Maroko: Na Surf | Březen 2024


Maroko: Na Surf | Březen 2024


Slunce, písek, horký vzduch, relax, pořádná dávka adrenalinu a dobrodružství v exotickém Maroku.
Jedinečná příležitost se s námi vydat do surfařské oblasti Taghazout. Naučíš se jezdit na vlnách nebo zdokonalíš co už umíš, zažiješ pravou marockou kulturu, spoustu výletu a domů si odvezeš jen ty nejlepší zážitky. Co víc? Jedním z ambasadorů je Zuzka, certifikovaná lektorka jógy. Navíc! Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln. 

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12-22

⚒ +-Počet dnů dovolené

9 dnů

🏠 Lokalita

Maroko – Tazghazout

🆒 Ambasadoři

Zuzka & Matěj

💥 Úroveň dobrodružnosti:

That´s the Moroccan way bro

 

Program Na surf – Maroko

Každý den je v Maroku jiný. Vše záleží na počasí, pokud jsou vlny jdeme surfovat, pokud vlny nejsou jedeme na výlet! Kam to se vždy domluvíme jako parta. Klasický surfovací den začíná probuzením za zvuku vln, společně se protáhneme, pokecáme a jde se na snídani. Po snídani se oblečeme do neoprenů. Neopren si vybíráš sám, aby ti sedl přesně na míru. Podle počasí vybereme ideální surf spot. Nejoblíbenější máme tři surf spoty. Panorama beach, která je cca 500 m od ubytování, Tamri a Imsouane, kde musíme dojet autem. Surfařské lekce vedou místní licencovaní borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Mluví anglicky, ten kdo jim nerozumí, nevadí, vše ti přeložíme.

Na pláži nás čekají vedené lekce s instruktory. Začátečníkům vysvětlí základy surfingu a pokročilým radí co zlepšit. Jezdit, nacvičovat, padat, bavit se budeš celé dopoledne než ti bude kručet v žaludku. Surfování je náročný sportoběd nám dovezou přímo na pláž, pro velké jedlíky doporučujeme si přibalit ještě svačinku.

Odpolední program je podobný, tentokrát je to vše jen a jen na Tobě. Máš odpoledne na cvičení toho co ses naučil dopoledne. Nacvičíme spolu pohyby, dáme si pár rad a moře je jen tvé. Po celou dobu na tebe bude dohlížet instruktor a dávat tipy, triky jak se co nejvíce zlepšit. Po ježdění se vydáme zpět na ubytování. Samozřejmě se po cestě můžeme stavit do obchodu či na nějakou zajímavost, stačí se jen domluvit.

Výlety a zážitky

Surfováním nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout.

Jóga

Zuzka má pro tebe připravené lekce jógy, které tě při východu slunce na terase nebo rovnou na pláži pozitivně naladí na nabitý den u oceánu. Budeme se věnovat především hatha józe, zaměříme se na jednotlivé ásany (fyzické pozice), pránájámu (práci s energií a ovládání dechu) a cvičení zakončíme meditací. Dle programu pro zbytek dne budeme cvičit jógu buď ráno nebo na večer. Zároveň si budeš moct vyzkoušet i acro jógu – párové cvičení, kde se jóga pojí s prvky akrobacie – nemusíš se však bát, zvládne to úplně každý! Předchozí zkušenosti s jógou nebo acrem nejsou nutné, lekce jsou vhodné pro všechny bez rozdílu. Začátečníci se naučí lépe pracovat se svým tělem a pokročilí se mohou těšit na nové výzvy.

Lekce jógy jsou dobrovolné a pokud nebudeš chtít, tak se jich nemusíš vůbec účastnit. 🙂

Souks – Agadir

Jako první navštívíme slavné Souks, tradiční trhy  ve městě Agadir. Je to skvělé místo, kde nabrat zkušenosti s vyjednáváním a začít cestu Marokem. Dá se zde nakoupit koření, tradiční jídlo či látky.  Trhy jsou energické, zábavné, vzrušující a ukazují skutečný život Agadiru.

 

Táborák a západ slunce na pláži

Jeden z večeru tě uchvátí neuvěřitelný západ slunce na pláži. Je zde tak málo světelného znečištění, že uvidíš všechny hvězdy na obloze. Stačí si jen lehnout do písku a pozorovat. Taufik nám mezitím připraví ohniště a večeři budeme mít tentokrát na pláži. Večerní táborák je skvělý způsob regenerace a odpočinku těla i mysli.

Paradise valley

Maroko není jen písek a vedro. Nabízí taky ráj Paradise Valley. Tato oáza klidu nabízí spoustu míst ke skákaní do kaňonu, koupaní v lagunách a relaxu. Maroko trpí nedostatkem vody, ale tady uvidíš vodu téct, zeleň, palmy, prostě krása. Pozor! Může se ale stát, že sucho bude tak velké, že vody tam bude málo.

