Reunion – Turistická expedice | Červenec 2024


Reunion – Turistická expedice | Červenec 2024


Představte si, že se ocitnete na Réunionu, ostrově s jednou z nejaktivnějších sopek na světě, kde na vás čeká směsice nádherných krajinných scenérií, od pralesů až po úchvatné kaňony. CoolCamp.cz vás zve na první expedici na tento fascinující ostrov, kde budete mít jedinečnou možnost objevit jeho krásy společně s námi.

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

max. 14

⚒ +/- Dnů dovolené 

11 dní

🏠 Lokalita

Reunion

 

🆒 Ambasadoři

Ester & Martin

Ideální pro

Zkušené cestovatele – jde o expedici

Program

1. den: Odlet

Odlétáme z Vídně nebo Prahy na ostrov Reunion

Den 2: “První kroky v Reunionu”

Po příletu do Saint-Denis začínáme den snídaní v místní kavárně, kde ochutnáme autentické kreolské jídlo. Poté nás čeká nákup potřebných zásob na trek, návštěva místního trhu a přesun do vesnice Dos d’Ane. Odpoledne se vydáme na první trek – Cap Noir a Roche Verre Bouteille. Tento trek nám nabídne úchvatné výhledy na kalderu Mafate a představí nám krásy ostrova.

(Trasa: 8 km, Převýšení: 463m, Odhadovaný čas: 3:15 hod)

Den 3: “Srdce kalder Mafate”

Dnešní den je věnován objevování kalder Mafate. Po snídani se vydáme na trek, který nás zavede přes strmé stoupání a klesání až do srdce kalder. Odměnou nám budou nezapomenutelné výhledy a možnost vidět ostrov z jeho nejdivočejší strany.

(Trasa: 16 km, Převýšení: 1,245m, Odhadovaný čas: 7 hod)

Den 4: “Kouzlo La Nouvelle”

Po snídani se vydáme na trek do vesnice La Nouvelle. Cestou navštívíme několik vodopádů a budeme mít možnost ochutnat místní kuchyni. Večer strávíme v La Nouvelle, kde budeme mít možnost se seznámit s místními a jejich způsobem života.

(Trasa: 14 km, Převýšení: 1,290m, Odhadovaný čas: 7 hod)

Den 5: “Marla: Klenot Mafate”

Dnešní trek je jedním z nejnáročnějších, ale nejkrásnějších. Překonáme několik řek a uvidíme nádherné vodopády. Cílem je vesnice Marla, kde strávíme noc a budeme mít možnost relaxovat po náročném dni.

(Trasa: 15 km, Převýšení: 1,310m, Odhadovaný čas: 7:20 hod)

Den 6: “Přechod mezi kalderami: Mafate a Cilaos”

Dnes opouštíme kalderu Mafate a přecházíme přes sedlo Col du Taïbit. Odtud budeme mít úchvatné pohledy na obě kaldery: Mafate a Cilaos. Po příchodu do stejnojmenného městečka Cilaos si užijeme zasloužený odpočinek a nocleh.

(Trasa: 12,5 km, Převýšení: 963 m, Odhadovaný čas: 5,5 hod)

Den 7: “Osvěžující den u jaskyně La Chapelle”

Dnešní den je věnován odpočinkové túře k jeskyni La Chapelle, která je součástí světového dědictví. Cestou budeme mít možnost se osvěžit a vykoupat v jednom z vodopádů. Večer se vrátíme do města Cilaos, kde si můžeme prohlédnout město, nakoupit potraviny nebo prostě odpočívat.

(Trasa: 9,5 km, Převýšení: 690 m, Odhadovaný čas: 4:45 hod)

Den 8: “Výstup k chatě Caverne Dufour”

Dnes nás čeká výstup a nocleh na chatě Caverne Dufour, která se nachází pod nejvyšším vrcholem ostrova – Piton des Neiges. Tento den je přípravou na zítřejší výstup na vrchol. (Trasa: 8,6 km, Převýšení: 1,380 m, Odhadovaný čas: 4 hod)

Den 9: “Koruna ostrova a přechod do kalder Salazie”

Dnešní den je vrcholem našeho dobrodružství. Vystoupíme na nejvyšší vrch ostrova, Piton des Neiges (3 069 m.n.m.), a poté přejdeme do třetí kaldery Salazie. Nocleh bude v gite de Belouve, kde si odpočineme po náročném dni.

(Trasa: 14,5 km, Převýšení: 650 m, Klesání: 1,630 m, Odhadovaný čas: 5,5 hod)

Den 10: “Pralesní oáza a městské tajemství”

První zastávkou je srdce pralesa Forét de Belouve, kde nás čeká kaňon Trou de Fer, jakoby vytvořený samotnou Matkou Přírodou. Po tomto dobrodružství nás čeká kulturní ponor do mestečka Bourg Murat.

(Trasa: 8,5 km, Převýšení: n/a, Odhadovaný čas: 2,5 hod; Odvoz: 30 km, cca 1 hod)

Den 11: “Sopečná Symfonie”

Náš trek nás zavede přes fascinující sopečnou krajinu až k útulné chate Gite du Volcan. 

(Trasa: 22 km, Převýšení: 1170 m, Odhadovaný čas: 8,5 hod)

Den 12: “Až na hranu”

Připravte se na vzrušující výstup na Piton de la Fournaise, jednu z nejaktivnějších sopek světa. Dojdeme až na samotnou hranu kráteru Dolomieu a poté se vrátíme k chate na zasloužený odpočinek.

