Na loď – Jachty v Řecku


Na loď – Jachty v Řecku


S větrem ve vlasech budeme proplouvat kolem známých i turisty neobjevených částí ostrova. Když se nám někde líbí, zakotvíme a vydáme se objevovat. Nebo jen tak chillujeme na lodi a užíváme si jedno z nejkrásnějších moří v Evropě. Prostě… svoboda, kterou zažiješ jen na lodi.
Večer si sedneme na příď s drinkem v ruce, pustíme hudbu a budeme sledovat západ slunce za obzorem. Prostě jediná dovolená bez roušek a omezení.
Díky vlastní lodi jsme Covid-safe a můžeme to pořádně rozjet bez omezení.

ℹ Základní informace

❤️   Věk účastníků

10+

🙋‍♂️💁 Počet účastníků

16 – 32

🏠 Lokalita

Lefkada – Řecko

🆒 Ambasadoři

Kuba, Péťa z Yachtersbaby

Lefkada je hornatý ostrov plný zeleně. Díky tomu zde kontrastují bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy, plné života. Ve středozemí se dosud žije tradičním životem, kdy potkáte místní v tradičním oblečení, jak se prohánějí na oslech.
A ty pláže…
Tradičně se místní pláže umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý.
Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe.

 

Už se vidíš na palubě s větrem ve vlasech? Tak na co čekáš! Sbal plavky, šnorchl, opalovák a pojeď s námi.

Itinerář plavby

Sobota: Nalodění a první noc na moři

Po obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny v Lefkas.
První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvka Spartis a Skorpios – který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce Abelike, kde zakotvíme.

Neděle: Probuzení a první plachtění

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalmos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Kalmos má krásné pláže je ideální i na procházku nebo menší hike. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou.
Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co večer přinese…

 

Pondělí: Milion let starý přístav

Po ranní rozcvičce vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních asi milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený a moc lidí tu nenajdeme. Přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy.

Úterý: Odysseuv ostrov

Vyplujeme směrem na Ithaku – ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos – neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačky, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky.
Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou véču s výhledem na západ slunce.

Středa: Kefalonie

Ráno se přemístíme do Kefalonie. Ostrov obeplujeme z jižní strany, abychom omrkli horu Ainos Oros, která je vysoka přes 1600 m. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro hiky v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.

 

Čtvrtek: Jako v Karibiku

Vyplouváme zpátky na Lefkadu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Díky azurovému moři a bílým plážím se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme předposlední noc na lodi.

Pátek: Návrat

Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.

 

Sobota: Check-out

Hotovo! Je z Tebe námořník plný neuvěřitelných zážitků, o kterých budeš vyprávět ještě svým vnoučatům. Balíme kufry a valíme dom! 🙂

Jsi kapitánem své party? Koukni k nám do blogu a zjisti, jak jet o 8 000 Kč levněji.

Lefkada je ideální pro:

 •  šnorchlování a potápění
 •  chill na nejkrásnějších plážích světa
 •  objevování nejlepší řecké kuchyně
 •  nature & hike lovers
 •  objevování zapadlých rybářských vesniček, které zažili ještě Odyssea

Co zažiješ?

 • Spaní a probouzení v průzračných zátokách.
 • Totální svobodu, relax a dobrodružství.
 • Objevování míst, na které se bez jachty nedostaneš.
 • Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty.
 • Poznávání desítek osamocených ostrůvků.
 • Flotilovou párty.

Jachty

Jachty, které pro vás vybíráme jsou čisté a moderní. Na našich plavbách je ve 4 kajutách ubytováno 8 hostů + 1 kapitán. Na jachtě se nachází audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a taky autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každé jachty je taky Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici, když po zakotvení potřebujete zajet nakoupit nebo jen tak vyrazit na projížďku po okolí. Při objednávce vám také nabízíme možnost přiobjednání subwingu (podvodního křídla), vodního skůtru, wakeboardu, paddleboardů a nebo wi-fi.

Jak se žije na jachtě?

Doprava

 1. My do Řecka poletíme z Vídně s leteckou společností RyanAir. Odlétá 15.7.2021 v 13:20 a na místo se dostaneme za cca 2 hodiny letu. Letenka se pohybuje do 5 000 Kč. Zpět letíme v neděli 25.7.2021 v 21:30. Na letiště do Vídně pojedeme naší CoolKárou z Ostravy, tak pokud chceš, můžeme tě svést.
 2. Pokud chceš letět z Prahy, Smartwings tě tam dostane za 2:15h a odlétá v sobotu 17.7.2021 v 6:00 a zpět letíš v sobotu 24.7.2021 v 10:00. Letenka tě výjde na cca 8 000 Kč.
 3. Spoj výlet s Aténama. Z Vídně i Prahy se pohodlně dostaneš do Atén, kde si za 2-3 dny projdeš celé město a naprosto si ho užiješ. Do Lefkady je to pak cca 5 hodin autobusem a zpět můžeš letět s námi.

Z letiště do mariny Lefkas se můžeš dostat buď taxi nebo hromadně s námi. Veškeré info ti dodáme.

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a dvě velké lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit buď přímo v marině nebo supermarketu v okolí mariny. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Neláká tě řecko? Zkus jachty nebo katamarány v Chorvatsku.

Na loď – Katamarány v Chorvatsku

Na loď – Jachty v Chorvatsku

Datum zájezdu

17.07.2021 - 24.07.2021
Dny: 8

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Kapitán lodi 24/7

Pronájem jachty na týden

Spaní a probouzení v průzračných zátokách

Totální svoboda, relax a dobrodružství

Objevování míst, na které se bez katamaránu nedostaneš

Naučíš se ovládat plachty

Budeš kormidlovat

Poznáváš desítky osamocených ostrůvků

Flotilovou párty

Turistická taxa

Pojištění lodi

Transit Log

Doprava

Poplatky za kotvení –  liší se přístav od přístavu a řeší se přímo na místě při každém kotvení.

Jídlo a pití – většinou si budeme vařit přímo na lodi, případně si v přístavu můžeme zajít někam do restaurace.

Další náklady – jejich výše bude záležet jen na tom, co budeš chtít zažít (např. suvenýry, vstupy)

CoolCamp překladatelské tričko + 200 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč


Obsazeno: 8 / 24
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na loď – Jachty v Řecku

17.07.2021Počet účastníků


  Kontaktní údaje


  Doprava a počet osob


  Speciální požadavky