Maroko: Na surf | Velikonoce 2023


Maroko: Na surf | Velikonoce 2023


Velikonoce ve slunném Maroku v exotickém Maroku. Jedinečná příležitost se s námi vydat do surfařské oblasti Taghazout. Naučíš se jezdit na vlnách nebo zdokonalíš co už umíš, zažiješ pravou marockou kulturu, spoustu výletu a domů si odvezeš jen ty nejlepší zážitky. Co víc? Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln.

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12-24

⚒ +-Počet dnů dovolené

7 dní

🏠 Lokalita

Maroko – Tazghazout

🆒 Ambasadoři

Pavel “Voky”, Denča

💥 Úroveň dobrodružnosti:

That´s the Moroccan way bro

 

Program Na surf – Maroko

Každý den je v Maroku jiný. Vše záleží na počasí, pokud jsou vlny jdeme surfovat, pokud vlny nejsou jedeme na výlet! Kam to se vždy domluvíme jako parta. Klasický surfovací den začíná probuzením za zvuku vln, společně se protáhneme, pokecáme a jde se na snídani. Po snídani se oblečeme do neoprenů. Neopren si vybíráš sám, aby ti sedl přesně na míru. Podle počasí vybereme ideální surf spot. Nejoblíbenější máme tři surf spoty. Panorama beach, která je cca 500 m od ubytování, Tamri a Imsouane, kde musíme dojet autem. Surfařské lekce vedou místní licencovaní borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Mluví anglicky, ten kdo jim nerozumí, nevadí, vše ti přeložíme.

Na pláži nás čekají vedené lekce s instruktory. Začátečníkům vysvětlí základy surfingu a pokročilým radí co zlepšit. Jezdit, nacvičovat, padat, bavit se budeš celé dopoledne než ti bude kručet v žaludku. Surfování je náročný sportoběd nám dovezou přímo na pláž, pro velké jedlíky doporučujeme si přibalit ještě svačinku.

Odpolední program je podobný, tentokrát je to vše jen a jen na Tobě. Máš odpoledne na cvičení toho co ses naučil dopoledne. Nacvičíme spolu pohyby, dáme si pár rad a moře je jen tvé. Po celou dobu na tebe bude dohlížet instruktor a dávat tipy, triky jak se co nejvíce zlepšit. Po ježdění se vydáme zpět na ubytování. Samozřejmě se po cestě můžeme stavit do obchodu či na nějakou zajímavost, stačí se jen domluvit.

Výlety a zážitky

Surfováním nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout.

Souks – Agadir

Jako první navštívíme slavné Souks, tradiční trhy  ve městě Agadir. Je to skvělé místo, kde nabrat zkušenosti s vyjednáváním a začít cestu Marokem. Dá se zde nakoupit koření, tradiční jídlo či látky.  Trhy jsou energické, zábavné, vzrušující a ukazují skutečný život Agadiru.

 

Grilovačka a západ slunce na pláži

Jeden z večeru tě uchvátí neuvěřitelný západ slunce na pláži. Je zde tak málo světelného znečištění, že uvidíš všechny hvězdy na obloze. Stačí si jen lehnout do písku a pozorovat. Taufik nám mezitím připraví ohniště a zažijeme i pravou marockou grilovačku. Večerní grilování je skvělý způsob regenerace a odpočinku těla i mysli.

Paradise valley

Maroko není jen písek a vedro. Nabízí taky ráj Paradise Valley. Tato oáza klidu nabízí spoustu míst ke skákaní do kaňonu, koupaní v lagunách a relaxu. Maroko trpí nedostatkem vody, ale tady uvidíš vodu téct, zeleň, palmy, prostě krása. Pozor! Může se ale stát, že sucho bude tak velké, že vody tam bude málo.

Sandboarding v písečné duně

Že se dá sjíždět jen voda? Omyl! Dokážeme ti opak a vezmeme tě sjíždět písečné duny na surfu. Jestli pojedeš sám, ve dvou nebo celé tlupě, je to jen a jen na Tobě. Je to skvělá zábava a oproti mořským vlnám, písek není tak těžký sjet ve stoje.

Ubytování – Surfařský ráj Taghazout

Tradiční marocké domy přímo na pláži, kde máš každé ráno šanci sledovat východ a západ slunce nad nekonečným mořem. Ubytováni budeme v pokojích po 2, 3, 4 lidech se sociálním zařízením na patře. Pokoj ve kterém budeš bydlet si vybereš sám. Každý pokoj je unikát, některé mají okna na pláž, jiné do vnitrobloku a některé do chodby.   

Apartmány se nachází přímo v malé rybářské vesničce Taghazout. Písčité pláže, mírné vlny, skály v nedohlednu a minimální proud dělá z vesničky surfařský ráj. Kousek po okolí jsou další vyhlášené spoty, kde můžeme zažít až několikametrové vlny.

Doprava – Z Katovic přímým letem až k apartmánu

🛫 Z Katovic poletíme letadlem do Agadiru s přestupem v Miláně s leteckou společností RyanAir s odletem 3.4.2023 v 06:10.

🛬 Z Agadiru poletíme s Ryanair s přestupem v Miláně do Katovic s odletem 5:45, 13.4.2023 a příletem 18:00 do Katovic

Tady platí, čím dřív koupíš letenku, tím lepší máš cenu. Cena se pohybuje kolem z Katovic do Agadiru se pohybuje okolo 5 000 Kč.
Na místě nás na letišti bude čekat klimatizovaný minibus, který nás přesune do našeho plážového domku. Minibus tě bude také vozit na surfspoty či výlety.

* Pokud si nevíš s nákupem letenky rady, rádi poradíme. 🙂 

Stravování – Marocká plná penze

Stravování je vyřešenou formou marocké plné penze. Marocká kuchyně se vyznačuje především lehkou stravou a jídlo je podáváno na talířích s tím, že si každý chodí nabírat sám.

Snídaně začíná v 9 hodin ráno. Bývá podávaná bufetovou formou. Obvyklá snídaně jsou míchaná vajíčka, palačinka či amoleta na sladký či slaný způsob a k toku pravé, výtečné oříškové máslo, marmeláda, máslo a pečivo. Kafe, džus a čaj je jako nápoj k jídlu.

Obědy jsou pro Maročany nejméně důležitým jídlem dne. Moc si na nich nepotrpí a většinou je to jen bageta či něco lehkého. 

Večeře, která je podávaná po surfování, je vydatná. Maročané mají večeři jako “gro dne“, bývá rozmanitá. Zelenina, maso – drůbež či ryba a každou večeři zakončuje desert. Ten náš kuchař podává s opravdovou láskou. Je to mistr přes dezerty.

Nemusíte se bát, rozhodně ochutnáme i pravé marocké tajine. Ten se dá připravit jak ve vegetariánské verzi, tak klasické s masem.

Ambasador – Pavel “Voky” Vokál

Věčně usměvavý pohodář z Ostravy ze kterého je vlastně už Brňák. Na Pavla se můžeš vždy spolehnout protože nezkazí žádnou srandu, je to ale nejzodpovědnější člověk, kterého máme a potkáš ho hlavně na vodě, protože je to vodní tvor. 🙂

Datum zájezdu

03.04.2023 - 13.04.2023
Dny: 11

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Letenky

Pojištění


Obsazeno: 15 / 22
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nevyhovuje ti termín?


Maroko: Fit & surf | Květen 2023
od 19990 Kč
Slunce, písek, horký vzduch, relax, pořádná dávka adrenalinu a dobrodružství v exotickém Maroku. Jedinečná příležitost se s námi vydat do surfařské oblasti Taghazout. Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Maroko: Na surf | Velikonoce 2023

03.04.2023Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky