Na víno - NěmčičkyKultura

Na víno - NěmčičkyKultura

Jížní Morava tě volá! Na konci srpna se v Němčičkách koná největší vinařská událost roku. Zarážení hory, otevřené sklepy a burčáková zábava. Folklórní vystoupení, beseda u cimbálu, moravské pochutiny a k tomu skvělá vína místních vinařů, vinný bar, alko i nealko.
Ochutnávej, degustuj, bav se. Spolu s přáteli, spolu s námi.

Malebná vesnička v údolí Modrých hor - Němčičky, tě volá na největší vinařské slavnosti. Zaražení hory a Otevřené slepy. Těšit se můžeš na scénku v podání divadélka a následné zahájení vinných slavností i burčákové zábavy. Celý víkend budeš držet vinnou skleničku a procházet se po vinicích, povídat si s vinaři, degustovat a hlavně se dobře bavit.

 

Co zažiješ? - Program

Pátek - Zarážení hory, scénky a folklór

Setkáme se jako obvykle v Realita Gaming Bar v Ostravě a vydáme se vstříc moravskému dobrodružství. S těmi, co jedou vlastní dopravou se uvidíme na místě v Němčičkách. Ubytujeme se v nových moderních apartmánech přímo ve vinici a po té vyrážíme na pravou moravskou veselku! Největší akce s chutí vína, tradic, folkóru a dobrého jídla. Vše přímo v prostorách kulturního domu, kde bude spousta zábavy. Folklorní sbory, degustace vín, tanečky, cimbálovka, divadelní scénky, prostě vesnícká veselka.Sobota - Otevřené sklepy a burčáková slavnost

V sobotu se nevyspíš. :) V 10:00 začínají tradiční otevřené sklepy v Němčičkách. Na samém začátku dostaneš skleničku a kupón na jídlo a vydáváš se snámi vstříc všem Němčičským sklepům. V každém tě čeká usměvavý vinař, který ti naleje své víno a k tomu přidá i usměvné historky nebo tě třeba poučí o tom jak se víno dělá. Burčaková zábava na koupališti

Máš rád výzvu, burčák a vodu? Tak to si burčákovou zábavu užiješ na maximum. Místní koupaliště se změní ve velkou openair akci. Kapelky, skoro 700 lidí, víno, burčák a půlnoční roplavba v neckách přes bazén. Jde o největší akci roku, takže zábava je zaručena!

*V rámci otevřených sklepů probíhá soutěž o nejlepší otevřený sklep, kde můžeš vyhrát hodnotné ceny


Ubytování

Ubytování budeme v malebné vinařské vesničce Němčiky v srdci Modrých hor. Čekají nás 2,3,4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením v nově postaveném pensionu ve vinicích. 

Strava - Snídaně

Snídaně probíhají v sousední budově, kde si každý přijde na své (slané, sladké, kávy, čaje). Podávány jsou formou bufetu. 


DOPRAVA

1⃣ Naše CoolKára tě dovezeme z Ostravy až ke dveřím pensionu
2⃣ Jeď po vlastní ose

3⃣ Rádi ti pomůžeme domluvit spolujízdu s dalšími CoolCampáky.


Nemůžeš se rozhodnout? Podívej jak probíhal náš výlet na Moravu v Listopadu