Na vodu – Balkán


Na vodu – Balkán


Vodácký zážitek léta na dálném Balkáně. Připravili jsme si v této nádherné hornaté krajině nejkrásnější řeky Taru, Neretvu a Unu, nad kterými každý vodák roztaje. Řeky jsou zde hodně peřejnaté a vodnaté, 100% zážitek zaručen. Sjedeme spolu celkem tři krásné balkánské řeky a kdo bude chtít, může se vydat i na výšlap na pohoří Durmitor. 

 

❤️   Věk účastníků

15+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

7-24

⚒ +-Počet dnů dovolené

6 dní

🏠 Lokalita

Bosna a Hercegovina, Černá hora

🆒 Ambasadoři

Pavel & Peťa & Peťa

🌊 Vodácká obtížnost

Zkušení vodáci (min WW II, např Salza)

Program – Na vodu – Balkán

23.7. Pátek – Vyrážíme!!!

Kdo s námi pojede z Ostravy, tak se sejdeme kolem 08:00, nastoupíme do naší CoolKáry a vydáváme se na cestu. Cesta nám potrvá přibližně 10-12 hodin, během této cesty budeš mít spoustu času se seznámit s ostatníma. Večer dorazíme na místo, rozložíme stany a seznámíme se s ostatníma, kteří jeli po vlastní ose. V tomto kempu zůstaneme dvě noci. Kemp leží na břehu řeky Una.

24.7. Sobota – Řeka Una WW I-II

Ráno se ti naskytne neuvěřitelný pohled na okolní krajinu, která byla ještě v noci zahalena tmou. Začneme snídaní v trávě a vydáme se na to. Dodávky nás odvezou na začátek naší cesty. První splavovací den splujeme jednoduší úsek řeky UNA, budeme se sehrávat, zjistíme jakou doopravdy má teplotu řeka a pořádně si zablbneme. Večer nás čeká v kempu grilovačka a kytárka.

25.7. Neděle – Řeka Una WW II-III

Druhý splavovací den UNA otestuje naši připravenost na těžších úsecích, projedeme spoustou peřejí a uvidíme krásné vodopády. Řeka se v tomto úseku proplétá mezi spousty ostrůvky a nabízí pohled na smaragdově zelené úseky řeky. Večer se přesuneme k Boračko jezero, které leží v údolí řeky Neretvy a je zajímavé svým kulatým tvarem a dozelena zbarvenou vodou. Pod jezerem je desítky metrů dlouhý vodopád, který nakonec vtéká do řeky Neretvy. U tohoto jezera budeme spát také dvě noci.

 

26.7. Pondělí – Boračko jezero

Boračko je nádherné ledovcové jezero a přírodní rezervace, den tak využijeme k prozkoumávaní okolí jezera, které má opravdu co nabídnout. Na místě se domluvíme co nás zajímá a tam se vydáme. Tento den bude o tobě co se rozhodneš dělat. Vydáš se s námi k vodopádům? Budeš lenošit u vody? Prozkoumáš místní jeskyně, zajdeš si do restaurace na Bosenské jídlo? Necháme to na tobě.

27.7. Úterý – Řeka Neretva WW II-III (Několik stupňů WW III – IV, které se dají přenést)

Řeka Neretva se pyšní titulem nejkrásnější řeka s nejtěžšími místy v Bosně a Hercegovině. Pokud tě Una oslovila vodopády, tak Neretva se ti bude líbit díky soutěskám. Řeka postupně přidává na obtížnosti od WW I až po Dablův skok WW IV. My si sjedeme horní úsek, kde nás naprosto okouzlí vystupující skály přímo z křišťálově průhledné vody. Po splavení nasedneme do aut a vydáme se směr Žabjak v Černé hoře.

28.7. Středa – Přejezd do Černé Hory a procházka po Žabliaku.

Dobré ráno z  Černé hory. Ubytování budeme v kempu v hlavním turistickém středisku a nejvýše položeným městě v Černé hoře, městě Žabliak. Toto středisko znají hlavně lyžaři, my však vyrazíme na túru k ledovým jeskyním. Večer se vydáme na tradiční Černohorskou večeři.

29.7. Čtvrtek – Výšlap po Durmitorském pohoří

Dnes nás čeká výlet ze Sedla Sodlo.  Dojdeme až k jezeru zelený Vír a vyšlápneme si do sedla pod Bobotův Kuk, nejvyšší horu Durmitoru. Večer se musíme začít připravovat na nejnáročnější sjezd našeho výletu, řeku Taru. Urazíme po ní cca 80 km během dvou dnů. Sbalíme si věci už večer, ať můžeme ráno vyrazit bez otálení.

30.7. Pátek + 31.7. Sobota – Řeka Tara WW II-III

Poslední dva dny strávíme na řece Taře. Přejíždět budeme na těžko bez podpory auta. Tara protéká nejhlubším kaňonem Evropy a patří k nejkrásnějším řekám Černé hory. Místy proplujeme kolem vápencových skal vysokých až 1 000m! Cestou mineme ikonický most na Taře, až nakonec dojedeme k Splavům, což je začátek naší plavby. Všechny věci, které budeme následující dva dny potřebovat, musíme vzít sebou. Řeka teče celou dobu rychle, a peřeje které vytváří, jsou neskutečné. První den je obtížnost vody cca WWI – WWII. Odpoledne dojedeme do kempu, kde přes noc složíme hlavu. Ráno v sobotu vyplouváme na nejtěžší část Tary. Čekají nás peřeje WW III+ . Peřej střídá peřej.  Řeka teče velice svižně a okolo oběda se dostaneme do cíle naší plavby. Zasloužené pivko a ražniči musí být.  Navečer se rozjedeme do ČR.

1.8. Neděle – Příjezd domů

Ubytování – V našich či vašich stanech

Ubytování každý ve svém stanu v různých kempem po cestě. V kempech bude možnost zakoupit snídaně a na večeře si zajít do blízských restaurací. Přes den jí každý co si s sebou veze.
Stany rádi zapůjčíme naše (velké stany pro 3 lidi) nebo si můžeš vzít stan svůj.

Strava

Stravování je jen a jen na Tobě. My si bereme hořák, salámy, konzervy a užíváme si možnost vyjít z komfortní zóny. Večer u táboráku opékáme špekáčky, popíjíme víno/pivo a přes den si skočíme do restaurace na oběd.

Vodácká obtížnost – Pokročilí

Tento zájezd rozhodně není pro žádné začátečníky! Povinnost je zkušenost s divokou vodou a ideálně osobní zkušenost s naším zájezdem na Salzu nebo Slovinské řeky.

Doprava – Naší CoolKárou, sám nebo spolujízdou

Máš na výběr více způsobu.

 1.  Na místo se můžete nechat dopravit naší CoolKárou. Můžeme tě svést z Ostravy naší CoolKárou. Jde o luxusní 9 místné dodávky, 3 zónovou klimatizací, WIFI pohodlím,. Vyjíždíme z Ostravy, přes Olomouc, Brno a Mikulov. ( + 2 500 Kč)
 2.  Můžeš vzít své auto a dorazit po vlastní ose, případně i svézt další účastníky.

Rádi ti samozřejmě s dopravou poradíme. 🙂

Co s sebou?

 • stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení
 • oblečení: na místě nafasujete neopren, do kterého se leze v tričku a spodním prádle. Zimomřiví si sebou vemte mikinu na namočení, starou šustku, cyklorukavice a šátek pod přilbu
 • jídlo, vařič
 • lékárnička se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce

Něco navíc

Neonové mikiny

Jsi náš, chceš to ukázat světu a zároveň nás podpořit? Přesně pro tebe je naše CoolCamp neonová mikina, ve které tě nikdo nepřehlédne. Mikiny máme v neonové zelené a neonové růžové a dokonce si je můžeš nechat personifikovat svým jménem nebo přezdívkou. V této Cool mikině se na žádné akci rozhodně neztratíš.

Cena mikiny je 800 Kč + poštovné. Rádi ti mikinu dovezeme na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Překladatelské tričko

Máš mírnou jazykovou bariéru nebo se bojíš mluvit v cizím jazyce? Naši nejlepší CoolCamp vědci přišli s geniálním prototypem překladatelského trička, které ti pomůže se domluvit KDEKOLIV na světě! Stačí jen vybrat ikonky a ty to řeknou za Tebe. Cena trička je 250 kč + poštovné. Rádi ti ho případně dovezeme i na zájezd.

Datum zájezdu

23.07.2021 - 01.08.2021
Dny: 10

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

8 noci v kempu ve vlastním stanu

Zapůjčení vodáckého vybavení (samovylévací kánoe Gumotex Baraka a rafty, pádlo, přilba, vesta, neopren, neoprenové boty/ponožky, vodácký vak)

Permity na sjezd řek

Ambasador CoolCamp a instruktoři Cvak-Voda

Svozy lodí a materiálu

Doprava naší CoolKárou (+ 2 500 Kč)

Pojištění (umíme zařídit)

Strava

Vodácká bunda + 300 Kč

CoolCamp stan + 500 Kč

CoolCamp překladatelské tričko + 200 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč


Obsazeno: 16 / 24
Záloha: 4000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na vodu – Balkán

23.07.2021Počet účastníků


  Kontaktní údaje


  Doprava a počet osob


  Speciální požadavky