Maroko: Joga & surf | Prosinec 2023


Maroko: Joga & surf | Prosinec 2023


Hledáš intenzivní Jóga & surf zážitek? Ve spolupráci s lektorkou jógy Zuzkou jsme nachystali druhý ročník JÓGA & SURF výletu do Maroka.

Během deseti dní se naučíš surfovat, zažiješ pravou marockou kulturu, objevíš spoustu nových míst a naučíš se ovládat své tělo, dech i mysl. Co víc? Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln. 

❤️ Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12-24

+/-Počet dnů dovolené

6 dní

🏠 Lokalita

Tazghazout

🆒 Ambasadoři

Zuzka

Program

Každý den je v Maroku jiný. Vše záleží na počasí, pokud jsou vlny jdeme surfovat, pokud vlny nejsou, jedeme na výlet! Kam, to se vždy domluvíme jako parta. Klasický den začíná probuzením za zvuku vln a při východu slunce si společně se Zuzkou zacvičíme jógu. Po cvičení se jde surfovat nebo jedeme na výlet. Podle počasí vybereme ideální surf spot. Nejoblíbenější máme tři surf spoty. Panorama beach, která je cca 500 m od ubytování nebo Tamri a Imsouane, kam musíme dojet autem. Surfařské lekce vedou místní licencovaní borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Mluví anglicky, ten kdo jim nerozumí, nevadí, vše ti přeložíme.

 

Na pláži nás čekají vedené lekce s instruktory. Začátečníkům vysvětlí základy surfingu a pokročilým poradí, co zlepšit. Jezdit, nacvičovat, padat a bavit se budeš celé dopoledne než ti bude kručet v žaludku. Surfování je náročný sportoběd nám dovezou přímo na pláž, pro velké jedlíky doporučujeme si přibalit ještě svačinku. Odpolední program je podobný, tentokrát je to vše jen a jen na tobě. Máš odpoledne na cvičení toho, co ses naučil dopoledne.

Večer nás čeká cvičení se Zuzkou. Cvičit budeme na plážích, v našem apartmánu a různých skvělých místech po Taghazoutu.

Jóga

Zuzka má pro tebe připraveny lekce jógy, které tě při východu slunce na terase nebo rovnou na pláži pozitivně naladí na nabitý den u oceánu. Budeme se věnovat především hatha józe, zaměříme se na jednotlivé ásany (fyzické pozice), pránájámu (práci s energií a ovládání dechu) a cvičení zakončíme meditací. Dle programu pro zbytek dne budeme cvičit jógu buď ráno nebo na večer. Zároveň si budeš moct vyzkoušet i acro jógu – párové cvičení, kde se jóga pojí s prvky akrobacie – nemusíš se však bát, zvládne to úplně každý! Předchozí zkušenosti s jógou nebo acrem nejsou nutné, lekce jsou vhodné pro všechny bez rozdílu. Začátečníci se naučí lépe pracovat se svým tělem a pokročilí se mohou těšit na nové výzvy.

 

Výlety a zážitky

Surfováním a cvičením nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout. 

Souks – Agadir

Jako první navštívíme slavné Souks, tradiční trhy ve městě Agadir. Je to skvělé místo, kde nabrat zkušenosti s vyjednáváním a začít cestu Marokem. Dá se zde nakoupit koření, tradiční jídlo či látky. Trhy jsou energické, zábavné, vzrušující a ukazují skutečný život Agadiru.

Grilovačka a západ slunce na pláži

Jeden z večeru tě uchvátí neuvěřitelný západ slunce na pláži. Je zde tak málo světelného znečištění, že uvidíš všechny hvězdy na obloze. Stačí si jen lehnout do písku a pozorovat, zatímco se připraví ohniště, a zažijeme i pravou marockou grilovačku. Večerní grilování je skvělý způsob regenerace a odpočinku těla i mysli.

Paradise valley

Maroko není jen písek a vedro. Nabízí taky ráj Paradise Valley. Tato oáza klidu má spoustu míst ke skákaní do kaňonu, koupaní v lagunách a relaxu. Maroko trpí nedostatkem vody, ale tady uvidíš vodu téct, zeleň, palmy, prostě krása. Pozor! Může se ale stát, že sucho bude tak velké, že vody tam bude málo.

Sandboarding v písečné duně

Že se dá sjíždět jen voda? Omyl! Dokážeme ti opak, a vezmeme tě sjíždět písečné duny na surfu. Jestli pojedeš sám, ve dvou nebo célé tlupě, je to jen a jen na tobě. Je to skvělá zábava a oproti mořským vlnám, písek není tak těžký sjet ve stoje.

