Skip to main content

Mexiko – Na vlastní kůži | Únor 2025

14.02.2025 - 03.03.2025

Připrav se na dobrodružství, které tě zavede do skrytých koutů Mexika, kam masová turistika nikdy nevkročila. S námi zažiješ Mexiko v jeho nejčistší formě. Od tajemných ruin starověkých civilizací až po současné komunity, které stále žijí v souladu s přírodou. A to vše zažiješ za pouhých 18 dní! Ať už jsi gurmán, milovník přírody nebo hledač dobrodružství, tento zájezd ti nabídne vše, co si jen můžeš přát. Ale pozor, Mexiko má schopnost se ti pod kůži dostat tak, že se budeš chtít vrátit.

od 72 990 

Volných míst: 9

Cena pro 1  
73 990 
Celkem:
73 990 
Cena pro 2 - 3
73 990 
73 490 
Celkem:
Cena pro 4+
73 990 
72 990 
Celkem:
18+

Věk účastníků

12

Počet účastníků

Mexiko

Lokalita

20 000 Kč

záloha

 • Návštěva tajemných ruin starověkých civilizací
  Ponoř se do hluboké historie Mexika s návštěvou ikonických památek jako Teotihuacán, Monte Albán a Palenque.
 • Koupání v unikátních cenotech
  Zažij něco, co je doslova z jiného světa. Koupání v cenotech, zatopených jeskyních vytvořených nárazem meteoritu, je zážitek, který ti zůstane v paměti na celý život.
 • Tajemství indiánského venkova v Chiapasu
  Prozkoumej tajemné jeskyně, lakandonskou džungli a nech se unášet krásou vodopádů a jezer Chiapaských hor.
 • Koloniální krásy a atmosféra měst
  Od Mexico City až po San Cristóbal, každé město má svou jedinečnou atmosféru a architekturu, která tě zavede do jiného světa plného kultury a historie.
 • Výšlap k Popocatepetlu a kráterové jezero Aljojuca
  Připrav se na dobrodružství vysoko v horách. Výšlap v okolí Popocatepetlu a návštěva kráterového jezera Aljojuca jsou zážitky, které ti dají nový pohled na přírodní krásy Mexika.
 • Pláže tichomořského a karibského pobřeží
  Odpočinek a relax na plážích s možností šnorchlování ti nabídnou to nejlepší z obou světů: dobrodružství i odpočinek v jednom.
 • Gastronomické poklady Mexika
  Ochutnáš nejen světoznámé tacos a burritos, ale i regionální speciality, které ti otevřou nové gastronomické obzory.

Přiletíš do pulzujícího srdce Mexika, do Mexico City. Po ubytování se vypravíme na první procházku po Avenida Reforma. Po večeři tě čeká welcome drink. Ráno vstáváme brzy a jedeme k pyramidám Teotihuacánu. Snídaně u pyramid je jen začátek. Prozkoumáme Cestu mrtvých, Pyramidu Měsíce a Slunce a citadelu. Odpoledne se vracíme do centra Mexico City, kde navštívíme vykopávky Tenochtitlánu, Palác umění a další skvosty. Večer si dáme drink na terase Gran Hotelu (hotel známý z bondovky Spectre) s nádherným výhledem na náměstí Zócalo.

Ráno začínáme snídaní na indiánské tržnici. Poté se vydáme směrem k Cortézovu průsmyku. Tady, mezi sopkami Popocatépetl a Iztaccíhuatl, se odehrála historie. Menší túra nás zavede k vodopádu s úchvatným výhledem na sopky. Oběd v Cholule nám nabídne možnost ochutnat místní speciality. Po obědě navštívíme pyramidu v Cholule a zlatý kostel Panny Remedios. Večer v Pueble ochutnáme tequilu a mezcal v místním baru.

Dopoledne strávíme v Pueble, městě, které turisté často přehlížejí, ale které je plné koloniálního kouzla. Poté se vydáme do Oaxacy. Cestou se zastavíme u výhledů na Pico de Orizaba, u kráterového jezera Aljojulca a v Oaxacké poušti. Večer v Oaxace ochutnáme místní pokrmy a vydáme se do ruchu nočního města.

Ráno se vydáme přes malebné Oaxacké hory ke zkamenělým vodopádům Hierve el Agua. Po koupání v termálních jezírkách navštívíme tradiční palírnu mezcalu, kde ochutnáme a možná i nakoupíme tento legendární nápoj. Na cestě zpět do Oaxaky se zastavíme u zapotecké zříceniny Yagul a u posvátného stromu v Tule. Večer máš volno prozkoumat Oaxacu a nakoupit suvenýry.

Ráno navštívíme impozantní ruiny Monte Albán, klenot zapotecké a mixtécké civilizace. Poté se zastavíme na Mercado de Abastos, jednom z největších trhů v Mexiku. Odpoledne přejezd přes hory do Puerto Escondido, kde na nás čeká oceán.

Ráno vyrážíme na soukromém člunu objevovat Národní park Huatulco. Čekají nás opuštěné pláže a šnorchlování v korálových útesech. S trochou štěstí narazíme i na želvy. Další den je volný pro koupání a odpočinek, než se přesuneme do Tuxtly Gutiérrez.

Ráno navštívíme kaňon Sumidero, domov ptáků, opic a krokodýlů. Po projížďce lodí kaňonem navštívíme koloniální městečko Chiapa de Corzo a jeskyni El Chorreadero s podzemním vodopádem. Večer v San Cristobalu ochutnáme pulque, tradiční kvašený nápoj.

Ráno prozkoumáme zbytek San Cristóbalu a ochutnáme indiánské speciality na místním trhu. Po obědě navštívíme jeskynní systémy a indiánské osady na venkově. Večer se přesuneme do Comitánu.

Ráno se vydáme k průzračným kolumbovým jezerům na hranici s Guatemalou. Po koupání v jezeře a v cenote navštívíme mayské ruiny Lagartero, které jsou málo známé, ale nádherně zachovalé. Večer se vrátíme do Comitánu, kde prozkoumáme koloniální centrum města.

Ráno navštívíme vodopády El Chiflón, kde nás čeká sedm grandiozních vodopádů s tyrkysovou vodou. Po obědě se vydáme k cenote Chukumaltic, kde se také můžeme osvěžit.

Ráno snídáme u indiánské rodiny a ochutnáme místní dobroty. Poté navštívíme národní park Montebello, kde nás čeká plavba na voru a koupání v průzračných jezerech. Večer se přesuneme do vesnice indiánů Lakandonů a strávíme noc v chatkách v pralese.

Ráno se vydáme lodí k mayskému městu Yaxchilán, ukrytému v neprostupné džungli. Po obědě nás čeká rafting v lakandonské džungli. Večer ochutnáme místní indiánskou kuchyni.

Ráno navštívíme ruiny Bonampak s nejzachovalejšími freskami a vodopád Misol-Há. Odpoledne prozkoumáme ruiny města Palenque. Večer čekáme na noční autobus na Yucatán v místní nálevně.

Ráno si počkáme na východ slunce na laguně Bacalar a užijeme si ranní koupání. Po příjezdu do Tuluma ochutnáme Yucatánské speciality a navštívíme mayské ruiny. Zbytek dne strávíme na bílých plážích Mayské riviéry.

Ráno se vydáme k cenotes Choo-Ha a Tankach-Ha. Pokud dorazíme dostatečně brzy, budeme mít tyto fascinující krasové jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou jen pro sebe. Pro odvážné je tu i osmimetrový skokánek. Poté nás čeká odjezd na letiště v Cancúnu, kde se připravíme na návrat domů.

Přistání v Evropě je naplánováno na odpolední hodiny.

Co je v ceně

Zpáteční mezinárodní letenka

Veškeré ubytování v rámci programu

Snídaně a obědy

Ambasador CoolCamp

Veškeré vstupy a aktivity v rámci programu

Veškerá doprava v rámci programu

Co není v ceně

Pojištění

Večeře, alkoholické nápoje

Poletíme buď z Prahy nebo z Vídně do Mexico City, pravděpodobně přes Paříž či Amsterdam, a zpět z Cancúnu. Letenka je včetně příručního zavazadla o rozměrech 55x40x23cm do 12kg a osobní tašky 40x30x15 cm. Odbavené zavazadlo do 23kg je možné za příplatek 2970 Kč.
Cestovat budeme soukromými minibusy, případně ve městech taxíky. Na několika místech budeme mít pronajatý soukromý člun, a dále nás čeká jeden noční přesun klimatizovaným autobusem.

Ve městech budeme spát v příjemných 3* hotelech, v džungli pak v turistických chatkách. Ubytovaní budeme na dvoulůžkových pokojích vždy s vlastní koupelnou s teplou vodou a v teplých místech s klimatizací. Hotely zpravidla poskytují bezplatné wi-fi připojení.

Mexická kuchyně je považována za jednu z nejlepších v Latinské Americe. Od tacos a burritos až po regionální speciality jako kuře v čokoládové omáčce mole v Pueble, nabízíme vám širokou paletu chutí, které vás zavedou do srdce mexické kultury.

Reunion – Turistická expedice

28.06.2025 - 15.07.2025

Představte si, že se ocitnete na Réunionu, ostrově s jednou z nejaktivnějších sopek na světě, kde na vás...

od 69 900 

Laos – Zapomenutý klenot Asie | Listopad 2024

14.11.2024 - 30.11.2024

Vydej se s námi do Laosu, masovým turismem (zatím) opomíjené země usměvavých a přátelských lidí, budhistických klášterů a především divukrásné krajiny....

od 68 990 

Pokud tě Mexiko úplně pohltilo a nechceš se ještě vracet, nabízíme možnost prodloužení pobytu v Tulumu. Můžeš si užít šnorchlování, potápění, výlety lodí a další aktivity podle tvého výběru. Ubytování a dopravu na letiště zařídíme. Pro více informací nás neváhej kontaktovat.

Pro občany ČR a Slovenska platí bezvízový režim pro turistické cesty do 180 dnů. Je zapotřebí disponovat cestovním pasem s platností po celou dobu pobytu.

Při vstupu není zapotřebí předkládat očkování ani testy ve spojitosti s nemoci Covid-19.

Rozhodnutí je na Vás. Lékaři obecně doporučují být očkován proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Záleží, kde se pohybujete. Jih a střed země, kam se vydáme na našem zájezdu, lze považovat za bezpečné. Je však nutné zbytečně neriskovat a používat zdravý rozum.

Tím, že budeme ve skupině, se riziko okradení snižuje, každopádně však účastníci na začátku zájezdu obdrží instrukce, jak riziko minimalizovat.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.