(Trasa: 12,5 km, Převýšení: 380 m, Odhadovaný čas: 6,5 hod)

Den 13: “Sestup do Tajemného Údolí”

Dnešní den je jako horská dráha, ale v dobrém slova smyslu. Začneme v Gite du Volcan a sestoupíme do malebné oblasti Basse Vallée. Nocleh bude buď přímo v Basse Vallée..

(Trasa: 24 km, Převýšení: 215 m, Klesání: 2415 m, Odhadovaný čas: 7 hod)

Den 14: “Přejezd do Klidu”

Dnešní den je věnován transferu z osady Basse Vallée. Je to den, kdy si můžeme odpočinout a připravit se na následující dobrodružství.

Dny 15-17: “Volnost na Horizontu”

Následující tři dny jsou věnovány odpočinku a volbě z několika možností. Od relaxace na pláži v Saint Pierre nebo Sait Gilles-les-Baine až po koupání ve vodopádu Bassin des Aigrettes. A nesmíme zapomenout na návštěvu Saint Paul Marketu, kde si můžeme zakoupit suvenýry a ochutnat místní rumy.

Den 18: “Rozloučení s Ostrovem Snů”

Odlet z St. Denis v 10:00 směr Paríž, odkud pokračujeme do Vídně. Přílet do Vídně je plánován na 23:05.

Obtížnost

Tento zájezd je trek s batohem. Budete nést pouze osobní věci a lehký spacák. Jídlo si každý účastník zájezdu zvolí sám, přičemž doporučujeme, aby váha batohu nepřesáhla 10 kg. Trasy jsou dobře schůdné, ale s výrazným převýšením. Většinou půjde o značené horské stezky, které mohou být kamenité nebo bahnité, zpevněné chodníky a v závěru programu i terén s pevnou nebo drolivou lávou.

Jelikož jde o naši první výpravu, tak účast doporučujeme lidem, kteří chtějí zažít nespoutané dobrodružství. 🙂 

Podmínky vstupu

Réunion je součástí Francie a tedy i Evropské unie. Pro vstup na ostrov nepotřebujete speciální víza, stačí mít platný cestovní pas.

Očkování

Rozhodnutí je na Vás. Lékaři obecně doporučují být očkován proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Doprava

Poletíme buď z Prahy nebo z Vídně na Reunion, přes Paříž. Cestovat budeme minibusy, případně ve městech taxíky.

Ubytování

Během našeho dobrodružství se ubytujeme v různých typech ubytování, od horských chat až po městské hostely. Vždy s důrazem na pohodlí a autentičnost. Většina noclehů je v gitech, což jsou horské chaty. Gity jsou vybaveny základními potřebami jako postel, sprcha a toaleta. Důrazně doporučujeme mít vlastní spacák. V některých městech jako Cilaos a Saint Denis budeme v hostelech nebo malých hotelech.

Strava

Stravování není součástí ceny zájezdu. Na horských chatách máte možnost dokoupit si snídani (+-7 EUR) a večeři (+- 20 EUR). Snídaně obvykle zahrnuje bagetu, marmeládu, med, máslo, ovoce, čaj a kávu. Večeře se skládá z salátu nebo polévky, hlavního chodu (často rýže, luštěniny a maso) a sladkého dezertu. Během treku je možnost dokoupit si zásoby spíše výjimečně a za vyšší ceny. Na trase se občas nacházejí jednoduché kiosky, kde si můžete dát pivo, limonádu nebo jednoduché jídlo.

Ambasador

Martin Dubeň 

Původem z Kysúc, bývalý profesionální cyklista, který má sport v krvi. Vždy rád cestoval a jako cyklista procestoval téměř celou Evropu díky cyklistickým závodům. Po střední škole žil 2 roky v Sydney, kde studoval a pracoval. Právě zde propadl vášni pro cestování. Procestoval velkou část Austrálie a Oceánie včetně Francouzské Polynésie, Nového Zélandu, Fidži, Cookových ostrovů, Nové Kaledonie a Tasmánie. Nyní ho to ale nejvíce láká do severských zemí a do hor na skialp, lyžování, turistiku nebo na kolo. Martin má rád adrenalin, dobrodružství a různé výzvy. Je vždy připravený na zábavu, takže věřte, že se s ním na zájezdu rozhodně nudit nebudete.

Datum zájezdu

28.06.2024 - 15.07.2024
Dny: 18

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Zpáteční mezinárodní letenka

Veškeré ubytování v rámci programu

Ambasador CoolCamp

Veškeré vstupy a aktivity v rámci programu

Veškerá doprava v rámci programu

Pojištění

Strava

 


Obsazeno: 2 / 14
Záloha: 20000 kč
Chci jet

Jedeme i do Dominikánské republiky


Dominikána - Dobrodružství v Karibiku | Leden 2024
od 72990 Kč
Krásná a exotická Dominikána má opravdu co nabídnout. Vydej se s námi za tímto jedinečným karibským dobrodružstvím v rytmu skvělého rumu, koupání pod vodopády, raftingu na nejdelší řece v Karibiku, objevování zatopených jeskyní, relaxu na nejkrásnějších plážích i trochou té místní indiánské i koloniální historie. Čeká tě ráj! Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Reunion – Turistická expedice | Červenec 2024

28.06.2024Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky