

2. den - Přesunutí vozy ke startu cca 8km, rozdělení vodácké vybavení. První den na divoké vodě budeme cvičit traverzy, přípichy odpichy, náklony a hlavně si ukážeme sebezáchranu a vodní záchranu. Pak nás čeká splutí horního úseku řeky Salzy, obtížností WW I – II, kde bude dostatek času na rozpádlování se, na závěrečný úsek obtížnosti až WW III. Odpolední přesun do kempu, večerní posezení a kytara.

3. den - Přesunutí vozy ke startu cca 8km, sjezd nejkrásnějšího úseku s obtížnosti do WW III+, doplutí do kempu, vyčištění a sbalení materiálu, odpolední návrat přes Brno na Ostravu.


Doprava 

Doprava klimatizovaným minibusem z Ostravy, Olomouce, Brna, nebo Mikulova (+ 1 000 Kč)
Vlastní 

Povinná výbava

Stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filterem, dostatek suchého oblečení, lékarnička se základní výbavou

Partneři

Vodácký klub Cvak
Realita Gaming Bar
CoolKára
EREBOS