Na loď – Katamarány v Chorvatsku


Na loď – Katamarány v Chorvatsku


Ráno vstaneš, vylezeš na palubu ze své luxusní kajuty a skočíš ladnou šipku rovnou do osvěžujícího moře. V poledne si s knížkou či drinkem zazevlíš pod žhavým sluncem, odpoledne prozkoumáš malebné uličky ostrova, o kterém si netušil, že vůbec existuje a večer zakončíš za lehkého pohupování partičkou žolíků a gin tonikem s partou z posádky. A takhle v lehkých obměnách můžeš strávit celý týden! Nemusíš být milionář, abys mohl zažít dovolenou snů. 

Vše zařídíme – katamarán, zkušeného kapitána a plán cesty, který je pouze orientační. Celý zájezd není koncipován jako poznávačka s přesně danou trasou – víme odkud vyplouváme, víme, kam se vracíme a známe ta nejkrásnější místa – zbytek záleží na domluvě! Na lodi je kromě pohodlné kajuty vybavená kuchyňka a sociálky, takže v přístavu budeme většinou jen doplňovat zásoby a poznávat okolí.

Máš strach, že by ses na tak malém prostoru mohl začít nudit? Nehrozí! Můžeš vyzkoušet paddleboard nebo subwing, což je křídlo tažené za lodí – můžeš se potápět, plout po hladině nebo zkoušet různé fintičky a otočky.

Už se vidíš na palubě s větrem ve vlasech? Tak na co čekáš! Sbal plavky, šnorchl, opalovák a pojeď s námi.

Program

Chorvatsko patří k nejkrásnějším a nejbezpečnějším jachtařským lokalitám ve Středozemním moři. Poplujeme pod vedením zkušeného kapitána. Harmonogram plavby si poskládáme dle aktuální nálady a počasí. Jakou rychlostí poplujeme a kde se zdržíme déle plánovat nebudeme. Vybereme skvělá místa a malebné ostrovy. Kotvit můžeme v azurové laguně, kde nepotkáme ani nohu nebo v marině, kde si nočního života užijeme do sytosti. Vařit si budeme většinou na palubě, v přístavech je možnost doplnit zásoby.

Pokud by tě nebavila opalovačka na palubě, nabízíme během plavby další aktivity. Mimo koupačku nebo šnorchlování ti nabízíme paddleboard, vyzkoušet si můžeš subwing.

Itinerář plavby

Pátek: Odjezd z Ostravy

Pokud pojedeš s námi CoolKárou, tak vyjiždíme večer z Ostravy, po cestě tě můžeme klidně nabrat v Olomouci nebo Brně. Cesta by měla trvat cca 10-12 hodin, takže si klidně vem pivko na cestu ať ti to uteče. 🙂

Sobota: Nalodění a první noc na moři

Nalodění probíhá mezi 13:00 – 17:00, součástí je také bezpečnostní školení a plánování přesné trasy plavby. Z přístavu vyplouváme mezi 17:00-18:00 ve flotile více katamaránů. Prvním cílem je zátoka, pártoška a první noc mimo přístav.

Neděle: Probuzení a první plachtění

Tenhle feeling zažiješ poprvé jenom jednou, hladina jako zrcadlo a skok do moře přímo z postele při přejemném ranním sluníčku. Po snídani z fresh středomořských dobrot vyplouváme směr Dugi Otok a Kornati a poprvé vytahujeme plachty. Po cestě zastavujeme v zátokách a blbneme ve vodě.

Pondělí: Murterské moře a Dugi Otok

Murterské moře je jako stvořené pro vodní aktivity a především je známé jako domov mnoha skupin delfínů – tak snad budeme mít štěstí! Těšit se můžeš na osamocené ostrůvky a průzračné zátoky – a v jedné takové určitě přespíme.

Úterý: Veli rat a zátoka Pantera

Na samém severním cípu ostrova Dugi Otok najdeš nádherný maják, který vítá připlouvající lodě z Itálie – stojí za to si na něj vylézt! Kousek od něj se nachází napůl potopený vrak velké lodi, který se přímo nabízí k prozkoumávání se šnorchlem.

