Chorvatsko: Na vodu (Mrežnica, Zrmania, Korana) | červenec 2022


Chorvatsko: Na vodu (Mrežnica, Zrmania, Korana) | červenec 2022


Do Chorvatska všichni jezdí k moři, ale málokdo ví, že si zde na své příjdou i vodáci. Zvolna tekoucí voda je doplněna o obrovské množství traverninových stupňů a vodopádů. Prostě chvíli pádlujete a chvíli skáčete z vodopádu za lodí :). Těšit se můžete na Mrežnicu a Zrmaniu, kudy plul Vinnetou k pokladu na Stříbrném jezeře a možná i Koranu.

❤️   Věk účastníků

15+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12 – 21

⚒ +/- Počet dnů dovolené

2 dny (út, st – státní svátky)

🏠 Lokalita

Kempy u řek Mrežnica a Zrmania

🆒 Ambasadoři

Peťa – Cvak voda

🚣‍ Ideální pro

Začátečníky i zkušené

Program

1. den | příjezd
Odjíždět budeme z Ostravy okolo 8. hodiny ráno. Je to sice brzo, ale čeká nás dlouhý přesun do Chorvatska. Náš cíl se nachází poblíž města Ogulin, kam dorazíme okolo 8. hodiny večerní. Ubytujeme se v kempu a zůstaneme zde dvě noci. Kemp leží na břehu řeky Mrežnica, která je naší první řekou.

2. den | Mrežnica nebo Korana?
Ráno budíček a hurá na vodu. Vybírat budeme ze dvou řek Mrežnica nebo Korana, druhou vybereme, pokud budeme mít štěstí na vodu. Vyvezeme se proti proudu řeky. První den nás čeká nás obtížnost WW I. Řeka teče velice klidně, ale první stupně na sebe nedají dlouho čekat. Některé sjedeme, z některých shodíme loď a skočíme za ní. Tento den je ideální na rozpádlování. Asi po 5 hodinách přijedeme po vodě zpátky do kempu.

3. den | kaskády a vodopády Mrežnici
Dnes nás čeká nejpěknější část Mrežnici. Řeka je zařízlá v hluboké soutěsce. Jestli včera byly kaskády a vodopády 2 m, dnes budou až 10 m. Po sjezdu se opět přesuneme do našeho kempu.

4. den | výlety i koupačka
Dneska se můžeme chvíli prospat. Sbalíme naše stany a vyrazíme k Zrmanije. Po cestě se zastavíme na oběd a prohlídku do města Slunju, které leží doslova v deltě a na vodopádech. Jsou to takové chorvatské Benátky. Po obědě přejedeme k Obrovači, kde budeme spát dvě noci. Kemp máme na břehu řeky, a čekají nás krásné laguny pod vodopády.

5. den | znovu na vodu
A opět nás čeká ten budíček. Stany nebalíme a jdeme na vodu. Start naší cesty bude cca 15 km proti proudu. Pokud byla Mrežnica studená jako led, tak Zrmanija je pravý opak :). Řeka je zakousnutá v kaňonu, který si filmaři také vybrali na nejeden filmový záběr. Už to není zelená hornatá krajina, ale vyprahlá prérie. Voda má lehkou obtížnost WW I a opět nás čeká zdolávání vodních stupňů a slapů. Po vodě připlouváme zpátky do kempu, kde nás čeká poslední večer, třeba na dobré večeři v místní krčmě, nebo u ohýnku vedle vodopádů.

6. den | odjezd domů
A je tu poslední budíček, dneska trochu ležérnější, pak následuje balení stanů, kanutí slz a hurá domů…

Ubytování

Ubytování má každý ve svém stanu*. V kempu se nedá zakoupit snídaně. V druhé části výletu je možné si zajít do blízké restaurace na večeři. Přes den na řece se bohužel nedá zakoupit nic. Do obchodu se budeme zastavovat zhruba obden vždy po sjezdech nebo během přejezdů. Kuchyňka v kempu není, vařiče proto vemte s sebou.

*Stany rádi zapůjčíme naše (vlastníme velké stany pro 3 lidi).

Strava

Stravování je jen a jen na tobě. My si bereme hořák, salámy, konzervy a užíváme si možnost vyjít z komfortní zóny. Večer u táboráku opékáme špekáčky, popíjíme víno a pivo a obden si skočíme do restaurace.

Obtížnost

Akce je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každý, kdo již byl na vodě (min WW I – II ) plavbu hravě zvládne. Ideální je, když jeden z páru umí kormidlovat. Vhodné je mít spolupachatele 😉

Doprava

Máš na výběr z více možností:

  1. Na místo se můžeš nechat dopravit s námi. Můžeme tě svézt z Ostravy, odkud pokračujeme přes Olomouc, Brno a Mikulov. (+ 2 000 Kč)
  2. Můžeš vzít své auto a dorazit po vlastní ose, případně i svézt další účastníky. V tomto případě musíš počítat s přejezdy v rámci splavovacích dní. Na start splavování, do cíle a zpět do kempu.

Něco navíc

Neonové mikiny

Jsi náš, chceš to ukázat světu a zároveň nás podpořit? Přesně pro tebe je naše CoolCamp neonová mikina, ve které tě nikdo nepřehlédne. Mikiny máme v neonově zelené nebo neonově růžové a dokonce si je můžeš nechat personifikovat svým jménem nebo přezdívkou. V této Cool mikině se na žádné akci rozhodně neztratíš.

Cena mikiny je 900 Kč + poštovné. Rádi ti mikinu dovezeme také na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Překladatelské tričko

Máš mírnou jazykovou bariéru nebo se bojíš mluvit v cizím jazyce? Naši nejlepší CoolCamp vědci přišli s geniálním prototypem překladatelského trička, které ti pomůže se domluvit KDEKOLIV na světě! Stačí jen vybrat ikonky a ty to řeknou za tebe. Cena trička je 250 Kč + poštovné. Rádi ti ho případně dovezeme i na zájezd.

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka 7 490 Kč
Cena pro 2 a 3 účastníky (cena / osoba) 7 190 Kč
Cena pro 4 a více účastníků (cena / osoba) 6 990 Kč
First minute při přihlášení do 31. 3. 2022* – 300 Kč
Sleva pro Coolcampáka, který už s námi někde byl* – 500 Kč
*Slevy se sčítají

Datum zájezdu

01.07.2022 - 06.07.2022
Dny: 6

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

5 nocí v kempu ve vlastním nebo námi zapůjčeném stanu

Zapůjčení vodáckého vybavení (samovylévací kanoe Gumotex Baraka, pádlo, přilba, vesta, neopren, neoprenové boty, vodácký vak)

Permity na sjezd řek

Instruktor Cvak-Voda

Svozy lodí a materiálu

Doprava včetně veškerých převozů na místě (s námi + 2 000 Kč)

Pojištění (umíme zařídit)

Strava

Zapůjčení vodácké bundy + 200 Kč

Zapůjčení stanu pro 3 osoby + 200 Kč

CoolCamp překladatelské tričko + 250 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč

CoolCamp neonová mikina + 900 kč


Obsazeno: 15 / 21
Záloha: 2000 kč
Chci jet


Rakousko: Na vodu (Salza) | květen 2022
od 4090 Kč
První Salza roku 2022! Zahaj novou vodáckou sezonu na řece učitelce. Její krásné peřejnaté vody jsou vhodné na první kontakt s divokou vodou. Za víkend sjedeme dva úseky řeky Salzy. Horní úsek je  ideální na rozpádlováni a sehrání posádek. Spodní úsek druhý den prověří posádku v krásných peřejích a odmění jízdou v soutěskách. Více info

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Chorvatsko: Na vodu (Mrežnica, Zrmania, Korana) | červenec 2022

01.07.2022Počet účastníků


    Kontaktní údaje


    Doprava a počet osob


    Speciální požadavky