Foto/Video Roadtrip | Rakousko, Slovinsko, Itálie


Foto/Video Roadtrip | Rakousko, Slovinsko, Itálie


Cestování, dobrodružství a zároveň foto/video workshop. Zájezd, který se stane nezapomenutelným. Šest dní si užijeme plnými doušky a to pod vedením zkušených děvčat. Fotografky Barbory Gajové a kameramanky Adély Nevrlé, která tě naučí, jak si nejen na tomto road tripu pořídit skvělé fotografie a videa. Projedeme Rakousko, Slovinsko a krásnou Itálii. Co vše můžeš od tohoto zájezdu očekávat? Čti dál.

Cestování, fotografie a video – kráčí spolu ruku v ruce.
Proto jsme spojili síly s neuvěřitelnou dvojicí od videa a fotografie, Bárou Gajovou a Adell Nevrlou. Spolu s nimi se vydáme na road trip Za fotkou. Objevíme tři krásné země, nádherná a fotogenická místa Rakouska, Slovinska a Itálie.

RAKOUSKO – Fotogenická jezera

První destinací je sousední Rakousko, zde procestujeme jezera Spiegelsee, Kalbelesee a Steirersee. Třešničkou na dortu bude Grossglockner nejúchvatnější panoramatická silnice světa. 

Spiegelsee.
Jezero, které je zastávkou číslo jedna.
Toto jezero je známe díky zrcadlovitému odrazu jedné z nejznámějších hor Rakouska – Hoher Dachsteinu. Tuto horu jezero odráží na své průzračné hladině, proslulé široko daleko v okolí Salzburgu i Grazu. Spiegelsee leží v n.v. 1 862 m a svou malebností předstihuje představivost i těch nejnáročnějších horských “fajnšmekrů”.


Další zastávkou je malé jezero Kalbelesee, leží nedaleko rakouské obce a lyžařského centra Warth u horského pasu Hochtannbergpass. Jezero je chráněným biotopem. Bude na co koukat a hlavně co fotit. Už na první pohled nás připraví o dech rozmanitost této přírody.

Nevynecháme ani Steirersee, takzvané průzračné jezero v Mrtvých horách. Zde nad jezerem se nacházejí chaty a my se tady zastavíme na výborný oběd do příjemné alpské restaurace.

Dámy a pánové, držte se.

Projedeme totiž i Grossglockner. Grossglocknerská vysokohorská silnice patří k nejúchvatnějším panoramatickým silnicícm v Evropě. Natáčel se zde i Top Gear. Trasa silnice překonává několik klimatických pásem. Vede voňavými temně zelenými lesy, kolem nádherných rozkvetlých luk a mohutných alpských velikánů až k Výšině císaře Františka Josefa (2571 m).
Grossglockner je také nejvyšší cesta přes horský průsmyk v celém Rakousku. Dáme na rady tamnějších lidí a cestu projeme brzy ráno. Hlavně z důvodu abychom záběry a snímky měli “bez chyby”.

V Rakousku ještě zůstaneme a navštívíme: Johannes wasserfall, Krimmel wasserfa.

SLOVINSKO -Neuvěřitelná příroda

Stát číslo dvě, který nás po cestě čeká je Slovinsko. V hledáčku máme Triglavský národní park.  Má spoustu tváří, nádherná jezera, majestátní horu Triglav, Julské Alpy, průzračnou řeku Soču a vodopády. Čeká tedy nádherná příroda s programem: Túry a objevování. Navštívíme nejen jezero Bohinj, ale budeš mít možnost zažít pořádnou dávku adrenalinu.
Nádherná příroda a čerstvý vzduch. Relax a odpočinkový den.

ITÁLIE – Svítící léčivá voda

Itálie je naše cílová stanice, poslední zastávka.

Ráno si vypůjčíme loďku na jezeře Lago di Braides. Tento brzký ranní čas je nejlepší k využití prostoru pro fotografie a videa, neboť po 9. hodině dopolední se již toto fotogenické jezero stane oblíbeným cílem turistů.

BAGNI SAN FILIPPO

V Itálii ještě zůstaneme,  zakončíme náš trip v Bagni San Filippo. Toto město úzce souvisí s poustevníkem jménem Felipe Benicio. Ten žil ve 13. století nějaký čas v místní jeskyni. Léčil a dělal zázraky, byl blahořečen a my tuto jeskyni navštívíme. V městečku Bagni San Filippo zůstaneme. Nachází se zde totiž léčivá voda, která je vyjímeční tím, že obsahuje bílou prachovou substanci, která je převážně z vápníku. Nachází se zde mnoho tůněk, kde prohřejeme tělo, ale pozor -> vápník zůstává na kůži, takže když se z lázně vynoříme, budeme večer „svítit“ a vypadat trochu jako strašidla. Nebojte, nezůstane to na nás dlouho, ale je to opravdu efektní pohled.