Ubytování 

Tradiční marocké domy přímo na pláži, kde máš každé ráno šanci sledovat východ a západ slunce nad nekonečným mořem. Ubytováni budeme v pokojích po 2, 3, 4 lidech se sociálním zařízením na patře. Pokoj ve kterém budeš bydlet si vybereš sám. Každý pokoj je unikát, některé mají okna na pláž, jiné do vnitrobloku a některé do chodby.   

Apartmány se nachází přímo v malé rybářské vesničce Taghazout. Písčité pláže, mírné vlny, skály v nedohlednu a minimální proud dělá z vesničky surfařský ráj. Kousek po okolí jsou další vyhlášené spoty, kde můžeme zažít až několikametrové vlny.

Doprava – Z Vratislavy přímým letem až k apartmánu

Možností jak se dostat do Maroka je více. Pokud nezvolíš let jako my, vůbec to nevadí. Po přihlášení nám stačí nahlásit, který let jsi vybral(a) a my pro Tebe na letiště pošleme auto. SurfHouse je cca 40 minut jízdy od letiště v Agadiru. 🙂

Přímo u RyanAir – Odlet z Vratislavy a přílet do Vratislavy ( Tímto letem letí náš ambasador)
2.12 – 12.12.2023

 • Vratislav – Agadir – Odlet 13:10 – Přílet 17:55 – Let 4 hod 45 min
 • Agadir – Vratislav – Odlet 9:55   – Přílet 14:35 – Let 4 hod 40 min
 • Cena k 24.07. je cca 4 000 Kč bez zavazadla pouze s 40x20x25 cm palubním zavazadlem
 • Cena k 24.07 je cca 5 000 kč  s 10 kg palubním zavazadlem
 • Cena k 24.07 je cca 5 500 Kč s 20 kg zavazadlem do podpalubí
 • ODKAZ ZDE

Přímo u RyanAir – Odlet z Vratislavy a přílet do Prahy
2.12 – 12.12.2023

 • Vratislav – Agadir – Odlet 13:10 – Přílet 17:55 – Let 4 hod 45 min
 • Agadir – Paříž – Prahy – Odlet 11:20   – Přílet 20:15 – Let 8 hod 55 min
 • Cena k 24.07. je cca 4 000 Kč bez zavazadla pouze s 40x20x25 cm palubním zavazadlem

Tady platí, čím dřív koupíš letenku, tím lepší máš cenu. Pokud poletíš jiným letem, stačí nám napsat čas příletu a my pro Tebe zašleme vůz. 🙂

* Pokud si nevíš s nákupem letenky rady, rádi poradíme. 🙂 

Stravování – Marocká plná penze

Stravování je vyřešenou formou marocké plné penze. Marocká kuchyně se vyznačuje především lehkou stravou a jídlo je podáváno na talířích s tím, že si každý chodí nabírat sám.

Snídaně bývá podávaná bufetovou formou. Obvyklá snídaně jsou míchaná vajíčka, palačinka či amoleta na sladký či slaný způsob a k toku pravé, výtečné oříškové máslo, marmeláda, máslo a pečivo. Kafe, džus a čaj je jako nápoj k jídlu.

Obědy jsou pro Maročany nejméně důležitým jídlem dne. Moc si na nich nepotrpí a většinou je to jen bageta či něco lehkého. 

Večeře, která je podávaná po surfování, je vydatná. Maročané mají večeři jako “gro dne“, bývá rozmanitá. Zelenina, maso – drůbež či ryba a každou večeři zakončuje desert. Ten náš kuchař podává s opravdovou láskou. Je to mistr přes dezerty.

Nemusíte se bát, rozhodně ochutnáme i pravé marocké tajine. Ten se dá připravit jak ve vegetariánské verzi, tak klasické s masem.

Ambasadoři

Zuzka

Zuzka miluje cestování a vše s ním spojené. S batohem na zádech projela 50 zemí, od USA přes většinu Evropy, blízký východ až po jihovýchodní Asii, kde 3 roky žila a pracovala ve Vietnamu. Je certifikovanou lektorkou jógy a baví jí poznávání nových zemí a kultur, ale i lidí a jejich příběhů a žádná výzva pro ni není dost velká. Nejšťastnější je na cestách a ve společnosti podobně naladěných lidí.

Datum zájezdu

02.12.2023 - 12.12.2023
Dny: 11

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+


Obsazeno: 11 / 24
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Nevyhovuje ti termín?


Maroko: Fit & surf | Květen 2023
od 19990 Kč
Slunce, písek, horký vzduch, relax, pořádná dávka adrenalinu a dobrodružství v exotickém Maroku. Jedinečná příležitost se s námi vydat do surfařské oblasti Taghazout. Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Maroko: Joga & surf | Prosinec 2023

02.12.2023Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky