Skip to main content

Nepál: trek okolo Annapurny s Tilicho Lake | Listopad 2024

01.11.2024 - 19.11.2024

Projděte se po idylických stezkách v srdci masivu Annapurna, kde každý tvůj krok odhalí dechberoucí panoramata. Navštiv tajemné vesnice Manang a Pisang, kde na tebe čeká setkání s srdečnými místními a možnost nahlédnout do jejich tradičního života. Podnikni výstup k Muktinath, svatému místu, které spojuje víru a přírodní krásy. Každý moment na této trekkingové cestě bude plný dobrodružství a inspirace. Připrav se na nezapomenutelné okamžiky, které tě provedou zasněženými vrcholy, zelenými pastvinami a křišťálově čistými jezery. Annapurna Circuit Trek je tvou cestou k vrcholu dobrodružství!

od 43 990 

Volných míst: 12

Cena pro 1  
44 990 
Celkem:
44 990 
Cena pro 2 - 3
44 990 
44 490 
Celkem:
Cena pro 4+
44 990 
43 990 
Celkem:
18+

Věk účastníků

14

Počet účastníků

Oblast Annapurna

Lokalita

20 000 Kč

záloha

Odlétáme z Prahy/Vídně.

Po příletu do Kathmandu si unavení po cestě odpočinou, a ti, kteří budou plní sil se projdou okolím Thamelu, kde si můžou rovnou koupit suvenýry. Po náročné cestě si vychutnáme autentickou nepálskou večeři. Přenocujeme v Kathmandu.

Nejvyšší nadmořská výška: Kathmandu (1400 m)

Snídaně startuje den! Poté navštívíme různá známá místa v okolí. Prohlédneme si starobylé a historické chrámy a budovy, jako např. chrám Pashupatinath a Stúpa Bouddhanath. Večer si společně projdeme, co nás v následujících dnech čeká a nemine. Ubytování bude stejné jako předchozí noc.

Ujeté kilometry: 175,5 km, Doba jízdy: 5 hodin
Nejvyšší nadmořská výška: Besisahar (760 m)

Po lahodné snídani v časných ranních hodinách vyrazíme do Besisahar. Budeme cestovat autobusem. Po cestě uvidíme krásné scenérie okouzlujících terasových farem a osad podél řeky Trisuli. Přenocujeme v malém hostelu v Besisahar.

Nejvyšší nadmořská výška: Chame (1430 m)

Po časné ranní snídani pojedeme jeepem do Chame. Cesta vede kolem Khudi s krásnými výhledy na krajinu. Po 4 a půl hodinách dorazíme do Chame – hlavního města distriktu Manang na severu Nepálu. Po příjezdu do Chame si můžeme odpočinout a koupit si potřebné věci na trek.

Nejvyšší nadmořská výška: Pisang (3200 m)
Kilometry: 13,7 km, Doba trvání treku: 5-6 hodin

Dnes trek začíná. Opouštíme Chame, pokračujeme stezkou směrem k vesnici Pisang. Stezka vede přes Talekhu a Bhartang. Po 5 až 6 hodinách chůze dorazíme do Lower Pisang. Odložíme si batohy v hotelu, něco sníme a pak vyrazíme na Upper Pisang (3300 m) na úchvatný západ slunce spolu s výhledem na staré kláštery a Annapurnu. Upper a Lower Pisang odděluje řeka Marshyangdi – oblíbený ráj pro rafty. Po západu sluníčka se vydáme dolů do Lower Pisang na přenocování.

Nejvyšší nadmořská výška: Pisang (3660 m)
Kilometry: 10 km, Doba trvání treku: 5 hodin

Z Pisangu se ubíráme stezkou směrem k Ngwalu. Cestou přes Upper Pisang se dostaneme do Ghyaru. Z Ghyaru stoupá stezka směrem k průsmyku. Z tohoto místa budeme mít další nádherný výhled. Po chvíli chůze dorazíme do Ngwalu, kde se najíme a ubytujeme.

Nejvyšší nadmořská výška: Manang (3500 m)
Kilometry: 10 km, Doba trvání treku: 4 až 5 hodin

Dnes nás čeká náročná cesta, trasa je už trochu strmá. Nicméně vykompenzujeme si to okouzlujícími panoramaty hor. Večeře a přenocování v Manangu.

Nejvyšší nadmořská výška: Manang (3500 m)

Strávíme den aklimatizací v krásném Manangu. Po snídani se projdeme vesnicí Manang a podíváme se na životní styl místních obyvatel. Poté se vydáme k jezeru Gangapurna, což je tyrkysově modré ledovcové jezero. Dále nás čeká vyhlídkový bod Chongkar, odkud budeme obdivovat již navštívené jezero Gangapurna a nakonec se vrátíme do vesnice Manang.

Nejvyšší nadmořská výška: Základní tábor Tilicho (4 140 m)
Kilometry: 19,8 km, Doba trvání treku: 5-6 hodin

Po vydatné snídani budeme pokračovat na trase, která se teprve nedávno otevřela a povede nás kolem místních klášterů. Po náročném výstupu dorazíme do základního tábora Tilicho, kde přenocujeme.

Nejvyšší nadmořská výška: Tilicho Lake (4 949 m)
Kilometry: 14,8 km, Doba trvání treku: 7 hodin

Po snídani půjdeme k hlavnímu cíli dne – Tilicho Lake. U tohoto ledovcového jezera se budeme cítit jako v nebi. Lesklé modré jezero obklopené horou, ideální fotokoutek. 🙂 Tilicho Lake má velký význam pro hinduisty, protože se jedná o posvátné jezero. Poté se vrátíme do základního tábora Tilicho. Na trase nás čekají místa, která jsou náchylná k sesuvu půdy. Také nemineme pozoruhodné skalní formace. Tilicho opouštíme a vydáme se směrem k Sri Kharka.

Nejvyšší nadmořská výška: Ledar (4373 m)
Kilometry: 17,6 km, Doba trvání treku: 5-7 hodin

Cesta do Ledaru vede suchým terénem spolu s úchvatným výhledem na pohoří Annapurna. Přes řeku Gunsang přejdeme skrz impozantní dřevěný most a konečně dorazíme do Ledaru.

Nejvyšší nadmořská výška: Phedi nebo High Camp (4600 m)
Kilometry: 6 km, Doba trvání treku: 3-4 hodiny

Dnešní vydatná snídaně bude opravdu potřeba. Před vstupem do ThorangPhedi vystoupáme několik strmých skal. Tento trek nás odmění jedním z nejlepších výhledů na hory Mt. Syagang, Mt. Gudang, Mt. Khatungkan a Thorung Peak.

Nejvyšší nadmořská výška: Thorong La Pass (5416 m)
Kilometry: 16 km, Doba trvání treku: 7-8 hodin

Dnes překročíme Thorong La, jeden z nejvyšších průsmyků na světě. Tento průsmyk přejdeme z východu na západ (z Manangu do Muktinath), cesta je nejjednodušší a nejbezpečnější. Vstaneme v tři ráno a jdeme na to.

Nejvyšší nadmořská výška: Tatopani (2135 m)
Ujeté kilometry: 69 km, Doba jízdy: 8 hodin

Dnes dáme nožkám odpočinout a budeme cestovat autobusem podél řeky Kali Gandaki až do Tatopani. Tatopani znamená v nepálštině horký pramen, a my se můžeme těšit na večerní relaxaci v něm!

Nejvyšší nadmořská výška: Ghorepani (2610 m)
Kilometry: 16,9 km, Doba trvání treku: 4 až 5 hodin

Dnes naše cesta směřuje k bujným lesům a oblasti plné divokých květin. Cesta do Ghorepani nám potrvá 4 až 5 hodin, ale odměnou nám opět bude nespočet překrásných výhledů.

Nejvyšší nadmořská výška: PoonHill (3210 m)
Ujeté kilometry: 70 km, Doba jízdy: 7 až 8 hodin

Dnes začneme brzy ráno, protože přece chceme chytit východ slunce! 🙂 Mezi 4. a 5. hodinou ranní vystoupáme na PoonHill. Z Poon Hill získáme nejúžasnější výhled na východ slunce nad horami Dhaulagiri, Annapurna I, Annapurna South a Dhaulagiri. Vrátíme se do Ghorepani na snídani a půjdeme na Nayapul. Z Nayapul pojedeme do Pokhary.

Pokhara má spoustu zajímavých míst k návštěvě, je jedním z hlavních turistických center Nepálu. Je zde spousta atraktivních kaváren a restaurací, kde si můžeme vychutnat dobrý šálek kávy. Podíváme se na Lakesides, Gupteshowr Mahadev, Davis Fall, Rupa Lake, Begnas Lake, Bat Cave atd. Můžeme si vychutnat některé služby v hotelu nebo prozkoumat noční život v Pokhare.

Nejvyšší nadmořská výška: Kathmandu (1300 m)
Ujetá vzdálenost: 200,6 km, Doba jízdy: 6 – 7 hodin

Po snídani se loučíme se úchvatným jezerním městem Pokhara a vydáváme se směrem do Kathmandu. Zažijme scenickou jízdu mezi kopci. Po příjezdu do Kathmandu máme zbytek dne volno na odpočinek nebo na nákupy suvenýrů a na rozloučenou si vychutnáme poslední nepálskou večeři.

Po snídani se loučíme a letíme zpět.

Přilétáme do Vídně/Prahy.

Tento trek je otevřený pro všechny, kteří mají zkušenosti s několikadenními horskými túrami a jsou ve výborné fyzické kondici. Denně budeme překonávat vzdálenosti mezi 10 až 20 km po kvalitních turistických trasách ve vrcholových oblastech, což znamená 4 až 6 hodin chůze každý den. Hlavní výzvou je tedy spíše vytrvalost než technická náročnost. S sebou budeme mít pouze spací pytel a osobní věci, zatímco jídlo si budeme mít přímo na místě, takže není nutné nosit těžké zásoby jídla.

Co je v ceně

 • Uvítací a závěrečná večeře
 • Veškerá doprava v rámci programu
 • Celodenní prohlídka údolí Kathmandu s místním průvodcem a soukromým vozidlem
 • Tři noci ubytování v Kathmandu a 1 noc v Pokhara se snídaní
 • Ubytování a plná penze (snídaně/oběd/večeře) během treků
 • Lokální průvodce s licencí a veškeré potřebné povolení
 • Silný nosič (2:1 – jeden nosič nesoucí dvě tašky účastníků)
 • Záchranná služba helikoptérou v případě potřeby
 • Certifikát o zdolání treku
 • Vládní daň a servisní poplatek
 • Česky mluvící ambasador

Co není v ceně

 • Osobní výdaje, jako je dobíjení telefonu a fotoaparátu, teplá sprcha, WiFi
 • Pitný režim
 • Oběd a večeře během pobytu ve městě
 • Další aktivity během dne volna
 • Spropitné průvodci a nosiči
 • Cestovní pojištění
 • Vstupné do památek UNESCO

Nepál navštívíme letecky. Při splnění minimálního počtu účastníku budeme hromadně zajišťovat letenky a dle ceny/délky letu vybereme nejvhodnější let. Předpokládaný odlet je z Prahy či Vídně. Po Nepálu se budeme pohybovat autobusy a minibusy.

Tři noci ubytování v Kathmandu a 1 noc v Pokhara se snídaní, dále standardní horské chatky během treku.

Příklad ubytování na treku:
Ubytování v Tilicho Base Camp poskytuje pohodlné a útulné útočiště pro turisty. V základním táboře jsou 3 čajovny a společenská místnost. Dostanete jednoduchou postel s potahem na matraci a přikrývkou. Koupelny jsou venkovní a jídelna je společná. Nečekejte služby na vysoké úrovni, jsou zde k dispozici pouze základní potřebné věci.

Po celou dobu během treku máte zajištěnou plnou penzi (3 jídla denně). Během návštěvy města Kathmandu bude k dispozici pouze snídaně a další jídlo v průběhu dne bude ve vlastní režii.

Gruzie: Na hory Svanetie | Srpen 2024

08.08.2024 - 16.08.2024

Už jsi slyšel o malebné oblasti Svanetie v Gruzii? Tato část Kavkazu je známá svými dramatickými horami, historickými...

od 18 990 

Gruzie: Na hory | Červenec 2024

30.07.2024 - 06.08.2024

Už jsi slyšel o fascinující přírodě v Gruzii? Viděl jsi tu oázu přírodních krás s úžasnými panoramaty na...

od 18 990 

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.