Madagaskar: Na vlastní kůži | Říjen 2024


Madagaskar: Na vlastní kůži | Říjen 2024


Výprava na MADAGASKAR – objevte tajemný ostrov, který vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou a zároveň vám poskytne příležitost vidět svět z jiné perspektivy. Tento ostrov je plný neuvěřitelných zážitků, od nádherných pláží, které zdobí tisíce kilometrů pobřeží, až po dramatické skalní útvary. MADAGASKAR se pyšní bohatou historií a unikátní kulturou, kde minulost a přítomnost se prolínají a magie je běžnou součástí každodenního života. Připojte se k nám na této nezapomenutelné cestě a objevte tajemství tohoto osmého kontinentu!

❤️   Věk účastníků

15+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

5-7

⚒ +/- Počet pracovních dní

10

🏠 Lokalita

Madagaskar

🆒 Ambasador

Katka

🛫 Obtížnost

Střední – Dvoutýdenní ”Road trip”

Co tě čeká na našem zájezdu na Madagaskar?

 • 🇲🇬 Navštívíš Peryeras reserve s chameleony, lemury a motýly
 • 🇲🇬 Projdeš se do deštného pralesa a (snad) uvidíš největší lemury Indri
 • 🇲🇬 Možná uvidíš i “krále Jelimána”
 • 🇲🇬 Vyrazíš na celodenní výlet do NP Isalo
 • 🇲🇬 Západ slunce u skalního okna La Fenetre de Isalo
 • 🇲🇬 Navštívíš pravý safírový lom
 • 🇲🇬 Pojedeš v období, kdy mají lemuři mláďátka
 • 🇲🇬 Budeš odpočívat na dlouhých plážíš s bílým pískem
 • 🇲🇬 Lenošení, šnorchlování

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka 79 990 Kč
Cena pro 2-3 účastníky (cena/os) 77 990 Kč
Cena pro 4-6 účastníků (cena/os) 74 990 Kč
Sleva pro CoolCampáka, který už s námi někde byl. – 4 000 Kč
*slevy se sčítají

 

Program – Na vlastní kůži – Madagaskar

1. den: Odlet z Vídně na Madagaskar 

Náš madagaskarský příběh začíná večerním letem z Vídně ve 22:00 hodin.

2. den: Antananarivo

Přílet ve 13:40 místního času

Po příletu na Madagaskar nás čeká odvoz do hotelu, kde si můžeme po dlouhé cestě trošku odpočinout. Pro ty, kdo cítí energii k prozkoumávání, doporučujeme individuální návštěvu místního tržiště. Večer zakončíme welcome drinkem v místním baru a pořádně si v noci odpočineme, aby nám neuniklo nic z toho, co přinesou následující dny.

3. den: Antananarivo – Andasibe

Snídaně v 7:30, odjezd v 8:00, čas strávený na cestě – 4-5 hodin, přejezd 142 km

Ráno zahájíme naši expedici po Madagaskaru směrem do Andasibe. Po 3 hodinovém přejezdu autem navštívíme rezervaci Peryeras s chameleony, lemury a motýly, kde si projdeme 2-3 hodinový okruh. Dalším cca hodinovým přejezdem se dostaneme k rezervace Vakona, kde strávíme další 3 hodiny s lemury a krokodýli. Po poslední hodině jízdy  se ubytujeme v Andasibe, srdci madagaskarské přírody.

Rýžová pole a zelenina formují první část krajiny, kterou po cestě uvidíme. Deštný prales mineme hned za městem Mandraka. Perinet je domovem lemurů, ale i spousty dalších druhů zvířat i rostlin. 

4. den: Andasibe – Antananarivo 

Snídaně v 7:00, odjezd v 7:30, odpolední přejezd zpět do hlavního města, čas strávený na cestě – 4-5 hodin, přejezd 130 km

Den začne snídaní v 7:00 a brzkou návštěvou Andasibe National Park. Před branami parku budeme již v 8:00 ráno, aby nám nic neuniklo. Čeká nás asi 5 hodin objevování deštného pralesa v kopcovitém terénu. Park je domovem lemurů Indri, což jsou největší z přežívajících lemurů, nacházejících se pouze ve východním deštném pralese a nepřežije v zajetí. Najdete tu také lemury sifaka a trpasličí lemury, mnoho druhů ptáků, orchidejí, plazů a obojživelníků. Cesta parkem je s místním průvodcem, který za použití vysílačky, kterou komunikuje s ostatními průvodci v parku, zjišťuje, kde se nachází jaké zvíře a směřuje tím směrem skupinu. Můžeme tedy ujít 4 kilometry, ale také klidně 8. Buďte připraveni na nezapomenutelný zážitek, který může být protkán tropickým deštěm! 🙂

Po dni plném objevů se vrátíme do Antananarivo, kde nás čeká večer ve městě, možná i s návštěvou místního baru.

5. den: Antananarivo – Ambositra

Snídaně v 7:30, odjezd v 8:00, čas strávený na cestě – 6 hodin, přejezd 266 km

Začíná den na cestách plný fotografování a pozorování místní krajiny kochání se přírodou. Po 4 hodinách v autě se dostaneme do města Antsirabe, kde budeme obdivovat koloniální francouzskou architekturu. Navštívíme místní malé dílničky s výrobou suvenýrů z kosti Zebu a bavlny. Po dalších 2 hodinách v autě se dostaneme do Ambositry, kde se ubytujeme a odpočineme.

6. den: Ambositra – Ranomafana

Snídaně v 9:00, odjezd v cca 11:00, čas strávený na cestě – 4 hodiny, přejezd 150 km

Dnes máme odpočinkový den. Po snídani v 9:00 si dopřejeme krátkou prohlídku Ambositry se zaměřením na řemeslné obchody, truhlářskou práci a řezbářství. Poté se vydáme směrem k národnímu parku Ranomafana, kde nás čeká příroda v celé své kráse.

7. den: Ranomafana

Snídaně v 7:00, odjezd v 7:30 hodin, čas strávený na cestě – max 1 hodina

Dnešní den zahájíme časnou snídaní, abychom se plní energie vypravili do Ranomafana National Park. Tento park je skutečnou perlou Madagaskaru, proslulý objevem lemura zlatého, který zde byl objeven v roce 1986 a stal se impulzem pro jeho vyhlášení národním parkem . Naše dobrodružství začne půl hodinovým přejezdem do parku, kde nás čeká cesta tropickým deštným lesem v nadmořské výšce 600–1 400 m. V parku strávíme 5-6 hodin objevováním jeho rozmanité fauny a flory. Vrcholem této návštěvy bude koupačka pod vodopádem! Pokud budeme mít na cestě zpět  chuť, navštívíme městečko Fianarantsoa. Večer si dáme rum a chill, ať máme dostatek síly na další dny.

8. den: Ranomafana – Ambalavao

Snídaně v 7:30, odjezd v 8:00 , čas strávený na cestě – 3,5 hodiny, přejezd 150 km

Po snídani se vydáme na cestu do Ambalavao a dopoledne tak strávíme cestováním v autě. Po příjezdu do města navštívíme dílnu na výrobu ručního papiru. Možná je i návštěva místního krámku s rumem madagaskarské značky “303 Rhum”. 

9. den: Ambalavao – Ranohira 

Snídaně v 7:00, odjezd v 7:30 hodin, čas strávený na cestě – 3,5 hodiny, přejezd 150 km

Po ranní snídani se vydáme na cestu do Ranohiry. Naší první zastávkou bude park Anja Reserve, kam dorazíme po krátké půlhodinové cestě. V parku, kde strávíme asi 3 hodiny, nás čeká méně náročná trasa. Chystá se na nás krátký výstup a procházka po skalách, během které se budeme s pomocí lana slanit zhruba 100 metrů dolů po skále. Anja je domovem jednoho z nejznámějších lemurů, Kata Kata. Po návštěvě parku pokračujeme do Ranohiry, kde strávíme noc.

10. den: Ranohira

Snídaně v 7:00, odjezd v 7:30 hodin, čas strávený na cestě – 1 hodina

10. den je ve znamení celodenního výletu do NP Isalo, který je známý svými nádhernými pískovcovými formacemi, údolími, vodopády a kaňony. V průběhu 6 hodin v parku, projdeme skoro rovinatým terénem, ale na konci nás čeká sestup dolů do kaňonu v přírodním prašném terénu také po přírodních schodech. Součástí výletu je piknik během kterého se k nám možná přidá i Král Jelimán! 🙂 Navštívíme romantický přírodní bazén, projdeme okolo a prozkoumáme horský vrchol s úžasnými výhledy. Park je také domovem mnoha lemurů, endemických ptáků a rostlin, včetně endemického druhu aloe. Putování završíme koupáním v přírodním jezeře.  Cestou zpět si uděláme i zastávku v muzeu NP Isalo a dále uvidíme západ slunce u skalního okna La Fenetre de Isalo a formaci Královna Isalo u cesty.

11. den: Ranohira – Tuleár 

Snídaně v 7:30, odjezd v 8:00 hodin, čas strávený na cestě – 4-5 hodin, přejezd 240 km

Ráno po snídani v 7:30 se vydáme k lomu na dobývání safírů v Ilakaka, kam dorazíme kolem 9:00 hodin. Atmosféra připomíná divoký západ. Uvidíme skutečné safírové doly a dozvíme se, jak se drahé kameny těží ručně a v jakých podmínkách místní lidé pracují. Následně navštívíme šperkařskou dílnu, kde je možné si safíry zakoupit. Cesta pokračuje do Tuleáru a trvá přibližně 4 hodiny. Během ní uvidíme tajemné hrobky kmene Mahafaly a typickou vegetaci jako baobaby, aloe, palmy či trnitou buš. Máme samozřejmě možnost individuálních zastávek pro fotografování baobabů. Večer strávíme v rybářském městečku Tuleár, kde budeme nocovat a užívat si večerní pohody.

12. – 14. den: Anakao 

Snídaně v 8:00, odjezd v 8:30 hodin – transfer lodí

Ráno si dáme snídani a připravíme se na transfer do rybářské vesnice Anakao. V 9:30 se vydáme lodí z přístavu a během hodiny dorazíme na ostrov Anakao, kde si budemme následující 3 dny užívat relaxace a odpočinku. Pro ty, kteří chtějí zažít něco víc, je možné uspořádat fakultativní výlet na nedaleký pustý ostrov. Program výletu může zahrnovat piknik, šnorchlování v křišťálově čisté vodě, možnost využití masáží nebo sbírání mušlí na písečných plážích. Nezapomeňte na boty do vody, pláž je plná mušlí. Opravdu plná. 🙂

15. den: Anakao – Tuléár – Antananarivo 

Snídaně v 7:00, odjezd v 7:30 hodin – transfer lodí, letecký přesun Tuleár – Antananarivo

Ráno v 7:00 se posilníme snídaní a připravíme na cestu zpět do civilizace. V 7:30 nás čeká transfer lodí zpět do města Tuléár, odkud se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Antananariva. Den zakončíme večeří a drinkem na rozloučenou v místním baru.

16. den: Antananarivo 

Poslední den v Madagaskaru začínáme tradiční madagaskarskou snídaní ve francouzském stylu. Poté se vypravíme na místní tržiště, kde budeme mít šanci nakoupit poslední suvenýry. Připravte se na energické vyjednávání, protože prodejci se nevzdají snadno. Po dokončení nákupů se přesuneme na letiště, odkud odletíme zpět do Vídně.

17. den: Vídeň

Přílet do Vídně v ranních hodinách znamená konec našeho madagaskarského dobrodružství. Domů se přeci vracíme s kufry plnými suvenýrů a srdcem plným nezapomenutelných zážitků.

Expediční obtížnost – Střední

Jedná se o dvoutýdenní “Road Trip” expedici zaměřenou na poznání nejzajímavějších míst jihozápadní a východní části Madagaskaru. Vzhledem k hustě naplánovanému programu a velmi špatným silnicím (delší přejezdy mezi místy) se jedná o expedici středně cestovatelsky náročnou.
Tato expedice není fyzicky náročná, ale je třeba brát v úvahu dlouhé přejezdy v autě, protože cesty jsou nekvalitní, rozbité, mají hodně výmolů a průměrná rychlost přesunu je ve většině případě nižší než 50 km/h. Všechny cesty, které vedou mimo hlavní silnici RN7 jsou ve stavu “off road”.

Ubytování 

Na Madagaskaru si vyzkoušíme všechny způsoby bydlení. Ubytováni budeme v pokojích po 2, 3, 4 lidech. Těšit se můžete na místní koloniální penziony, bungalovy, hotel, ale i ubytování v chatkách uprostřed lesa. Ubytování bývají jednoduché a čisté. Pokud jedeš sám, nedoplatíš nic, ubytujeme tě se stejným pohlavím na pokoji. Prosím počítej i s tím, že se může stát (dle možnosti ubytovacích kapacit), že budeš spát na jedné manželské posteli ještě s někým – samozřejmě se stejným pohlavím. Může se stát, že nebude na každém ubytování kompletní sociální zařízení.

Strava

Základem každého dne bude snídaně v ubytování. Snídaně jsou v kontinentální stylu, všude se nabízí pouze bageta, máslo, džem, med, káva, čaj. Někde narazíme na možnost obohacení o vajíčka a ovoce. Počítejte s tím, že vše, co dostanete, si místní sami vypěstovali či vyrobili, což je krásná přidaná hodnota.

Další stravování v průběhu dne pak záleží na účastnících expedice. 

Obědy – na vlastní pěst – během dne se budeme zastavovat na jednoduché občerstvení (na zahlazení největšího hladu)

Večeře – všichni si z pravidla v místě ubytování vyberou to, co chtějí. Počítejte s tím, že ”boloňské špagety” znamenají v každé části madagaskaru něco jiného…..:-)

Doprava

Po celou dobu expedice se budeme po ostrově pohybovat v autě s řidičem a českým průvodcem. Auto není klimatizované. Zařízená je veškerá doprava na Madagaskaru včetně leteckého místního přesunu a transferu lodí. Nic tedy nemusíš řešit, jen to, že se potkáme na letišti ve Vídni.
V případě většího zájmu o dopravu, můžeme do Vídně vypravit dodávku z Ostravy.

Očkování

Na Madagaskar žádná povinná očkování nejsou potřeba. Doporučuje se mít očkování na hepatitidu A, B a břišní tyfus. Ke zvážení, dle vašeho momentálního zdravotního stavu, je užívání antimalarik, popřídě je mít u sebe jako pojistku, vzhledem k velmi špatné lékařské péči a dostupnosti léků. Doručujeme si vzít dostatek černého uhlí, či jiné léky proti průjmu včetně hydratačních roztoků a dále pak klasické léky na horečku, bolest.

Ambasador

Katka

Katka “Kate” je  cestovatelka, bloggerka, a moderátorka pořadu BusinessTalk “Travel”, která miluje žít život naplno, chce okusit všechno, co nabízí, cestovat, poznávat, objevovat, sportovat a vzdělávat se. Kate má za sebou nespočet cest do zahraničí. Madagaskar, Panama, Nový Zéland, Austrálie, USA, Kambodža, jihovýchodní Asie apod. Když zrovna nelétá daleko, podniká výlety po Evropě. Stačí stan, někdy jen auto.

Datum zájezdu

20.09.2024 - 06.10.2024
Dny: 17

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Obousměrnou letenku Vídeň – Madagaskar

Přelet po Madagaskaru

Místní dopravu (4×4 terénní vůz, loď, letadlo)

Ubytování v hotelech, bungalovech, apartmánech, chatkách a penzionech se snídaní

Ambasador CoolCamp 24/7

vstupy do národních parků, rezervací a farem uvedených v programu

Místní průvodce v NP

pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

Tradiční večeře s degustací místních rumů u Rica

případné fakultativní výlety a vstupy

spropitné ani jiné vedlejší výdaje

cestovní pojištění

stravování mimo uvedeného

CoolCamp překladatelské tričko

CoolCamp mikinu

CoolCamp čepice


Obsazeno: 2 / 7
Záloha: 20000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Madagaskar: Na vlastní kůži | Říjen 2024

20.09.2024Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky