Na loď – Jachty v Řecku


Na loď – Jachty v Řecku


Zažij evropský Karibik na jachtě. S větrem ve vlasech budeme proplouvat kolem známých i turisty neobjevených částí ostrova Lefkáda. Když se nám někde líbí, zakotvíme a vydáme se objevovat. Bílé písečné pláže, azurové moře a vysoké pískovcové útesy plné života. Ráno vstaneš, vylezeš na palubu ze své luxusní kajuty a skočíš ladnou šipku rovnou do osvěžujícího moře. V poledne si s knížkou či drinkem odpočineš pod žhavým sluncem, odpoledne prozkoumáš malebné uličky ostrova, o kterém si netušil, že vůbec existuje a večer zakončíš za lehkého pohupování  s partou z posádky a drinkem. Nemusíš být milionář, abys mohl zažít dovolenou snů.  Žádné roušky, žádné omezení, naše vlastní loď, dobrodružství a prostě svoboda.

ℹ Základní informace

❤️   Věkový průměr účastníků

+- 32 let

🙋‍♂️💁Počet účastníků

16 – 32 (2-4 lodě)

⚒ Počet dnů dovolené

7 dní (při odletu ve čtvrtek)

5 dní (při odletu v sobotu)

🏠 Lokalita

Lefkada – Řecko

🆒 Ambasadoři

Kuba, Péťa z Yachtersbaby

Vhodné pro

Parta přátel, rodiny, dvojice, jednotlivci

Kompromisy stranou. Pláže Lefkády se pravidelně umisťují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. A není se čemu divit. Díky pískovcům je zde moře azurově čisté a písek krásně bílý. Některé pláže a zátoky jsou dostupné pouze po moři, vyhneme se tak turistům a budeme mít ostrov jen pro sebe. Už se vidíš na palubě s větrem ve vlasech? Tak na co čekáš! Sbal plavky, šnorchl, opalovák a pojeď s námi.

Itinerář plavby

Den 0.  Čtvrtek/pátek

Je fajn na místo dorazit o den, dva dříve. Lefkada je krásný ostrov, na které se dá zažít spousta dobrodružství ještě před samotným začátkem plavby. Můžeš se válet na pláži, půjčit si skútr/auto a ostrov objet. My osobně vyrážíme ve čtvrtek letecky z Vídně a první dva dny před plavbou ostrov pořádně prozkoumáme. Chceš se přidat nebo zařídit ubytko? Stačí napsat. 

Den 1. Sobota: Nalodění a první noc na moři

Po obědě v marině (v přístavu) se nalodíme, nachystáme veškeré potřebnosti a vyplujeme z mariny v Lefkas. První den to vezmeme zlehka. Proplujeme kolem ostrůvku Spartis a Skorpios – který si koupil miliardář Onassis a vybudoval si tam své letní sídlo. Panu Onassisovi zamáváme a pokračujeme k zátoce Abelike, kde zakotvíme.

Den 2. Neděle: Probuzení a první plachtění

Po ranním koupání a snídani vyplujeme směrem k ostrůvku Kalmos. Po cestě se otevírají krásné scenérie zeleného ostrova a bílých útesů. Ostrůvek Kalmos má krásné pláže a je ideální i na procházku nebo menší túru. Nachází se zde malá rodinná restaurace, kde nás vždycky rádi pohostí čerstvou rybkou. Večer se sejdeme zpátky na lodi, otevřeme bar a uvidíme, co večer přinese…

Den 3. Pondělí: Milion let starý přístav

Po dobrovolné ranní rozcvičce vytáhneme plachty a poplujeme k ostrovu Kastos. Zde se vyplatí navštívit místní přístav, který se za posledních milion let vůbec nezměnil. Kastos je jen zřídka osídlený a moc lidí tu nenajdeme. Přesuneme na jižní část ostrova, kde už nebude vůbec nikdo. Vybereme si jednu z mnoha skrytých zátok a objevíme vlastní pláže a útesy.

Den 4. Úterý: Odysseuv ostrov

Vyplujeme směrem na Ithaku – ano, ten ostrov, odkud pocházel Odysseus. Po cestě se zastavíme na Atokos – neobydlený ostrov, plný písečných pláží. Tam dáme koupačku, vytáhneme paddleboard a subwing a užijeme si klidného moře mezi ostrůvky. Odpoledne doplachtíme na Ithaku. Projdeme si Odysseovo rodiště, dokoupíme zásoby a zajdeme si na pořádnou večeři s výhledem na západ slunce.

Den 5. Středa: Kefalonie

Ráno se přemístíme do Kefalonie. Ostrov obeplujeme z jižní strany, abychom omrkli horu Ainos Oros, která je vysoka přes 1600 m. V Kefalonii si na své přijdou úplně všichni. Křišťálová voda a bílé pláže, kluby, obchůdky, nedotčená architektura z 18. století i výchozí bod pro tůry v severní části ostrova. Kdo bude chtít má možnost si projít místní pevnosti i klášter. K večeru se přemístíme do přilehlých zátok, které jsou perfektní ke šnorchlování a potápění.

Den 6. Čtvrtek: Jako v Karibiku

Vyplouváme zpátky na Lefkadu. Podle nálady si vybereme, kam až doplujeme, po cestě je nespočet pláží, zátok i vesniček s místními tavernami. Díky azurovému moři a bílým plážím se budeme cítit jako v Karibiku. Otevřeme si proto jednu či dvě láhve rumu a zavzpomínáme na staré dobré pirátské časy. Pořádně tak oslavíme předposlední noc na lodi.

Den 7. Pátek: Návrat

Teď už z nás jsou námořníci! Víme kam a na co šáhnout a užijeme si poslední plachtění. Vydáme se směr Lefkas. Vylodíme se v marině a projdeme si přístav a pláže okolo. Společnou cestu zakončíme pořádným obědem a sklenkou (či lahví) místního vína.

Den 8. Sobota: Check-out

Hotovo! Je z Tebe námořník plný neuvěřitelných zážitků, o kterých budeš vyprávět ještě svým vnoučatům. Balíme kufry a valíme dom! 🙂

Jsi kapitánem své party? Koukni k nám do blogu a zjisti, jak jet o 8 000 Kč levněji.

Lefkada je ideální pro:

 •  šnorchlování a potápění
 •  chill na nejkrásnějších plážích světa
 •  objevování nejlepší řecké kuchyně
 •  příroda a túry
 •  objevování zapadlých rybářských vesniček, které zažili ještě Odyssea

Co zažiješ?

 • Spaní a probouzení v průzračných zátokách.
 • Totální svobodu, relax a dobrodružství.
 • Objevování míst, na které se bez jachty nedostaneš.
 • Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty.
 • Poznávání desítek osamocených ostrůvků.
 • Flotilovou párty.

Jachty

Jachty, které pro vás vybíráme jsou čisté a moderní. Na našich plavbách je ve 4 kajutách ubytováno 8 hostů + 1 kapitán. Na jachtě se nachází audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a taky autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každé jachty je taky Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici. Při objednávce vám také nabízíme možnost přiobjednání subwingu (podvodního křídla), vodního skůtru, wakeboardu, paddleboardů a nebo wi-fi.

Jak se žije na jachtě?

Doprava

Existuje více možností jak se dostat do Řecka, konkrétně do Lefkady.

 1. Z Vídně a zpět do Vídně s leteckou společností RyanAir.
  Odlétá 15.7.2021 v 13:20 a na místo se dostaneme za cca 2 hodiny letu. Zpět letíme v neděli 25.7.2021 v 21:30. Na letiště do Vídně se pohodlně dostaneš vlakem ať už z Prahy nebo z Ostravy.
  – Aktuální cena k 7.6.2021 je bez kufru 3 763 kč.
 2. Z Vídně a zpět do Katovic.
  Z Vídně letí RyanAir. Odlétá 15.7.2021 v 13:20 a na místo se dostaneme za cca 2 hodiny letu.
  Zpět letí v neděli 25.7.2021 v 10:35 s leteckou společností LoT na letiště do Katovic.
  – Aktuální cena k 7.6.2021 je s 8 kg kufrem 6 036 Kč.
 3. Z Vídně a zpět do Prahy.
  Z Vídně letí RyanAir. Odlétá 15.7.2021 v 13:20 a na místo se dostaneme za cca 2 hodiny letu.
  Zpět letí SmartWings do Prahy 24.7.2021 v 10:00.
  – Aktuální cena k 7.6.2021 je 6 316 kč s 8 kg kufrem
 4. Z Prahy přes Varšavu a zpět do Prahy
  Z Prahy poletíš s Lot do Varšavy. 16.7. 10:00
  Z Varšavy s WizzAir do Lefkady. 16.7.2021 v 12:10
  Z Lefkady zpět s Smartwings do Prahy 24.7.2021 v 10:00.
 5. Spoj výlet s Aténama. Z Vídně i Prahy se pohodlně dostaneš do Atén, kde si za 2-3 dny projdeš celé město a naprosto si ho užiješ. Do Lefkady je to pak cca 5 hodin autobusem a zpět můžeš letět s námi.

Z letiště do mariny Lefkas se můžeš dostat buď taxi nebo hromadně s námi. Veškeré info ti dodáme.

Strava

Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a dvě velké lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem na několik dní dopředu, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá posádka. Nic si zbytečně nevoz z Česka, vše se dá nakoupit přímo v marině nebo supermarketu v okolí mariny.

Kolik stojí týden na jachtě v Řecku?

Do Řecka se většinou létá. Letenky průměrně stojí okolo 6000 Kč (zpáteční), ale občas se dá se vychytat i akční cena. Náklady na zájezd jsou zde vyšší než v Chorvatsku. Jídlo a kotevní poplatky ale vyjdou lépe. Slušnou večeři si pořídíte za cca 300 Kč. A to i s karafou místního vína a často i předkrmem. Pokud si zajdete na 2, 3 večeře a zbytek se stravujete na jachtě, vyjde jídlo na 3000 Kč. Pokud si to chcete pořádně užít, pak si připravte asi 5000 Kč.  Přístavní poplatky vyjdou asi na 800 Kč u jachty a 1500 Kč u katamaránu.

Balíček od CoolCamp + Yachters Baby (pronájem jachty, kapitán, úklid, motorový člun, turistické taxy, pojištění jachty, složení kauce, program)
+
Cesta: 3000 – 6000 Kč
Jídlo a pití: 3000 – 5000 Kč
Kotevní poplatky: cca 800  Kč

Všechny ceny jsou orientační. Mohou se lišit sezónu od sezóny. Takže je berte jako orientační přehled. Výrazně s cenou také zahýbe to, jak moc daná posádka dodržuje “pitný režim”. Na druhou stranu – je to dovolená a pár drinků s paraplíčkem si zaslouží každý.

Něco navíc

Překladatelské tričko

Máš mírnou jazykovou bariéru nebo se bojíš mluvit v cizím jazyce? Naši nejlepší CoolCamp vědci přišli s geniálním prototypem překladatelského trička, které ti pomůže se domluvit KDEKOLIV na světě! Stačí jen vybrat ikonky a ty to řeknou za Tebe. Cena trička je 250 kč + poštovné. Rádi ti ho případně dovezeme i na zájezd.

Kšiltovka

Proti rozžhavenému sluníčku tě ochrání naše kšiltovka. Nezapomeň, že slunce na moři pálí ze všech stran.

Cena kšiltovky je 200 Kč + poštovné. Rádi ti ji dovezeme na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Neonové mikiny

Jsi náš, chceš to ukázat světu a zároveň nás podpořit? Přesně pro tebe je naše CoolCamp neonová mikina, ve které tě nikdo nepřehlédne. Mikiny máme v neonové zelené a neonové růžové a dokonce si je můžeš nechat personifikovat svým jménem nebo přezdívkou. V této Cool mikině se na žádné akci rozhodně neztratíš.

Cena mikiny je 800 Kč + poštovné. Rádi ti mikinu dovezeme na zájezd, takže poštovné nemusíš řešit.

Datum zájezdu

17.07.2021 - 24.07.2021
Dny: 8

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Český kapitán lodi 24/7

Praktická výuka základů jachtingu pro začátečníky

Motorový člun

Pronájem jachty na týden

Spaní a probouzení v průzračných zátokách

Totální svoboda, relax a dobrodružství

Objevování míst, na které se bez lodi nedostaneš

Naučíš se ovládat plachty

Budeš kormidlovat

Poznáš desítky osamocených ostrůvků

Flotilovou plavbu

Turistická taxa

Pojištění lodi

Transit Log

Doprava letecky z Prahy/ Vídně ( 3000 – 6000 Kč)

Poplatky za kotvení + phm –  liší se přístav od přístavu a řeší se přímo na místě při každém kotvení. (cca 800 kč)

Jídlo a pití – většinou si budeme vařit přímo na lodi, případně si v přístavu můžeme zajít někam do restaurace. ( 2 000 kč – 5 000 kč) 

Další náklady – jejich výše bude záležet jen na tom, co budeš chtít zažít (např. suvenýry, vstupy)

CoolCamp překladatelské tričko + 200 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč

CoolCamp neonová mikina + 800 kč

 


Obsazeno: 16 / 24
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na loď – Jachty v Řecku

17.07.2021Počet účastníků


  Kontaktní údaje


  Doprava a počet osob


  Speciální požadavky