Na vlastní kůži - Vietnam na motorce i lodiTůra, Moře, Příroda, Kultura, Poznávací výlet

Na vlastní kůži - Vietnam na motorce i lodiTůra, Moře, Příroda, Kultura, Poznávací výlet

Poznej na vlastní kůži kontrasty Vietnamu. Navštívíš džungli hlavního město Hanoj, její historické památky a kulturu. Poté se přesuneš do horské divočiny k Severní hranici Vietnamu s Čínou, kde se na motorce budeš prohánět mezi rýžovými poli. Zlatým hřebem tvého dobrodružství bude tří denní plavba lodí s šnorchlováním, rybařením a relaxem v ikonických zátokách pobřeží Ha Long Bay.


Program - Kontrasty Vietnamu


16. dubna se sejdeme v Praze na Letišti Václava Havla a s Qatar Airways odletáme v 17:10 do Hanoi s přestupem v Dohá.

17. dubna přiletíme 13:30 na mezinárodní letiště v Hanoi. Hanoi je největším městem severního Vietnamu a Hlavním městem Vietnamské demokratické republiky. Po ubytování a případném šlofíčku se vydáme do živých ulic Hanoe, prohlédneme si osvětlené památky, nasajeme místní atmosféru a vyzkoušíme typické Vietnamské pokrmy nebo pivko Hanoi či Saigon.18.dubna vyrazíme autobusem do města Ha Giang, které leží na severu Vietnamu u hranic s Čínou. Cesta trvá zhruba 6-7 hodin. Ubytujeme se a vyzvedneme nachystané motorky. Navštívíme vodopády v Ha Giangu, kde se můžeš kochat jejich krásou nebo dokonce zaskákat do průzračné vody. Večer strávíme společnou večeří, relaxem v bazénu, vodní dýmkou, hudbou a pivem v nádherném prostředí. 


(Jsi nadšený rybář? Můžeš zkusit rybařit prutem z bambusu.)19.-20.-21.-22. dubna dopoledne vyrážíme na náš okruh na motorkách. Během 4 dnů uvidíš spoustu nádherných scenérií, vodopádů, vyhlídek, jeskyní, místního jídla a kultury. Budeme se prohánět po vyhlášených stezkách, které se klikatí mezi rýžovými a kukuřičnými poli. Severní Vietnam je nejméně dotčená krajina západní civilizací. Tři noci budeme spát u místních, večeřet i snídat lokální rodinnou kuchyni a obdivovat krásy této země. 


Řídit se bát nemusíš, není zde velký provoz, silnice jsou dostatečně široké a kvalitní. Pokud by ses však bál(a) umíme zařídit i řidiče23. dubna k večeru se vrátíme autobusem do Hanoe. Ubytujeme se, odpočineme a vyrazíme do víru velkoměsta. 


24. dubna Ráno nás před ubytováním vyzvedne mikrobus, který nás zaveze do ikonické zátoky Ha long. Výlet bude v oblasti Bai Tu, která je více lokální a né tak zasažena západní turistikou. V Ha long bay nasedneme na loď, na které si dáme welcome drink a poobědváme. Odpoledne navštívíme jeskyně Thien Canh Son a zbytek dne si užijeme opalováním, koupáním v křišťálové čisté vodě, šnorchlováním a sledováním západu slunce z paluby naší lodi. Ikonický večer zakončíme společnou tradiční Vietnamskou večeří. Po večeři přespíme na lodi. 


* Večer můžeš zkusit rybaření z lodi tradičním Vietnamským způsobem.25. dubna budeme podávat snídani na lodi. Kotvy spustíme v geologickém parku Vung Ha, kde se přemístíme na kayaky a prozkoumáme zátoku tisíce ostrovů. Zastavíme na krásných plážích, kde můžeme relaxovat nebo plavat. Oběd budeme podávat na lodi. Odpoledne strávíme plaváním, opalováním a na kajaku v oblasti Be Ong Dau. Večer zakotvíme v Cong Do, kde strávíme noc.


* Zajímá-li tě vaření, můžeš se zúčastnit kurzu Vietnamské kuchyně a sledovat pana Kuchaře při přípravě našich večeří


26. dubna poslední ráno začneme Tai Chi s místním mistrem. Přesuneme se do starodávné plovoucí vesnice VUNG VIENG, která je obklopená horami. Obeplujeme ji na bambusové lodi a vyrazíme zpět na loď na oběd. Kolem 12h vyrazíme zpět do Hanoe s pauzou na svačinu. Večer se ubytujeme v Hanoji a půjdeme objevovat další památky.27.dubna  - Dopolední volný program v Hanoj na nákup suvenýrů a 18:30 odlétáme zpět domů. Do Prahy přiletíme 7:40 28. dubna.


UBYTOVÁNÍ - U místních, na lodi i v hotelu

Ve Vietnamu si vyzkoušíme všechny způsoby ubytování. V Hanoi se ubytujeme ve dvojlůžkových pokojích v 3* hotelu se snídaní přímo v centru města. Tradiční ubytování si vyzkoušíme na Severu u Čínských hranic, kde budeme ubytování v apartmánech a penzionech přímo u místních. Posledním ubytováním budou kajuty na lodi.

* Není problém zařídit i pokoje pro jednoho nebo ubytování vyšší kategorie.

Strava

Stravovat se budeme různě. V Hanoi máme snídaně zajištěné na hotelu, oběd a večeři na ulici. Na severu Vietnamu nás čekají snídaně chystané místními, obědy ve vesničkách při přejíždění a tradiční večeře v ubytování. Plná penze s šéfkuchařem bude podávána na lodi při našem výletu v Ha Long Bay.


Doprava - letadlo, motorka, minibus, loď i kayak

Do Vietnamu nás odveze letecká společnost Qatar Airways spojem Praha - Doha - Hanoi. Na Sever Vietnamu nás doveze luxusní minibus. Sever Vietnamu projedeme na půjčených motorkách, které budeme sami řídit. Posledním dopravním prostředkem bude výletní loď na které strávíme 4 dny. Profi video/Foto - Měj své vzpomínky stále před očima

Do Vietnamu s námi jede Michael, který ti nedovolí zapomenout to co jsi zažil. Průběžně bude běhat kolem natáčet a fotit dění. Vyhradí si na tebe čas, bude se ti individuálně věnovat a zachytí přesně tu vzpomínku, kterou si chceš odvést.
Fotkami to nekončí! Michael udělá pro všechny účastníky taky vzpomínkové video u kterého budou tví známí rojit slzy dojetím a litovat, že tam nebyli s námi. 

Ambasador - Michael

Michal je od přírody společenský založený dobrodruh, který prozkoumá každý píď světa, aby našel svou zemi zaslíbenou.
Navštívil už všechny kontinenty a na některých strávil několik měsíců. Jeho životním heslem je "má práce by měla být mým koníčkem".
 Je to super fotograf a kameraman, takže si domu přivezeš i vzpomínky v digitální podobě.