Na kole z Ostravy na Moravu přes lesy, jezera i poušť


Na kole z Ostravy na Moravu přes lesy, jezera i poušť


Víno je požitek, stejně tak cyklistika. Pojďte si s námi užít cyklovýlet z Ostravy do jihomoravských Němčiček. I cesta bude cíl, takže nebudeme spěchat a cestou přes louky, lesy, pole, hrady a vyhlídky si užijeme opravdu pestrou nabídku všeho, co krajina přináší. Po večerech v kempu utužíme vztahy, posedíme, popijeme. Ráno zase do sedel a jede se dál – cílová stanice – vinařská oblast Modré Hory.

 

Program – Z Ostravy na Moravu

0. den – Pondělí
Pokud nejsi z Ostravy či z okolí, doraž za náma už v pondělí. Nachystáme ti perfektní ubytko v centru Ostravy, grilovačku na Dvoraně a seznamovací párty se soutěžemi v Realitě Gaming baru. Všechno v rámci jednoho areálu, takže můžeš v klidu relaxovat, seznámit se a nabrat síly na další dny.

1. den – Úterý – Sbohem Ostravo! (69 km)

Ty, kteří přijeli o den dříve, čeká snídaně na Kampuse. Ostatní se přidají v průběhu. Všichni cyklisté od nás dostanou informační mapku (neradi bychom cestou nějaké ztráty :)) a cykloláhve. Všechna zavazadla, co se nám nevejdou na bicykly, nahážeme do doprovodné Coolkáry. Batožinu tak nemusíš tahat sebou na kole. 

Nezbývá než šlápnout do pedálů! Z průmyslové Ostravy rovnou přes krásnou krajinu CHKO Poodří. Cílem prvního dne je autokemp v Hranicích, kam se dostaneme přes Nový a Starý Jičín. Kdo bude mít po celém dni v sedle ještě dostatek sil, může se vydat na průzkum Hranické propasti, nejhlubší zatopené sladkovodní jeskyně na světě. Kousek jsou také lázně Teplice nad Bečvou, zájemci mohou navštívit 3 místní prameny.

2. den – Středa – Přírodou podél řeky Bečvy (48 km)

Je čas vstávat a dát si snídani po prvním společném večeru! Každý dostane na cestu svačinku. Kousek od Hranic navštívíme majestátný hrad Helfštýn (ano, je na kopci). Po tomto historickém okénku se vydáme přírodou po břehu řeky Bečvy – lesy, pole, rybníky, jezero, vesnice a samozřejmě zastávky na pivo. Uvidíme skoro vše, co krajina ČR nabízí. 

Tentokrát přenocujeme v kempu u vesničky Lobodice. Nedaleko jsou koupací jezera a pískovna.

3. den – Čtvrtek – Nádherná Kroměříž, vyhlídka a Smraďavka (60 km)

Před sebou máme dalších 60 kilometrů. Je čas posnídat, opět je nezbytná svačinka na cestu. První zastávkou bude město Kroměříž. Můžeme navštívit památky UNESCO – Arcibiskupský zámek a zahrady nebo květnou zahradu. Koho nelákají květinky, jistě nepohrdne vyhlášeným vínem z arcibiskupských sklepů. Přes Kostelany (nedokončený most dálnice), rozhlednu Salaš s parádní vyhlídkou a poutní místo Velehrad, dorazíme k hradu Buchlov. Budeme kempovat na místě zvaném Smraďavka. Kousek od kempu je přírodní koupaliště Sovín, zámek Buchlovice a lázně Smraďavka.   

4. den – Pátek – Skrz moravskou Saharu (71,4 km)

Jižní Moravu už máme co bys hroznem dohodil. Po snídani (opět nezapomeneme vyfasovat svačinku) se vydáme na nejdobrodružnější část putování – průjezd takzvanou moravskou Saharou. Národní přírodní památka Váté písky u Rohatce je lemována borovicemi – úplná exotika! Poté už nás čeká Jižní Morava v celé své kráse – vinice, sklepy, malebné vesničky.

Odpoledne přijíždíme do cílové destinace – ráje všech milovníků vína – Němčiček. Postavíme stany a rozlámaná těla můžeme zregenerovat na koupališti.

5. den – Sobota – Volná zábava mezi vinicemi

Po snídani se každý z účastníků může vydat, kam ho srdce táhne. Mezi vinicemi je spousta cyklostezek, které vás provedou malebnou krajinou Modrých Hor. Kousek od Němčiček je rozhledna Kraví hora

Večer zavítáme na košt vín k našim spřáteleným vinařům.

Naše trasa

Vhodné kolo

Doporučujeme kolo trekové, případně silniční. Některé úseky trasy vedou po nezpevněných cestách. 

Bezpečnostní pokyny:

Na celý cyklovýlet je povinná cyklistická přílba.  

Ubytování

Po cestě na Moravu budeme každý den ubytování v jiných kempech. Spíme ve vlastních stanech, případně můžeme zapůjčit naše 3místné CoolCamp stany.  Kempy nabízejí i ubytování v chatkách, které umíme nabídnout, stačí napsat. 🙂 

Strava

Během cesty na Jížní Moravu budeme mít v každém kempu nachystanou snídani. Snídaně budou podávaný formou bufetových i Švédských stolů. Každý den jízdy na Balaton dostaneš balíček, který ti dodá energii.

Doprava

Na Moravu pojedeš na svém kole, doprovod bude tvořit naše CoolKára, která převeze veškeré zavazadla. Cesta zpět bude vlakem, každý směrem k sobě domů.

Získej navíc

CoolCamp překladatelské tričko

Coolkempí tričkoslovník je nezbytnost každého správného cestovatele. Díky univerzálním ikonkám na hrudi se domluvíš opravdu všude na světě. Funkční materiál přepláchneš v řece a jsi zase jako ze žurnálu. Oblékneme cestovatele velikosti S až XXXL.

CoolCamp stan

Nemáš svůj stan a nechceš si ho půjčovat od kámoše? Půjč si náš! Vlezou se do něj pohodlně až tři lidi a navíc ti ho přivezeme přímo až na místo.

Ambasadoři

Luboš „Mek“ Kovařík

Mek je prakticky srostlý se svým horským kolem. V malíčku má i spoustu zajímavých míst. Kopce, rovinky, příležitostné koupačky, to je jeho. K tomu bravurní cyklistická technika vyšperkovaná tisíci naježděných kilometrů a spousta rad i pro pokročilé jezdce.

Kuba Šedý

Kuba je hlava CoolCampu, dokáže zařídit nemožné a vždy všem vyčaruje úsměv na tváři. Je to showman, dobrodruh a bavič. Kuba má rad chaos, objevování zapadlých uliček, pokec s místníma a je pro každou špatnost. Na cestě na Balaton bude doprovázet v dodávce účastníky, vše řešit a dělat zábavu. 🙂

Danek „Daňour” Richter

Milovník cestování a výzev a neúnavný tvůrce srandiček. Kde je Danek, nudit se nebudeš, ať jsou podmínky jakkoli extrémní. V žilách mu koluje dobrodružství poháněné obrovským, dobrým srdcem. Když může, pomůže. Jeho sportovní vášní je fotbal a kolo, miluje hory. A když zrovna nemaká, hledá, kam by se mohl vydat, co dalšího prozkoumat.

Datum zájezdu

21.7. - 26.7.2020 (6 dní)

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

5x Ubytování v kempu ve vlastním stanu

5x svačinka na cestu

5x snídaně

Doprovodné vozidlo

Každodenní převoz bagáže

Originální cyklistická láhev

Mapa na cestu

Vstup na neomezenou degustaci vína s občerstvením v sobotu

Ambasadoři CoolCamp.cz

Pobytovou taxu a poplatky k ubytování

Strava (obědy, večeře)

Cestovní pojištění (lze sjednat)

Zapůjčení kola či elektrokola (lze sjednat)

Nultá noc v Kampus Palace

Originální účastnický cyklodress

Originální účastnické cyklogatě

Překladatelské funkční tričko CoolCamp

Multifunkční šátek CoolCamp

Mikina CoolCamp


Obsazeno: 15 / 30
4990 kč
Záloha: 1000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti do dvou dní se ti ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na slevě na nějaké odměně.

Přihláška - Na kole z Ostravy na Moravu přes lesy, jezera i poušť

21.7. - 26.7.2020 (6 dní)


Kontaktní údaje


Kam chceš vyrazit?


Speciální požadavky