Skip to main content

Maroko: Fit & surf | Říjen 2024

04.10.2024 - 13.10.2024

Jsi připraven na intenzivní fit & surf zážitek? Ve spolupráci s crossfit trenérem a osobním koučem Markem Tylem jsme nachystali FIT & SURF výlet do Maroka.

Během deseti dní se naučíš surfovat, zažiješ pravou marockou kulturu, objevíš spoustu novým míst a naučíš se ovládat své tělo. Co víc? Budeš spát v domě přímo na pláži a po večerech poslouchat šplouchání vln. 

19 990  - 20 990 

18+

Věk účastníků

22

Počet účastníků

6

Počet pracovních dnů

Tazghazout

Lokalita

3/5

Úroveň náročnosti

Každý den je v Maroku jiný. Klasický den začíná probuzením za zvuku vln a společné protažení příp. výběh s Markem, a pak snídaně s výhledem na moře. Další program dne záleží na počasí.  Pokud jsou vlny jdeme surfovat, pokud vlny nejsou, jedeme na výlet! Kam, to se vždy domluvíme jako parta. Podle počasí vybereme ideální surf spot. Nejoblíbenější máme tři surf spoty. Panorama beach, která je cca 500 m od ubytování nebo Tamri a Imsouane, kam musíme dojet autem. Surfařské lekce vedou místní licencovaní borci, kteří jsou s prknem jedno tělo. Mluví anglicky, ten kdo jim nerozumí, nevadí, vše ti přeložíme.

Začátečníkům vysvětlí základy surfingu a pokročilým poradí, co zlepšit. Jezdit, nacvičovat, padat a bavit se budeš celé dopoledne než ti bude kručet v žaludku. Surfování je náročný sportoběd nám dovezou přímo na pláž, pro velké jedlíky doporučujeme si přibalit ještě svačinku. Odpolední program je podobný, tentokrát je to vše jen a jen na tobě. Máš odpoledne na cvičení toho, co ses naučil dopoledne.

Večer nás čeká cvičení s Markem zaměřené na mobilitu a flexibilitu. Cvičit budeme na plážích, v našem apartmánu a různých skvělých místech po Taghazoutu. Marek bude celý zájezd k dispozici k osobním konzultacím a těšit se můžeš i na přednášku. 

Surfováním nekončíme, vypravíme se i na několik výletů. Uvidíš místa, které prostě nesmíš minout.

Jako první navštívíme slavné Souks, tradiční trhy  ve městě Agadir. Je to skvělé místo, kde nabrat zkušenosti s vyjednáváním a užít si pravou marockou kulturu. Dá se zde nakoupit koření, tradiční jídlo či látky.  Trhy jsou energické, zábavné, vzrušující a ukazují skutečný život Agadiru.

Jeden z večeru tě uchvátí neuvěřitelný západ slunce na pláži. Je zde tak málo světelného znečištění, že uvidíš všechny hvězdy na obloze. Stačí si jen lehnout do písku a pozorovat. Taufik nám mezitím připraví ohniště a zažijeme i pravou marockou grilovačku. Večerní grilování je skvělý způsob regenerace a odpočinku těla i mysli.

Maroko není jen písek a vedro. Nabízí taky ráj Paradise Valley. Tato oáza klidu nabízí spoustu míst ke skákaní do kaňonu, koupaní v lagunách a relaxu. Maroko trpí nedostatkem vody, ale tady uvidíš vodu téct, zeleň, palmy, prostě krása. Pozor! Může se ale stát, že sucho bude tak velké, že vody tam bude málo.

Že se dá sjíždět jen voda? Omyl! Dokážeme ti opak a vezmeme tě sjíždět písečné duny na surfu. Jestli pojedeš sám, ve dvou nebo celé tlupě, je to jen a jen na Tobě. Je to skvělá zábava a oproti mořským vlnám, písek není tak těžký sjet ve stoje. Zároveň si užijeme úchvatný západ slunce.

Poletíme přímým letem s RyanAir z Vídně do Agadir.

  • Odlet je v pátek 4.10. v 11:55 a návrat v neděli 13.10. v 15:50 do Vídně.
* Pokud si nevíš s nákupem letenky rady, rádi poradíme. 🙂 

 

Na místě nás na letišti bude čekat klimatizovaný minibus, který nás přesune do našeho plážového domku. Minibus tě bude také vozit na surfspoty či výlety.

Tradiční marocké domy přímo na pláži, kde máš každé ráno šanci sledovat východ a západ slunce nad nekonečným mořem. Ubytováni budeme v pokojích po 2, 3, 4 lidech se sociálním zařízením na patře. Pokoj ve kterém budeš bydlet si vybereš sám. Každý pokoj je unikát, některé mají okna na pláž, jiné do vnitrobloku a některé do chodby.   

Apartmány se nachází přímo v malé rybářské vesničce Taghazout. Písčité pláže, mírné vlny, skály v nedohlednu a minimální proud dělá z vesničky surfařský ráj. Kousek po okolí jsou další vyhlášené spoty, kde můžeme zažít až několikametrové vlny.

Marocká plná penze

Marocká kuchyně se vyznačuje především lehkou stravou.

Snídaně začíná v 9 hodin ráno. Bývá podávaná na stoly či bufetovou formou, záleží, jak se jako skupinka domluvíme, co bude pro nás příjemnější. Obvyklá snídaně jsou míchaná vajíčka, palačinka či amoleta na sladký či slaný způsob. Pravé, výtečné oříškové máslo, marmeláda, máslo a pečivo. Kafé, džus a čaj je jako nápoj k jídlu.

Obědy jsou pro Maročany nejméně důležitým jídlem dne. Pokud surfujeme, oběd je na pláži a je to bageta, salát, polévka nebo něco lehkého. Pokud nemáme surfovací den, čeká nás plnohodnotný oběd na terase našeho ubytování.

Večeře, která je podávaná po surfování je vydatná. Maročané mají večeři jako “gro dne“, bývá rozmanitá. Zelenina, maso – drůbež či ryba a každou večeři zakončuje desert. Ten náš kuchař podává s opravdovou láskou. Je to mistr přes dezerty.

Co je v ceně

Co není v ceně

Dominikána – Dobrodružství v Karibiku | Říjen 2025

20.10.2025 - 04.11.2025

Krásná a exotická Dominikána má opravdu co nabídnout. Vydej se s námi za tímto jedinečným karibským dobrodružstvím v...

od 75 990 

Yacht Odyssey – Korfu

21.09.2024 - 28.09.2024

Nezapomenutelné jachtařské dobrodružství na Korfu. Skvostném ostrově známém svými záhadnými jeskyněmi, krásnými plážemi a samozřejmě, legendární řeckou pohostinností....

od 19 990 

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.