Středa: Sali

Italský nádech v Chorvatsku – městečko sali umí oslnit svými barevnými domečky, klidnou ostrovní atmosférou a taky skvělou gastronomií – místní taverny patří k tomu nejlepšímu co umí středomořské konoby nabídnout.

Čtvrtek: Kornati a Telaščica

Neobydlené kopcovité ostrovy bez flory působí jako měsíční krajina, hned za rohem najdeme v národním parku Telaščica 80m vysoký a několik mil dlouhý útes, ke kterému si můžeme připlout buď zeshora nebo zespoda. 🙂

Pátek: Návrat na Murter

Cestou zpět na Murter opět vyhlížíme delfíny a zátoku, kde si dáme koupací párty. V podvečer natankujeme a vyrazíme zpět do Mariny, kde si dáme sprchu a rozlučkový večírek.

Sobota: Check-out

Hotovo! Je z Tebe námořník plný neuvěřitelných zážitků, o kterých budeš vyprávět ještě svým vnoučatům. Balíme kufry a valíme dom! 🙂

Oblast plavby

Vyplouváme z mariny Betina na ostrově Murter v Chorvatsku.

Budeme prozkoumávat ostrovy v oblasti střední Dalmácie, hledat delfíny v Murterském moři, navštívíme národní park Kornati, pochutnáme si na čerstvé středomořské kuchyni v rybářských konobách a obeplujeme útesy na ostrově Dugi Otok.

Co zažiješ?

  • Spaní a probouzení v průzračných zátokách.
  • Totální svobodu, relax a dobrodružství.
  • Objevování míst, na které se bez jachty nedostaneš.
  • Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty.
  • Poznávání desítek osamocených ostrůvků.
  • Flotilovou párty.

Katamarány

Katamarán, to je taková ta party loď se dvěma trupy, takže je stabilnější a mořská nemoc fakt nehrozí. Na naše se vleze 10 hostů + 1 kapitán. Na katamaránu se na přídí nachází sítě na ležení, audiosystém se vstupem na 3,5 mm jack a taky autozásuvky, přes které je možné kdykoliv nabíjet telefony a jinou menší elektroniku (fén, ani žehličku na vlasy nezvládne).

Součástí vybavení každého katamaránu je taky Dinghy (motorový nafukovací člun), který je vám vždy plně k dispozici, když po zakotvení potřebujete zajet nakoupit nebo jen tak vyrazit na projížďku po okolí.

Doprava

Do Chorvatska se můžeš vydat s námi naší CoolKárou, se kterou vyjíždíme z Ostravy a nebo klidně po své vlastní ose.

Strava

Strava není v ceně. Na jachtě je velká, plně vybavená kuchyň a velká lednice. Jídlo a pití se nakupuje předem, na konkrétních surovinách a druhu tekutin se společně domlouvá posádka. Co si budeš chtít přivézt z Česka můžeš, jinak se dá vše nakoupit buď přímo v marině nebo supermarketu v okolí mariny. Pokud někdo nemá zájem si vařit, není problém kdykoli doplout na pevninu do restaurace.

Datum zájezdu

25.9. - 4.10. ( 9 dní)

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Kapitán lodi

Pronájem katamaránu na týden

Spaní a probouzení v průzračných zátokách

Totální svobodu, relax a dobrodružství

Objevování míst, na které se bez jachty nedostaneš

Budeš členem posádky a naučíš se ovládat plachty

Poznávání desítek osamocených ostrůvků

Flotilovou párty

Turistická taxa

Pojištění lodi

Transit Log

Foto a video by Michael Rada

Doprava CoolKárou – 2 000 Kč

Poplatky za kotvení –  liší se přístav od přístavu a řeší se přímo na místě při každém kotvení.

Jídlo a pití – většinou si budeme vařit přímo na lodi, případně si v přístavu můžeme zajít někam do restaurace.

Další náklady – jejich výše bude záležet jen na tom, co budeš chtít zažít (např. suvenýry, vstupy)


Obsazeno: 15 / 27
od 18900 kč
Záloha: 8 000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na loď – Katamarány v Chorvatsku

25.9. - 4.10. ( 9 dní)


Kontaktní údaje


Kam chceš vyrazit?


Speciální požadavky