Kazachstán – Lyže & SUV roadtrip


Kazachstán – Lyže & SUV roadtrip


Buď součástí první CoolCamp výpravy do střední Asie, do rodiště legendárního Borata! Při naší první výpravě do Kazachstánu si zalyžuješ pod zasněženými vrcholky pohoří Zailijský Alatau, objevíš skryté krásy bývalého hlavního města Almaty, ubytovaný budeš v legendárním hotelu Kazachstán, který byl nejvyšší budovou Kazachstánu, v SUV během 4 dní projedeš více než 1 400 km dlouhý okruh, kde vyzkoušíš místní jídla, navštívíš největší přírodní park Altyn Emel, pod širým nebem se budeš koupat v horkých pramenech, zažiješ život v tradičních vesnicích a necháš se okouzlit neuvěřitelnou přírodou… A to není vše!

ℹ Základní informace:

❤ Věk účastníků:

15+

👋 Počet účastníků:

8-14

+- Počet dní dovolené:

7 dní ( Pondělí-Pátek, Pondělí – Úterý)

🏠 Lokalita:

Kazachstán – Almaty, Shymbulak

🙋‍♂️ Ambasadoři:

Kuba & Mates

Úroveň dobrodružnosti:

Výprava – Buď u toho jak CoolCamp objevuje novou destinaci!

Itinerář – Kazachstán

První den  Odlet z Vídně / Prahy
Druhý až pátý den Přílet do Almaty, lyžování a průzkum Almaty
Šestý den začátek roadtripu, vesnice Bashy, Křídové hory Aktau, sopečné hory Katutau, horský minerální pramen
Sedmý den Písečné duny, Tygří hory, Dřevěná mešita, horké prameny Chunja
Osmý den Národní park Charyn, kaňon Temerlik, kaňon Bestamak, vesnice Saty
Devátý den Jezero Kolsai, jezero kaindy, Charynský kaňon, západ slunce v horách, návrat do Almaty a konec SUV výletu
Desátý den Almaty, nákupy, volný čas
Jedenáctý den Odlet domů

Program – Výprava do Kazachstánu – Lyže & SUV

První den je čistě cestovní. Záleží na Tobě zda poletíš z Prahy ( odlet 9:45) nebo Vídně ( odlet 14:05). Všichni se potkáme na letišti v Istanbulu, kde máme přestup.

Druhý den společně doletíme ráno do Almaty. Po vyzvednutí kufru nás čeká cca 30 minut dlouhá cesta na ubytování. Jako ubytování jsme vybrali legendární hotel Kazakhstan, který se svými 26 patry a 102 metry stal slavnou památkou Almaty a do roku 2008 byl také nejvyšší budovou. Hotel nabízí nádherné výhledy na okolí, je ozdobený zlatou korunou a hned vedle zastavuje lanovka na Kok Tobe Hill, kde si vyjedeme pro další krásné výhledy.

Druhý až pátý den strávíme lyžováním ve středisku Shymbulak, které je vzdálené cca 30 minut. První dny se seznámíme se střediskem a tím co může nabídnout místní sjezdovky. Vystoupáme až na Tangler pass do 3 180 m.n.m, vyzkoušíme všechny červené, modré i černé sjezdovky. V odpoledních hodinách prozkoumáme samotné Almaty, navštívíme místa jako katedrálu Sv. Nikolase, Katedrálu Zenkov, park Panfilov, slavný Zelený bazar, metro města Almaty nebo bruslařský okruh Medeo, který je umístěný v 1 691 m.n.m..

Večery strávíme v místních restauracích, kde ochutnáme místní vůně a chutě.

Šestý den ráno nás před hotelem bude čekat SUV, které nás bude převážet následující 4 dny. Dopoledne se vydáme na cestu a během pár zastávek vyzkoušíme tradiční kazašský sýr “Kurt”, dáme pár selfíček, vyfotíme přírodu a jedeme dál.

Kolem 12:00 dorazíme do vesnice Basshi, kde se ubytujeme a naobědváme. Po obědě pojedeme až na dno starodávného oceánu, ze kterého před miliony let povstaly křídové hory Aktau. Zde nám průvodce povypráví místní legendy a celé místo prozkoumáme. Na výběr je více tras, domluvíme se na místě. Další zastávkou jsou sopečné hory Katutau. Neobvyklé útesy formovány větrem, sluncem a vodou jsou skvělou zastávkou na čaj a spoustu krásných fotek. Po cestě zpět na ubytování se zastavíme u 700 let staré vrby a napijeme se vody z horského minerálního pramene. Večer nás čeká večeře na ubytování.

