Na vlastní kůži – Rusko | Moskva & Petrohrad


Na vlastní kůži – Rusko | Moskva & Petrohrad


Petrohrad a Moskva – nejkrásnější ruská města. Tvrz Kreml, chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí, Zimní palác v Petrohradu, vystavený Lenin, tepláky, latex a nemožné do tří dnů. Dnešní Rusko bylo pro mnohé z nás překvapivou kombinací post-totalitního nádechu, moderního blahobytu a romantického místa, skoro jako z pohádky.

Během 7 dní a 6 nocí navštívíme s naším ambasadorem to nejdůležitější z Moskvy a Petrohradu. Neunikne nám slavné moskevské metro, plavba nočním Petrohradem na lodi, návštěva Kremlu, Rudého náměstí, Petropavlovské pevnosti, Ermitáže, slavné Aurory či vojenského muzea, večeře v ruském stylu.

Program – Na vlastní kůži – Moskva & Petrohrad

Den 1. Cesta do Ruska. 

Nastal den D. Vyrážíme do země neomezených možností – Ruska. Odjíždíme z Ostravy směr Praha letiště. Uběhne pár hodin, cesta je vlakem je pohodlná a my stojíme v letištní hale. Ve skupině panuje mírná nervozita, přece jen letíme do Ruska. Mírné uklidnění přináší Ruský Standart a jdeme do letadla. Dvě hodiny letu ubíhají rychle, pod námi se objevuje spousta světel velkoměsta. ,,Vítejte v Moskvě”, procedí podezřele koukající se úředník pasové kontroly. A pak? Pak už jen Moskva. Megalomanské budovy, milion lidí, vozů a tak trošku chaos, ve kterém se nakonec jako mávnutím proutku ocitáme v našem hotelu v centru. Máme před sebou 3 dny v největší ruské metropoli.

Den 2-3. Megalomanská Moskva

Každý den je plný zážitků a megalomanské atmosféry, která nás polyká jako velryba. Plujeme s ní na ruské vlně. Stojíme na obrovském Rudém náměstí a tajíme dech při pohledu na Kreml, na kornoutkový chrám Vasilije Blaženého. Tak trochu romantika. Kdo by ji tu čekal, že. Scházíme do Leninova mauzolea, kde na nás vojáci sykají ať jsme potichu. Co kdybychom jej vzbudili. Projíždíme noční Moskvu od Moscow City kolem vysotek až po Rudé náměstí. O hladu nejsme, stravujeme se tradiční ruskou kuchyní v restauracích se živou hudbou a na české pivo se svíčkovou a pěti knedlíky narážíme v Českém domě v centru Moskvy. Noční život v Moskvě je na světové úrovni, o ten přece nemůžeme přijít. Párty nás láká na každém kroku. A taky zláká.

Den 4. Pustinou z Moskvy do Petrohradu

Moskvu bohužel musíme opustit a vyrážíme na vlakové nádraží, kde nás čeká rychlovlak Sapsan, který překoná vzdálenost mezi Moskvou a Petrohradem v pohodlí a luxusu za cca tři a půl hodiny. Po cestě nás žádná pastva pro oči nečeká, to zbytečně kecat nebudem, je to jen pustina a mokřady. Jídelní vůz a pohodlné sedačky však vše kompenzují. Objevují se budovy, přejíždíme mosty. Právě jsme dorazili do Ruských Benátek, do města tisíce mostů, do Petrohradu. Jdeme se ubytovat a obhlédnout okolí. 

Pssst. Přečti si co jsme zažili při minulé návštěvě Ruska, na vlastní oči jsme viděli i nemožné do tří dnů!

Den 6-7. Pohádkový Petrohrad

Megalomanskou mainstreamovou Moskvu jsme vystřídali za underground – Petrohrad. Sjíždějí se sem turisté z celého světa, ale také z celého Ruska za zábavou, památkami a úžasnou atmosférou, která ve městě panuje. Ještě aby ne. Mají tady podobný unikát jako je v Ostravě Stodolní, jen ve trochu jiných měřítkách. Přes den se loudáme po Ermitáži, v každém výstavním sále nás hlídá nějaká důchodkyně, jako bychom chtěli ukrást nejdražší obraz od Maleviče. Odcházíme bez Maleviče, čeká na nás Petropavlovská pevnost, opravená Aurora a tour de Chrám  (Kristova Vzkříšení/Kazaňský/Isakijevský chrám). Vedoucí zájezdu nás ale překvapují noční projížďkou po kanálech Petrohradu. Město se nám otevírá z jiné perspektivy. Jsme unavení, ale stojí to zato! Do žil se nám vlévá nová energie, přichází noc…

Den 8. Návrat do Reality 

Taxi stojí před hotelem, je čas se vydat domů. Zpět odlétáme z Petrohradu do Prahy, kde se rozloučíme a každý odjedeme domů. Přežili jsme Rusko! Čas se vrátit k našim životům, vrátit se do Reality.

Ubytování – *** hotely se snídaní

Ubytováni budeme ve stylových 3* hotelech v Moskvě i v Petrohradu.

Hotel Moskvě se nachází jen dvě stanice metra od Rudého náměstí. Hotel disponuje dvoulůžkovými pokoji s manželskou nebo oddělenou postelí, vlastním sociálním zařízením, klimatizací, TV, varnou konvicí a fénem na vlasy. V přízemí se nachází jídelna, kde se podávají snídaně a společenská místnost. Kreml je chůzí asi 30 minut, nejbližší stanice metra do 5 minut. 

V Petrohradě budeme bydlet v samém srdci historického centra města v oblasti Nevskiy Prospekt. Hotel nabízí moderní ubytování s bezplatnou WIFI v dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení. V přízemí se nachází recepce a jídelna, kde se podávají snídaně. Vlakové nádraží se nachází asi 10 minut pěšky, metro cca 100 metrů a do Ermitáže dorazíme do 30 minut. Celé město máme na dosah.

Stravování – Snídaně na hotelu a gastro-toulky Ruskem

Každé ráno nám v hotelu nachystají snídaně podávané formou bufetu, které ti dodají energii na dopolední prozkoumávání obou měst. Každý den objevíme jinou Ruskou restauraci a vyzkoušíme tradiční jídla, vždy záleží na lokalitě, kde se budeme nacházet. Opravdovým zážitkem bude večeře v tradiční ruské restauraci s živou hudbou poblíž Rudého náměstí. Nevynecháme ani ruský večer, vyzkoušíme sušené ryby, místní pivo a zažijeme zase něco nového.

Doprava – Letecky z Prahy

Cesta do Ruska začíná odletem z pražského letiště s leteckou společností ČSA a letíme přímým letem do Moskvy. Z letiště se dostaneme přímo do našeho hotelu v Moskvě. Mezi Moskvou a Petrohradem využijeme služeb místní ruské železniční společnosti a vypravíme se rychlovlakem Sapsan, který překoná vzdálenost skoro 700 km za pouhé 3,5 hodiny! V den odletu nás domluvené taxi převeze na letiště v Petrohradu a poletíme směr Praha. 

V ceně letenky je 8 kg zavazadlo o rozměrech 55x45x25 cm. 20 Kg zavazadlo stojí cca 1 400 Kč. 

AMBASADOR – DANEK “Daňour”

Milovník cestování a výzev a neúnavný tvůrce srandiček. Kde je Danek, nudit se nebudeš, ať jsou podmínky jakkoli extrémní. V žilách mu koluje dobrodružství poháněné obrovským, dobrým srdcem. Když může, pomůže. Jeho sportovní vášní je fotbal a běh, miluje hory. A když zrovna nemaká, hledá, kam by se mohl vydat, co dalšího prozkoumat. V Rusku ti bude dělat parťáka a zařizovat vše potřebné.

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka26 900 Kč
Cena pro 2-3 účastníky (cena/os)26 400 Kč
Cena pro 4-6 účastníků (cena/os)25 400 Kč
First minute sleva při přihlášení do 20.2.2020– 2 000 Kč
Sleva při přihlášení do 30.3.2020– 1 000 Kč
Sleva pro Coolcampáka– 500 Kč
*slevy se sčítají

 

 

Datum zájezdu

24.6. - 30.6.2020

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Letenka Praha – Moskva

Letenka Petrohrad – Praha

Ubytování v *** hotelu v Moskvě 3 noci

Ubytování v *** hotelu v Petrohradu 3 noci

Rychlovlak Sapsan Moskva – Petrohrad

6x snídaně na hotelu

Průvodce

Ambasador CoolCamp 24/7

Ruské vízum (cca 2000 – 2500 Kč)

20 kg zavazadlo (cca 1400 Kč)

 

 

CoolCamp překladatelské tričko

1 lůžkový pokoj (4990 Kč)


Obsazeno: 3 / 16
22900 kč
Záloha: kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na vlastní kůži – Rusko | Moskva & Petrohrad

24.6. - 30.6.2020


Kontaktní údaje


Kam chceš vyrazit?


Speciální požadavky