PROGRAM:
Celý Road trip – Za fotkou je pojat workshopem.
O profesionalitu se postarají Bára a Adell.

Kdo je Bára:

Barbora Gajová je lifestyle fotografka z Olomouce. Fotila pro Levis, Pumu nebo Yves Saint Laurent a může se pochlubit i titulní stránkou časopisu Fotovideo. Kromě focení pro různé značky si ráda vyjede na výlet, kde fotí jen pro sebe a své nejbližší. Focení nijak neplánuje, fotí intuitivně. Nejlepší focení jsou pro ni ty spontánní.

Kdo je Adéll:

Adéla Nevrlá, rodačka z Ostravy, která miluje zachycení pocitů skrz objektiv. Točila také pro Škoda car, Mercedes Benz Fashion Week či Jameson whiskey. V tvorbě miluje modernu i klasiku a propadla cestování. Z cest tvoří nádherná videa na příklad toto z výletu z Maroka:

Co se od holek můžeš naučit?:

    • Workshop jak pracovat s kamerou a jak zachytit pravý okamžik
    • Jak vnímat focení, aby tě naplňovalo
  • Základy editování videa a cologradingu
  • Lifestyle focení – jak pracovat s modelkou a s druhy světla (ostré slunce, stín, protisvětlo)
  • Jak na instagram: správa IG účtu a jak na tuto appku
  • Přednášky o cestování – zážitky z jejich cest
  • Úprava fotek v lightroom classic i v mobilních aplikacích

Ubytování a strava

Po celou dobu zájezdu budeme ubytovaní v kempech ve stanech. Stany rádi zapůjčíme naše (velké stany pro 3 lidi) nebo si můžeš vzít stan svůj. Kempy disponují sociálním zařízením a kuchyňkou.
V ceně zájezdu je snídaně. Obědy a večeře můžeme podniknout společně návštěvy restaurace, vařením nebo každý individuálně.

DOPRAVA – NAŠE CoolKáry

Po celou dobu roadtripu se povezeš naší CoolKárou. Jsou to našlapané 9 místné dodávky s klimatizací a wifi, takže sdílet můžeme o 106! 🙂 Máme dvě, je na tobě jestli pojedeš bílou nebo černou.
ROAD TRIP začínáme v Ostravě 20.9.2020 a domů (Ostrava) se vrátíme 25.9.2020.

Ambasador – Danka

Aktivní běžkyně, ale i kavárenská povalečka, která miluje sociální sítě a marketing. Společně s Kubou se stará o to, aby CoolCamp šlapal jako po másle a s láskou pečuje o naše/vaše cool ambasadory. Na cestách ráda objevuje nepoznána místa, zákoutí a ochutnává jídla a kafe. Má ráda výzvy, adrenalin po kterém si ráda odpočine a relaxuje.

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka 13 990 Kč
Cena pro 2-3 účastníky (cena/os) 13 490 Kč
Cena pro 4-6 účastníků (cena/os) 12 990 Kč
First minute sleva při přihlášení do 20.2.2020 – 2 000 Kč
Sleva při přihlášení do 24.4.2020 – 1 000 Kč
Sleva pro Coolcampáka, který už s námi někde byl. – 500 Kč
*slevy se sčítají

Datum zájezdu

20.9. - 25.9.2020

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

RoadTrip tvého života 9 místnou CoolKárou

Kempovné v Rakousku, Itálii a Slovinsku

Workshop jak pracovat s kamerou a jak zachytit pravý okamžik

Základy editování videa a cologradingu

Workshop “Jak na instagram”, správa IG účtu a jak na tuto appku

Průjezd legendární cestou Grossglockner

Snídaně

Ambasador CoolCamp 24/7

Obědy a večeře

Pojištění (Umíme zařídit)

 

3 místný CoolCamp stan – 250 kč

CoolCamp překladatelské tričko – 390 Kč

 


Obsazeno: 5 / 14
10490 kč
Záloha: kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Foto/Video Roadtrip | Rakousko, Slovinsko, Itálie

20.9. - 25.9.2020


Kontaktní údaje


Kam chceš vyrazit?


Speciální požadavky