 

Sandboarding v písečné duně

Že se dá sjíždět jen voda? Omyl! Dokážeme ti opak a vezmeme tě sjíždět písečné duny na surfu. Jestli pojedeš sám, ve dvou nebo celé tlupě, je to jen a jen na Tobě. Je to skvělá zábava a oproti mořským vlnám, písek není tak těžký sjet ve stoje.

Ubytování – Surfařský ráj Taghazout

Tradiční marocké domy přímo na pláži, kde máš každé ráno šanci sledovat východ a západ slunce nad nekonečným mořem. Ubytováni budeme v pokojích po 2, 3, 4 lidech se sociálním zařízením na patře. Pokoj ve kterém budeš bydlet si vybereš sám. Každý pokoj je unikát, některé mají okna na pláž, jiné do vnitrobloku a některé do chodby.   

Apartmány se nachází přímo v malé rybářské vesničce Taghazout. Písčité pláže, mírné vlny, skály v nedohlednu a minimální proud dělá z vesničky surfařský ráj. Kousek po okolí jsou další vyhlášené spoty, kde můžeme zažít až několikametrové vlny.

Doprava – Možnosti letenek do Agadiru

ODLET Z VÍDNĚ

 • 13:20 odlet z Vídně, přílet do Agadiru 17:45 (stejně jako naše ambasadorka)
 • 9:50 odlet z Agadiru, přílet do Vídně v 15:15
 • Cena zpátečního letu z Vídně k 17.1.2024 – od 2.570,- Kč

ODLET Z PRAHY

 • 9:00 odlet z Prahy, přestup v Düsseldorfu, přílet do Agadiru 17:05
 • 13:45 odlet z Agadiru, přílet do Prahy v 18:00
 • Cena zpátečního letu z Prahy k 17.1.2024 – od 4.980,- Kč

Tady platí, čím dřív koupíš letenku, tím lepší máš cenu.
Na místě nás na letišti bude čekat klimatizovaný minibus, který nás přesune do našeho plážového domku. Minibus tě bude také vozit na surfspoty či výlety.

* Pokud si nevíš s nákupem letenky rady, rádi poradíme. 🙂 

Stravování – Marocká plná penze

Stravování je vyřešené formou marocké plné penze. Marocká kuchyně se vyznačuje především lehkou stravou a jídlo je podáváno na talířích s tím, že si každý chodí nabírat sám.

Snídaně začíná v 9 hodin ráno. Bývá podávaná bufetovou formou. Obvyklá snídaně jsou míchaná vajíčka, palačinka či amoleta na sladký či slaný způsob a k tomu pravé, výtečné oříškové máslo, marmeláda, máslo a pečivo. Kafé, džus a čaj je jako nápoj k jídlu.

Obědy jsou pro Maročany nejméně důležitým jídlem dne. Moc si na nich nepotrpí a většinou je to jen bageta či něco lehkého. 

Večeře, která je podávaná po surfování, je vydatná. Maročané mají večeři jako “gro dne“, bývá rozmanitá. Zelenina, maso – drůbež či ryba a každou večeři zakončuje desert. Ten náš kuchař podává s opravdovou láskou. Je to mistr přes dezerty.

Nemusíte se bát, rozhodně ochutnáme i pravé marocké tajine. Ten se dá připravit jak ve vegetariánské verzi, tak klasické s masem.

Ambasadoři

Zuzka

Zuzka miluje cestování a vše s ním spojené. S batohem na zádech projela 50 zemí, od USA přes většinu Evropy, blízký východ až po jihovýchodní Asii, kde 3 roky žila a pracovala ve Vietnamu. Je certifikovanou lektorkou jógy a baví jí poznávání nových zemí a kultur, ale i lidí a jejich příběhů a žádná výzva pro ni není dost velká. Nejšťastnější je na cestách a ve společnosti podobně naladěných lidí.

Datum zájezdu

05.03.2024 - 16.03.2024
Dny: 12

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Letenky

Pojištění


Obsazeno: 12 / 22
Záloha: 5000 kč
Chci jet


Maroko: Fit & surf | Velikonoce 2024
od 20990 Kč

Jsi připraven na intenzivní fit & surf zážitek? Ve spolupráci s crossfit trenérem a osobním koučem Markem Tylem jsme nachystali FIT & SURF výlet do Maroka.

Během deseti dní ti ukážeme jak surfovat, zažiješ pravou marockou kulturu, objevíš spoustu novým míst a naučíš se ovládat své tělo. Co víc? Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln. 

Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Maroko: Na Surf | Březen 2024

05.03.2024Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky