Na víno - Svatomartinská husa NěmčičkyKultura, Poznávací výlet

Na víno - Svatomartinská husa NěmčičkyKultura, Poznávací výlet

Jížní Morava, údolí Modrých Hor, řízená neomezená degustace s výkladem mistra vinaře ve sklípku P&R Stávkovi.
Návštěva svobodné spolkové republiky Kraví hora a zakončení úžasného degustačního víkendu v kulturním domě Němčičky při koštu mladých vín a husiček, kde se sjíždí vinaři z okolí a nabízejí k degustaci svá vína.

Samotný mistr vinař tě naučí, jak správně držet skleničku vína, jak správně víno degustovat a podávat. Dozvíš se, jak se vyrábí, jak se uchovává, jak má chutnat a jaká práce za tím stojí. Tvé chuťové pohárky budou v sedmém nebi v pátek i sobotu. 
Na sobotním koštu mladých vín vinařů z modrých hor budeš moci okoštovat přes 300 vzorků a můžeš použít, co ses dozvěděl na degustaci od pana Stávka.Program - Za vínem na Moravu
1. den - Setkáme se jako obvykle v Realita Gaming Bar v Ostravě a vydáme se vstříc moravskému dobrodružství. S těmi, co jedou vlastní dopravou se uvidíme na místě v Němčičkách. Ubytujeme se v nových luxusních apartmánech ve vinicích a vydáme se asi 400 m do vinařství P&R Stávkovi.

Degustace u mistra

Večer se nám bude věnovat vinařská rodina P&R Stávkovi, kteří nás zasvětí do tajů výroby vína v jejich rodině. Začneme prohlídkou výrobních prostor, kde nám bude prozrazeno tajemství výroby vín a okoštujeme jakostní, přívlastková vína přímo ze sudu. Následuje prohlídka ležáckého sklepa (lisovna, sklep, archiv), kde proběhne degustace lahvových víceletých a archivních vín s odborným výkladem ohledně skladování, zrání vína v láhvi a jeho podávání. Po nasátích všech informací se přesuneme do společenských prostor vinařství, kde bude nachystané občerstvení, varhaník se zpěvačkou a neomezená konzumace sudových vín.
2. den Po snídani se vypravíme na obhlídku okolí a společnou pouť údolím Modrých hor. Toulkami se dostaneme do sousední vesnice, kde společně poobědváme. Po cestě zpět se vydáme mimo Českou republiku a navštívíme Svobodnou spolkovou republiku Kraví HoraSpolkovou republikou je proto, protože areál sklepů má tři části: Zahraničí (sklepy jsou postaveny 2 metry za hranicí katastrálního území Bořetice), Hliníky a Kraví hora, která je největší. Je zde k vidění spousta malých sklípků s historií. V této zemi si dáme rozchod, kde si každý najde svůj sklípek, který je mu sympatický. :)


Košt mladých vín a husiček

Více než 300 lahví vína v chladící nerezové poličce uprostřed kulturního domu. Vstup s námi do království vína, kde se setkávají vinaři z údolí Modrých hor a okoštuj jejich celoroční dřinu. Při vstupu do kulturního domu dostaneš krásnou skleničku na víno, která bude tvůj nejlepší parťák po celý večer.:) Tvým jediným úkolem večera je kulturně degustovat a rozplývat se nad miliony chutí vín. Sladké, suché, červené, bíle, kyselejší, výběr je opravdu široký. Síly načerpáš ve formě husičky, knedlíčků a dvou druhů zelí. Ženy a muži v krojích, cimbálovka a příjemná moravská atmosféra po celý večer.Ubytování - Nový luxusní penzion

Ubytování budeme v malebné vinařské vesničce Němčičky v srdci Modrých hor. Čekají nás nové 2.3.4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením v penzionu ve vinohradu. 

* Penzion voní novotou, byl dostaven teprve v květnu. :) Přesvědč se sám ve videu.


Strava

Vinařská polopenze jak má být. Páteční večeře je přímo ve sklípku u mistra Stávka , kde ti nabídne večeři formou obložených a zabijačkových mís (uzeniny a sýr, pečené vepřové maso, škvarková a sýrová pomazánka, domácí paštika, pečivo, okurky, papričky, hořčice, křeník + voda, čaj, káva). Sobotní večer tě uchvátí Svatomartinská husička s červeným i bílým zelím a dvěma druhy knedlíku.

Snídaně probíhají ve vinařství P&R Stávkovi, kde si každý přijde na své (slané, sladké, kávy, čaje). Podávány jsou formou bufetu. DOPRAVA

1⃣ Naše CoolKára tě dovezeme z Ostravy až ke dveřím pensionu

2⃣ Jeď po vlastní ose

3⃣ Rádi ti pomůžeme domluvit spolujízdu s dalšími CoolCampáky.


* Pro spolujízdu, využij naši skupinu CoolCampáci na Facebooku. :)
Nemůžeš se rozhodnout? Podívej jak probíhal náš výlet na Moravu v Listopadu