Na loď – Jachty v Chorvatsku


Na loď – Jachty v Chorvatsku


Ráno vstaneš, vylezeš na palubu ze své luxusní kajuty a skočíš ladnou šipku rovnou do osvěžujícího moře. V poledne si s knížkou či drinkem zazevlíš pod žhavým sluncem, odpoledne prozkoumáš malebné uličky ostrova, o kterém si netušil, že vůbec existuje a večer zakončíš za lehkého pohupování partičkou žolíků a gin tonikem s partou z posádky. A takhle v lehkých obměnách můžeš strávit celý týden! Nemusíš být milionář, abys mohl zažít dovolenou snů. 

*COVID GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ – Na všech našich zájezdech ti garantujeme vrácení peněz v plné částce pokud:
a) Stát nám zakáže pořádaní daného zájezdu
b) Zaměstnavatel ti zakáže se akce účastnit
c) Skončíš v karanténě nebo budeš COVID pozitivní.

ℹ Základní informace

❤️   Věk účastníků

10+

🙋‍♂️💁 Počet účastníků

10 – 16

🏠 Lokalita

Kornati – Chorvatsko

🆒 Ambasadoři

Kuba, Péťa

Vše zařídíme – jachtu, zkušeného kapitána a plán cesty, který je pouze orientační. Celý zájezd není koncipován jako poznávačka s přesně danou trasou – víme odkud vyplouváme, víme, kam se vracíme a známe ta nejkrásnější místa – zbytek záleží na domluvě! Na lodi je kromě pohodlné kajuty vybavená kuchyňka a sociálky, takže v přístavu budeme většinou jen doplňovat zásoby a poznávat okolí.

Máš strach, že by ses na tak malém prostoru mohl začít nudit? Nehrozí! Můžeš vyzkoušet paddleboard nebo subwing, což je křídlo tažené za lodí – můžeš se potápět, plout po hladině nebo zkoušet různé fintičky a otočky.

Už se vidíš na palubě s větrem ve vlasech? Tak na co čekáš! Sbal plavky, šnorchl, opalovák a pojeď s námi.

Program

Chorvatsko patří k nejkrásnějším a nejbezpečnějším jachtařským lokalitám ve Středozemním moři. Harmonogram plavby si poskládáme dle aktuální nálady a počasí. Jakou rychlostí poplujeme a kde se zdržíme déle plánovat nebudeme. Vybereme skvělá místa a malebné ostrovy. Kotvit můžeme v azurové laguně, kde nepotkáme ani nohu nebo v marině, kde si nočního života užijeme do sytosti. Vařit si budeme většinou na palubě, v přístavech je možnost doplnit zásoby.

Itinerář plavby

Pátek: Odjezd z Ostravy

Pokud pojedeš s námi CoolKárou, tak vyjiždíme večer z Ostravy, po cestě tě můžeme klidně nabrat v Olomouci nebo Brně. Cesta by měla trvat cca 10-12 hodin, takže si klidně vem pivko na cestu ať ti to uteče. 🙂

Pokud pojedeš po své ose, vidíme se v sobotu v maríně. 🙂

Sobota: Nalodění a první noc na moři

Nalodění probíhá mezi 14:00 – 17:00, součástí je také bezpečnostní školení a plánování přesné trasy plavby. Z přístavu vyplouváme mezi 17:00-18:00 ve flotile více katamaránů. Prvním cílem je zátoka, pártoška a první noc mimo přístav.

Neděle: Probuzení a první plachtění

Tenhle feeling zažiješ poprvé jenom jednou, hladina jako zrcadlo a skok do moře přímo z postele při přejemném ranním sluníčku. Po snídani z fresh středomořských dobrot vyplouváme směr národní park Kornati a poprvé vytahujeme plachty. Po cestě zastavujeme v zátokách a blbneme ve vodě.

Pondělí: Murterské moře a Dugi Otok

Murterské moře je jako stvořené pro vodní aktivity a především je známé jako domov mnoha skupin delfínů – tak snad budeme mít štěstí! Těšit se můžeš na osamocené ostrůvky a průzračné zátoky – a v jedné takové určitě přespíme.

Úterý: Veli rat a zátoka Pantera

Na samém severním cípu ostrova Dugi Otok najdeš nádherný maják, který vítá připlouvající lodě z Itálie – stojí za to si na něj vylézt! Kousek od něj se nachází napůl potopený vrak velké lodi, který se přímo nabízí k prozkoumávání se šnorchlem.

Středa: Sali

Italský nádech v Chorvatsku – městečko sali umí oslnit svými barevnými domečky, klidnou ostrovní atmosférou a taky skvělou gastronomií – místní taverny patří k tomu nejlepšímu co umí středomořské konoby nabídnout.

Čtvrtek: Kornati a Telaščica

Neobydlené kopcovité ostrovy bez flory působí jako měsíční krajina, hned za rohem najdeme v národním parku Telaščica 80m vysoký a několik mil dlouhý útes, ke kterému si můžeme připlout buď zeshora nebo zespoda. 🙂

Pátek: Návrat na Murter

Cestou zpět na Murter opět vyhlížíme delfíny a zátoku, kde si dáme koupací párty. V podvečer natankujeme a vyrazíme zpět do Mariny, kde si dáme sprchu a rozlučkový večírek.

Sobota: Check-out

Hotovo! Je z Tebe námořník plný neuvěřitelných zážitků, o kterých budeš vyprávět ještě svým vnoučatům. Balíme kufry a valíme dom! 🙂

Oblast plavby

Vyplouváme z mariny Betina na ostrově Murter v Chorvatsku.

Budeme prozkoumávat ostrovy v oblasti střední Dalmácie, hledat delfíny v Murterském moři, navštívíme národní park Kornati, pochutnáme si na čerstvé středomořské kuchyni v rybářských konobách a obeplujeme útesy na ostrově Dugi Otok.

Co zažiješ?

 • Spaní a probouzení v průzračných zátokách.
 • Totální svobodu, relax a dobrodružství.
 • Objevování míst, na které se bez jachty nedostaneš.
 • Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty.
 • Poznávání desítek osamocených ostrůvků.
 • Flotilovou párty.

Jachty

Jachty, které pro vás vybíráme jsou čisté a moderní. Na našich plavbách je ve 4 kajutách ubytováno 8 hostů + 1 kapitán. Na jachtě se nachází audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a taky autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každé jachty je taky Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici, když po zakotvení potřebujete zajet nakoupit nebo jen tak vyrazit na projížďku po okolí. Při objednávce vám také nabízíme možnost přiobjednání subwingu (podvodního křídla), vodního skůtru, wakeboardu, paddleboardů a nebo wi-fi.

Doprava

Do Chorvatska se můžeš vydat s námi naší CoolKárou, se kterou vyjíždíme z Ostravy a nebo klidně po své vlastní ose.

Z Prahy létají pravidelné spoje do Zadaru, kde Vás můžeme nabrat po cestě. 🙂

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a dvě velké lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit buď přímo v marině nebo supermarketu v okolí mariny. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Cena zájezdu

Jsi kapitánem své party? Koukni k nám do blogu a zjisti, jak jet o 8 000 Kč levněji.

Cena pro 1 účastníka 17 900 Kč
Cena pro 2 účastníky (cena/os) 16 900 Kč
Sleva pro Coolcampáka, který už s námi někde byl. – 1 000 Kč
*slevy se sčítají

Datum zájezdu

18.06.2021 - 27.06.2021
Dny: 10

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Kapitán lodi 24/7

Pronájem jachty na týden

Spaní a probouzení v průzračných zátokách

Totální svoboda, relax a dobrodružství

Objevování míst, na které se bez katamaránu nedostaneš

Naučíš se ovládat plachty

Budeš kormidlovat

Poznáváš desítky osamocených ostrůvků

Flotilovou párty

Turistická taxa

Pojištění lodi

Transit Log

Doprava CoolKárou – 2 000 Kč

Poplatky za kotvení –  liší se přístav od přístavu a řeší se přímo na místě při každém kotvení.

Jídlo a pití – většinou si budeme vařit přímo na lodi, případně si v přístavu můžeme zajít někam do restaurace.

Další náklady – jejich výše bude záležet jen na tom, co budeš chtít zažít (např. suvenýry, vstupy)

CoolCamp překladatelské tričko + 200 kč

CoolCamp kšiltovka + 200 Kč


Obsazeno: 4 / 16
Záloha: 8 000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na loď – Jachty v Chorvatsku

18.06.2021Počet účastníků


  Kontaktní údaje


  Doprava a počet osob


  Speciální požadavky