Řecko: Na jachtě i skútru | srpen 2022


Řecko: Na jachtě i skútru | srpen 2022


Prozkoumej na vlastní kůži ostrov Lefkáda na skútrech a poté zažij evropský Karibik na jachtě. S větrem ve vlasech budeme proplouvat kolem známých i turisty neobjevených částí ostrova Lefkáda, Kefalonie a vydáme se až na Zakyntos. Zakotvíme, kde se nám bude líbit a vydáme se objevovat. Čekají nás bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy, které jsou plné života.

Jaký bude tvůj den? Ráno vstaneš, vylezeš na palubu ze své luxusní kajuty a skočíš ladnou šipku rovnou do osvěžujícího moře. V poledne si s knížkou či drinkem odpočineš pod žhavým sluncem, odpoledne prozkoumáš malebné uličky ostrova, o kterém si netušil, že vůbec existuje a večer zakončíš s partou z posádky a drinkem za příjemného pohupování jachty. Nemusíš být milionář, abys mohl zažít dovolenou snů – prostě žádné omezení, naše vlastní loď, dobrodružství a naprostá svoboda…

❤️ Věk účastníků

+/- 30 let

🙋‍♂️💁Počet účastníků

16 – 32 (2 – 4 lodě)

⚒ Počet dnů dovolené

8 dní 

🏠 Lokalita

Lefkáda – Řecko

🆒 Ambasadoři

Kuba, Dan, Tomáš, Péťa z Yachtersbaby

Typ plavby

Dobrodružná plavba s objevováním ostrovů

Kompromisy stranou, pláže Lefkády se pravidelně umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý. Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe. Už se vidíš na palubě s větrem ve vlasech? Tak na co čekáš! Sbal plavky, šnorchl, opalovák a pojeď s námi.

Co zažiješ?

 • Dva dny na skútrech okolo ostrova Lefkáda (pokud jsi skútr nikdy neřídil/a, někdo tě určitě rád sveze 🙂)
 • Navštívíš nejkrásnější pláže Lefkády na skútru i lodi
 • Vystoupáš na nejvyšší vrchol Lefkády
 • Vykoupeš se pod vodopádem Nydri
 • Navštívíš malebnou vesničku Karya
 • Objevíš místa, na které se bez jachty nedostaneš
 • Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty
 • Poznáš desítky osamocených ostrůvků
 • Ochutnáš Řeckou kuchyni
 • Propluješ tajemné mořské jeskyně
 • Usínání a probouzení v průzračných zátokách
 • Totální svobodu, relax a dobrodružství a pořádnou flotilovou párty

Itinerář zájezdu

Budeme rádi, pokud se k nám přidáš i na bonusové dny. Ukážeme ti západ ostrova na skútrech, provedeme tě městem a připravíme na nalodění. Získáš tedy navíc ubytování na čtyři noci, služby ambasadora, pronájem skútru a dopravu z a na letiště. 

1. den | přílet, večeře a procházka

Ve středu se potkáme ve Vídni na letišti. Letadlo by nám mělo letět ve 13:30 a na místě budeme v 16:25. Z letiště vyrazíme taxíky přímo k ubytování v centru Lefkády. První den si dáme fajn večeři, projdeme si centrum a skočíme si na drink v baru Romeo a Julie. 

2. den | na skútrech po nejkrásnějších plážích

Hned ráno si po snídani vyzvedneme skútry a vyrazíme na celodenní výlet po krásách Lefkády! Jako první zastávka nás čeká slavná kitesurfingová pláž Agion Loannis se spoustou větrných mlýnů.  Další zastávkou bude výhled na západní část ostrova a pláž Pefkoulia, dáme koupačku a jede se dál! Na pláži je také super bar, kde se můžeme osvěžit. 

Z Pefkoulie přejedeme (cca 5 minut) na pláž Milos, která patří mezi nejkrásnější pláže Lefkády. Tato dlouhá a široká pláž je obklopena vysokými kopci se zelení a nabízí nádhernou vodu i skvělá panoramata. Cca 26 km nás bude dělit pak od nejkrásnější pláže Lefkády a jedné z nejkrásnějších pláží Řecka – Egremni. Tato 2.5 km dlouhá kráska nabízí úžasné vyhlídky na blankytné moře pod 150 metrů vysokým útesem. Jde opravdu o jednu z nejpůsobivějších pláží Řecka.

Poslední pláží a za nás nejkrásnější je Porto Katsiki. Písečná pláž s průzračnou tyrkysovou barvou vody pod majestátním bílým útesem vytváří nádherná panoramata a jedinečný protiklad k vodám Jónského moře. Krásným bonusem jsou stánky s občerstvením a časté větší vlny ideální na blbnutí. Další zastávkou bude mys Doukato a maják Akratas. Mys je považován za jedno z nejromantičtějších míst na ostrově, ačkoliv se traduje, že zde skokem z útesů ukončila svůj život básnířka Sapfó. Po cestě zpět se vydáme do úžasné restaurace Avra, kde si můžeme užít západ slunce z krásné terasy.

3. den | vodopád, nejvyšší vrchol Lefkády a krásné vesničky

Páteční den budeme pokračovat v našem dobrodružství na skútrech. Tentokrát se ale vydáme na druhou stranu ostrova. První naší zastávkou budou vodopády Rachi u letoviska Nidra. Kousek půjdeme pěšky, ale odměnou nám bude přírodní scenérie s pestrobarevným vodopádem a průzračným jezírkem, kde se můžeme vykoupat. Další na programu bude gastro zastávka ve vyhlášené vesničce Sivota, která je proslulá tavernami. Můžeme si dát čerstvé plody moře i koupačku na pěkné pláži.

Po obědě se vydáme zdolat nejvyšší vrchol Lefkady – Stavrota ( 1 182 m n. m.). Jde o 1 km dlouhý trek, který výchází na 40 minut chůze, takže to zvládne opravdu každý. Předposlední zastávkou bude kostel Proroka Eliáše (Ekklisia Profiti Ilias), ze kterého je nádherný výhled do okolí. Po cestě zpět do Lefkády se zastavíme ve městěčku Karya, které je vyhlášené ručním tkaním kvalitních koberců.

Mapa naší trasy na skútrech

 

4. den | nalodění a první noc na moři

Po obědě v Marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z Mariny v Lefkas. První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvků Spartis a Skorpios – který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce Abelike, kde zakotvíme.

5. den | probuzení, první plachtění a milion let starý přístav

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalmos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Ostrůvek Kalmos má krásné pláže a je ideální i na procházku nebo menší túru. My ale vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený, moc lidí tu tedy nenajdeme. Dokonce se přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vlastně vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou. Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co noc přinese…

6. den | Odysseův ostrov

Vyplujeme směrem na Ithaku – ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos – neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačku, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky. Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou večeři s výhledem na západ slunce.

7. den | Kefalonie

Ráno se přemístíme do Kefalonie. Ostrov obeplujeme z jižní strany, abychom omrkli horu Ainos Oros, která je vysoká přes 1 600 m n. m. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro túry v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.

8. den | až na Zakynthos

Budeme-li chtít, můžeme se vydat i na Zakynthos. Na severu ostrova jsou známé modré jeskyně a hojně se zde vyskytují delfíni. Pokud dovolí počasí a budeme mít chuť si přivstat, můžeme se vydat i na pláž Navagio, která je známá vrakem potopené lodi.

9. den | jako v Karibiku

Vyplouváme zpátky na Lefkádu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Díky azurovému moři a bílým plážím se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme předposlední noc na lodi.

10. den | návrat

Teď už z nás jsou námořníci! Víme kam a na co šáhnout a užijeme si poslední plachtění. Vydáme se směrem na Lefkas. Vylodíme se a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.

11. den | check-out

Hotovo! Je z Tebe námořník plný neuvěřitelných zážitků, o kterých budeš vyprávět ještě svým vnoučatům. Máme před sebou poslední večer a tak se přesuneme k ubytování, zajdeme nakoupit do města dárečky pro naše milé a užijeme si poslední večer.

Jsi kapitánem své party? Koukni k nám do blogu a zjisti, jak jet o 8 000 Kč levněji.

12. den | alou domů

Ti, co letí do Vídně, mají ještě celý den na Lefkádě. Není tedy problém si znovu půjčit skútry nebo se jít jen tak válet na pláž.

Ubytování v Lefkádě

Ubytování se nachází hned vedle centrálního náměstí historického centra Lefkády v klidné ulici, pouhé 2 min chůze od moře, slavných kostelů, taveren a barů. Tradiční řecká budova, která byla postavena před 150 lety, byla nedávno zrekonstruována a je jen kousek od přístavu. Ubytování nabízí apartmány pro 4 osoby.  Apartmány mají klimatizaci, plně vybavenou kuchyň, TV a vlastní koupelnu se sprchou, fénem a toaletními potřebami.

Jachty

Jachty, které pro vás vybíráme jsou čisté a moderní. Na našich plavbách je v 5 kajutách ubytováno 9 hostů + 1 kapitán. Na jachtě se nachází audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a také autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každé jachty je také Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici. Při objednávce vám nabízíme možnost přiobjednání subwingu (podvodního křídla), vodního skútru, wakeboardu, paddleboardů i wi-fi.

Jak se žije na jachtě?

Doprava

Do Řecka se musíš dostat po své ose. Zde máš vypsané ty nejlepší termíny.

🙂 My osobně volíme č.1 a vydáváme se do Řecka již ve středu.

 1. Odlet z Vídně (přímý let)
  Středa 17. 8. 13:30 – 16:25 – Preveza
  Návrat do Vídně
  Neděle 28. 8. 22:40 Preveza – 23:40 Vídeň
  3 500 Kč bez kufru
 2. Odlet z Prahy (přímý let)
  Čtvrtek 18. 8. 4:05 – 7:20 Preveza
  Návrat do Vídně
  Neděle 28.8. 22:40 Preveza – 23:40 Vídeň
  Cena 6 500 Kč bez kufru 

Strava

Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a dvě velké lednice. Jídlo a pití se nakupuje na několik dní dopředu, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá posádka. Nic si zbytečně nevoz z Česka, vše se dá nakoupit přímo v přístavu nebo v blízkém supermarketu.

Kolik stojí týden na jachtě v Řecku?

Do Řecka se většinou létá. Zpáteční letenky průměrně stojí okolo 6 000 Kč, ale občas se dá se vychytat i nějaká ta akční cena. Náklady na zájezd jsou zde vyšší než v Chorvatsku. Jídlo a kotevní poplatky ale zase vyjdou lépe. Slušnou večeři si pořídíte za 300 Kč a to i s karafou místního vína a často i předkrmem. Pokud si zajdete na 2, 3 večeře a zbytek dovči se stravujete na jachtě, vyjde jídlo na přibližně 3 000 Kč. Pokud si to chcete pořádně užít, pak si připravte asi 5 000 Kč.  Přístavní poplatky vyjdou přibližně na 800 Kč u jachty a 1 500 Kč u katamaránu.

Balíček (pronájem jachty, kapitán, úklid, motorový člun, turistické taxy, pojištění jachty, složení kauce, program)
+
Cesta: 3 000 – 6 000 Kč
Jídlo a pití: 3 000 – 5 000 Kč
Kotevní poplatky a phm: cca 1 000  Kč

Všechny ceny jsou orientační. Mohou se lišit sezónu od sezóny. Výrazně s cenou také zahýbe to, jak moc daná posádka dodržuje “pitný režim”. Na druhou stranu – je to dovolená a pár drinků s paraplíčkem si zaslouží každý.

Něco navíc?

Zkus naše překladatelské tričko!

Máš mírnou jazykovou bariéru nebo se bojíš mluvit v cizím jazyce? Naši nejlepší CoolCamp vědci přišli s geniálním prototypem překladatelského trička, které ti pomůže se domluvit KDEKOLIV na světě! Stačí jen vybrat ikonky a ty to řeknou za Tebe. Cena trička je 250 Kč + poštovné. Rádi ti ho případně dovezeme i na zájezd.

Cool kšiltovka

Proti rozžhavenému sluníčku tě ochrání naše kšiltovka. Nezapomeň, že slunce na moři pálí ze všech stran. Cena kšiltovky je 200 Kč + poštovné. Rádi ti ji dovezeme na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Neonová mikina

Jsi náš, chceš to ukázat světu a zároveň nás podpořit? Přesně pro tebe je naše CoolCamp neonová mikina, ve které tě nikdo nepřehlédne. Mikiny máme v neonové zelené nebo neonové růžové a dokonce si je můžeš nechat personifikovat svým jménem nebo přezdívkou. V této Cool mikině se na žádné akci rozhodně neztratíš. Cena mikiny je 800 Kč + poštovné. Rádi ti mikinu dovezeme na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Datum zájezdu

17.08.2022 - 28.08.2022
Dny: 12

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

 • Ubytování na 4 noci v apartmánech v Lefkádě
 • Pronájem jachty na 7 dní s českým kapitánem (so-so)
 • Turistická taxa, pojištění lodi, transit Log
 • Pronájem skútru na 2 dny
 • Zažiješ totální svobodu, relax a dobrodružství
 • Objevíš místa, na které se bez lodi nedostaneš
 • Poznáš desítky osamocených ostrůvků
 • Letenka z Prahy či Vídně (ceny se pohybují v rozmezí 3 000 – 6 000 Kč)
 • Poplatky za kotvení a phm (liší se přístav od přístavu a řeší se přímo na místě při každém kotvení, přibližně 1000 Kč)
 • Jídlo a pití (většinou si budeme vařit přímo na lodi, případně si v přístavu můžeme zajít někam do restaurace, přibližně 2 000 kč – 5 000 Kč) 
 • Individuální vstupy na památky či atrakce

CoolCamp překladatelské tričko + 200 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč

CoolCamp neonová mikina + 800 kč

 


Obsazeno: 14 / 32
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nemáš tolik dní dovolené? Pojeď s námi pouze na jachtu:


Řecko: Na jachtě | srpen 2022
od 20900 Kč
Zažij evropský Karibik na jachtě. S větrem ve vlasech budeme proplouvat kolem známých i turisty neobjevených částí ostrova Lefkáda. Když se nám někde líbí, zakotvíme a vydáme se objevovat. Bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy plné života. Nemusíš být milionář, abys mohl zažít dovolenou snů.  Žádné roušky, žádné omezení, naše vlastní loď, dobrodružství a prostě svoboda. Více info

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Řecko: Na jachtě i skútru | srpen 2022

17.08.2022Počet účastníků


  Kontaktní údaje


  Doprava a počet osob


  Speciální požadavky