Keňa – Divočina i relax | Květen 2023


Keňa – Divočina i relax | Květen 2023


Zažij Keňu na vlastní kůži, tedy se vším, co tato divoká země nabízí. Čeká tě neskutečné dobrodružství, kdy zažiješ koupání pod nejkrásnějšími vodopády, budeš pozorovat unikátní africkou zvěř při safari, prozkoumáš část země na motorce i motorovém člunu, navštívíš domorodce i ochutnáš skvělou místní kuchyni. Že je cesta nadupaná aktivitami? No jasně, ale neboj, zasloužený relax si pak dopřeješ na těch nejkrásnějších plážích s bělostným pískem.

❤️   Věk účastníků

12+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

6-12

Počet dnů dovolené

14 dní

🏠 Lokalita

Keňa

🆒 Ambasadoři

Tomáš

👍 Minimální počet účastníků

6

Co tě čeká?

 • 🇰🇪 RoadTrip terénními vozy
 • 🇰🇪 Národní park Amboseli a Kilimandžáro v pozadí
 • 🇰🇪 Keňská kuchyně > Snídaně a obědy v ceně
 • 🇰🇪 Ostrovy Viktoriina jezera a Ostrov Mfangu na motorce
 • 🇰🇪 Pláže jako z katalogu na soukromém člunu
 • 🇰🇪 Kericho a nejlepší čaj
 • 🇰🇪 Jeskyně a vodopády Šnorchlování a mořský život opravdu z blízka
 • 🇰🇪 Výhled na celou Keňu ze sopky Mt. Longonot
 • 🇰🇪 Koupel v termálech
 • 🇰🇪 Nejkrásnější vodopády celé země
 • 🇰🇪 Mt. Kenya a její okolí
 • 🇰🇪 Půldenní rafting na řece Tana
 • 🇰🇪 Kávové plantáže
 • 🇰🇪 Souostroví Lamu a nekonečné pláže
 • 🇰🇪 Šnorchlování a plavba na tradiční plachetnici

Cena zájezdu

Cena pro 1 účastníka 69 900 Kč
Cena pro 2 až 4 účastníky (cena/os) 69 490 Kč
Cena pro 5 a více účastníků (cena/os) 68 990 Kč
Sleva pro Coolcampáka, který už s námi někde byl – 2 000 Kč

Program

1. – 2. den | Přílet a přesun k branám národního parku Amboseli

Odlet z Evropy, ranní přílet do Nairobi. Po dospání oběd a ochutnávka prvních afrických pokrmů, přesun terénními vozy do vesnice Oloitokitok na hranici Národního parku Amboseli. Už odsud se nám naskytnou úchvatné výhledy na Kilimandžáro a africkou savanu. Nocleh v hotýlku nedaleko parku.

3. den | Safari v národním parku Amboseli

Dnes vstáváme velmi brzy, východy slunce jsou zde totiž obzvláště malebné. Máme celý den na poznávání jednoho z nejlepších národních parků v Africe, známého především díky početným stádům slonů a panoramaty s dominantním Kilimandžárem v pozadí. Kromě slonů zde potkáme žirafy, zebry, hrochy, antilopy a buvoly. Budeme-li mít štěstí, uvidíme i lvy, gepardy či leopardy, třeba při lovu některého ze zmíněných býložravců. Na oběd nás čeká nefalšovaná hostina v jedné z místních lodžií. Večer se vrátíme do Nairobi, sedneme do místního linkového autobusu a přes noc se necháme dovézt k Viktoriinu jezeru.

4. – 6. den | Viktoriino jezero

V průběhu tří dní navštívíme několik ostrovů Viktoriina jezera – největšího jezera v Africe. Na tom největším z keňských ostrovů, Mfanganu, se ubytujeme a na motorkách prozkoumáme jeho vnitrozemí, kde objevíme vesnice původních obyvatel Abasubů, jeskyně s prastarými malbami a překrásné výhledy do okolí. Na soukromém člunu se vydáme na sousední ostrovy s plážemi jako z katalogu a u místních rybářů budeme smlouvat při koupi tilapií či výborných robalů, které si pak necháme ugrilovat. Po večerech se můžeme vydat na místní diskotéku, poslechnout si černošské vypalovačky a poklábosit s domorodci u sklenky agávové pálenky, ne nepodobné tequille.

7. – 8. den | Kericho a okolí

Kericho je známé v celé východní Africe jako místo produkce toho nejlepšího čaje. Už desítky kilometrů před příjezdem do města si povšimneme všudypřítomné zeleně, sahající kam až oko dohlédne. U města navštívíme čajovou plantáž a továrnu, kde nám manažer vysvětlí celý proces produkce, od sklizně až po finální výrobek. Po povinné ochutnávce se projdeme venkovem, skrz lesy a malebná políčka a díky příjemnému horskému klimatu zapomeneme na to, že se vlastně nacházíme na rovníku. O trochu dál navštívíme jeskyně s vodopády, které ani nenajdete na mapě a o kterých vědí jenom místní.

9. – 11. den | Naivasha a horská oblast Aberdares

V průběhu dalších tří dní nás čekají další 4 národní parky, každý však diametrálně jiný, než ten předchozí. V mokřadech národního parku Lake Nakuru budeme pozorovat obrovská hejna plameňáků a skupinky černých i bílých nosorožců. Z vrcholu sopky Mt. Longonot se nám naskytne parádní výhled na celou Keňu i do kráteru pod námi. V národním parku Hell’s gate se projdeme suchými kaňony kolem zajímavých skalních útvarů a na závěr dne si dopřejeme koupel v místních termálech. A konečně v národním parku Aberdare na nás čeká nefalšovaná vysokohorská pustina s výškami přes 3000 m n. m. s typickou vegetací v podobě obřích rostlin rodu Dendrosenecio a s těmi největšími a nejkrásnějšími vodopády v celé zemi.

12. – 13. den | Mt. Kenya a okolí

Mt. Kenya je skutečnou dominantou centrální části země – aby taky ne když její vrchol sahá vysoko přes 5000 metrů a žádná okolní hora se jí co do výšky ani nepřibližuje. My sice nepolezeme na její vrchol, ale aspoň si v rámci jednodenního výletu prohlédneme krajinu tohoto národního parku, kde kromě opic a zbloudilého slona nepotkáme ani živáčka, a vykoupeme se v místním ledově chladném vodopádu. Dále v nížině si vyzkoušíme půldenní rafting na řece Tana včetně skákání z vodopádů a navštívíme jednu z četných kávových plantáží.

14. – 16. den | Arabská kultura a pláže v Lamu

Na konec zájezdu se letecky přesuneme na souostroví Lamu, nejstarší osídlenou oblast v zemi. Zde nás čeká závěrečný relax na nekonečných plážích, šnorchlováni, ale i poznávání původní arabské architektury včetně ruin z 15. století. Dále se můžeme těšit na plavby na tradičních plachetnicích dhau a místní kuchyni, bohatou na ryby a mořské plody a se zřetelným arabským vlivem, která je nejlepší v celé zemi.

17. – 18. den | Přesun do Nairobi a návrat do Evropy

Po příletu zpět do hlavního města máme ještě necelý půlden na prozkoumávání a nákup suvenýrů. Pro tyto účely se můžeme vydat na městský trh, kde najdete vše od koberců po trička. Večer nás už čeká jen rozlučková večeře, posledních pár piv a po půlnoci se vydáme na letiště. Do Evropy přiletíme někdy kolem poledne.

Ubytování:

Spát budeme v pohodlných hotelech a guesthousech po dvou na pokojích s vlastní koupelnou a kromě pobřeží i s teplou vodou. V horkých oblastech je k dispozici klimatizace. Většinou je k dispozici i kvalitní wi-fi připojení. Hotely poskytují kontinentální snídani sestávající z vajec, chleba, ovoce a kávy.

Strava:

V ceně zájezdu jdou snídaně a obědy.

Keňa není zrovna kulinářská destinace a místní strava je typickým příkladem tzv. “survival food”, tzn. za co nejméně peněz poskytnout co nejvíce kalorií, na chuť se moc nehledí. Oblíbená je manioková pasta ugali a kozí či hovězí maso. Na pobřeží a kolem Viktoriina jezera jsou oblíbené ryby. Výborné jsou silné masové vývary a placky chapati. My ochutnáme od všeho trochu. Naštěstí jsou po zemi rozšířené početné indické restaurace, kde si opravdu pochutnáme.

Doprava:

Přepravovat se budeme zpravidla soukromými minivany, na safari v džípech s otevřenou střechou a také nás čeká jeden delší přejezd pohodlným linkovým autobusem. Dále absolvujeme dva přelety s místními aerolinkami na souostroví Lamu a zpět.

Keňu navštívíme samozřejmě letecky.
Poletíme z Vídně do Nairobi odletíme 8.5.2023. Zpět poletíme opět 25.5.2023.

Očkování:

V Keni jsou rozsáhlé oblasti výskytu žluté zimnice a malárie. 

Mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici není keňskými úřady žádán po cestujících, kteří přilétají přímo z Evropy. To však neznamená, že by očkování proti této nemoci nemělo své opodstatnění.

Očkování proti Covid-19 není povinné. Pokud však nejste očkování je potřeba se prokázat negativní PCR testem, případně za 30 USD si na letišti v Keni udělat antigenní test.

Mezi další doporučení očkování platí: žloutenka A+B, břišní tyfus. 

Vízum:

Žádost o vízum lze podat prostřednictvím internetu, a to na webové stránce http://www.evisa.go.ke  .Upozorňujeme, že v provozu jsou i podvodné stránky nabízející keňská víza; je proto velmi důležité používat výhradně uvedenou stránku.

 

Ambasador

Tomáš

Cestovatel a dobrodruh, milovník vodopádů a exotického jídla. Začal cestovat už na gymnáziu a za svou bohatou cestovatelskou historii navštívil Rumunsko, Ukrajinu, Maroko, Venezuelu, Panamu, Kolumbii, Ekvádor, Brazílii, Bolívii, Peru, kde se zrodila jeho největší láska a to láska k Latinské Americe. Tomáš je zvídavý a komunikativní, rád vtipkuje, vyměňuje si cestovatelské poznatky a tipy. Miluje jídlo a razí heslo “Raději se pozvracet než promarnit příležitost zkusit nové jídlo.”

Datum zájezdu

08.05.2023 - 25.05.2023
Dny: 18

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Zpáteční letenka Vídeň – Nairobi

Ubytování

Snídaně a obědy

Ambasador CoolCamp

Veškeré vstupy a aktivity v rámci programu

Veškerá doprava v rámci programu

Pojištění

Večeře

Vízum

Doprava z Ostravy na letiště

Jednolůžkový pokoj


Obsazeno: 13 / 15
Záloha: 20000 kč
Chci jet

Láká tě jiná exotika?


Vietnam - Na vlastní kůži | Září 2023
od 29900 Kč

Kontrasty Vietnamu na vlastní kůži. Džungle hlavního města Hanoj, na motorkách horská divočina severní hranice Vietnamu s Čínou a tří denní plavba na lodi v zátoce tisíce ostrovů.

Více info

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Keňa – Divočina i relax | Květen 2023

08.05.2023Počet účastníků

  Kontaktní údaje

  Doprava a počet osob

  Speciální požadavky