Sedmý den začíná tradiční snídaní, po které jedeme navštívit písečné zpívající duny (Singing Dune). Z vrcholu Singing Dune se naskytne překrásný výhled na řeku Ili, okolní hory a hlavně uslyšíme duny zpívat. Další zastávka, město Zharkent. Než se zde dostaneme, projedeme Tygří hory (Tiger Mountains), navštívíme čínskou mešitu postavenou pouze ze dřeva, vyzkoušíme nejlepší Lagman v lokální kavárvě (tradiční jídlo střední Asie) a dorazíme do samotného města Zharkent. Ruch tradičních středoasijských trhů města Zharkent nám ukáží způsob obživy místních, nakoupíme čerstvé ovoce a vyrazíme do horkých pramenů Chunja.

Horké prameny Chunja nabízí bazény s minerální vodou o teplotě od 37-40 °C. Všechny bazény jsou venkovní, budeme tak mít nádhernou vzpomínku. Kdo z vás se už koupal pod noční oblohou v teplých pramenech v Kazachstánu? Celý den zakončíme tradiční večeří na ubytování.

Osmý den po vydatné snídani vyrazíme do národního parku Charyn, po cestě se stavíme ve městě Chunja pro oběd, protože dnes budeme obědvat v přírodě! Před obědem dorazíme do kaňonu Temerlik, který je vytvořený stejnojmennou řekou, která se vlévá do řeky Charyn. Je to nádherné místo pro spoustu krásných fotek. Po kochání sestoupíme do kaňonu Bestamak, kde nás na panoramatickém místě čeká oběd. Posledním kaňonem pro tento den je kaňon Lunar. K těmto místům se váže spousta legend a všechny je budeme mít možnost slyšet. Cílovou stanicí pro osmý den je vesnice v horách Saty. Ubytování zde budeme v penzionu u místních. Nakoukneme tak do způsobu života místních v horách Kazachstánu. Společně s nimi se usadíme u stolu a povečeříme.

Devátý den je posledním dnem našeho SUV roadtripu. Vystoupáme na jezero Kolsai, poté se vydáme k jezeru Kaindy (Kaindy lake, the miracle of Kungei Alatau). Po cestě zpět ve vesnici Saty budeme mít oběd a vyrazíme zpátky do Almaty. Jednou z posledních zastávek je Charynský kaňon, kterému se přezdívá údolí hradů. S průvodcem navštívíme nejkrásnější místa, řeku Charyn, dáme čaj a po cestě do Almaty navštívíme bazar ve vesnici Bayseit a budeme sledovat západ slunce nad neuvěřitelnou krajinou Kazachstánu. SUV roadtrip je u konce, vzpomínky na tento zážitek však budou věčné. 🙂

Desáty den si můžeme jet zalyžovat, prozkoumávat město nebo nakupovat dárečky domů. Program dne doladíme na místě dle uvážení skupiny.

Jedenáctý den ráno 8:10 odlétáme a ve Vídni/Praze přistaneme před 19:00.

Lyžařské středisko Shymbulak

Lyžařské středisko Shymbulak se nachází v pohoří Ťan-Šan, kousek od největšího kazašského města Almaty nabízí západní standart lyžování ve střední Asii. Středisko nabizí několik perfektně upravených sjezdovek orientovaných na severní stranu jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Nadmořská výška 2 200 m.n.m až 3 200 m.n.m. slibuje perfektní sněhové podmínky. Veškeré lanovky jsou sedačkové.

Ubytování – Hotel Kazakhstan ****

Jedna z nejslavnějších dominant města Almaty je právě Hotel Kazakhstan v centru města, ve kterém budeme ubytováni. Tato 102 metrů vysoká budova nabízí kouzelný výhled na město Almaty a hory Alatau. Hotel nabízí bezplatné WIFI, čtyři regionální, evropské i turecké restaurace a bar v 25 patře budovy. Součástí hotelu jsou i lázně se saunou a wellness.

Ubytování budeme v apartmánech v horních patrech pro čtyři osoby s krásným výhledem. Apartmány disponují ložnicí s manželskou postelí a odděleným obývacím pokojem s jednolůžkovými postelemi. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem, minibar a TV.

* V případě zájmu není problém zajistit dvojlůžkový pokoj.

Strava

Dny, které strávíme v Almaty v Hotelu Kazakhstan budeme mít snídaně formou švédských stolů. Obědy a večeře si každý platí sám. Celý zájezd je pojatý i jako gastrovýlet, kdo tedy bude chtít může se s námi vydat na cestu za místní gastroscénou. V okolí hotelu je spousta restauraci, bistro a hospod. O zážitek je tedy postaráno.

Při našem SUV ROADTRIPU máme nachystanou plnou penzi. O jídlo se tak starat vůbec nemusíš.

Doprava

Do Kazachstánu poletíme letecky s leteckou společností Turkish Airlines. Můžeš si vybrat linku buď z Prahy nebo Vídně. Všechny cesty totiž vedou do Istanbulu, kde se potkáme. Let z Prahy odlétá v 9:45 a let z Vídně v 10:05. V případě letu z Prahy se musí počítat s delším přestupem v Istanbulu.

Aktuálně k 21.10.2021 je cena letenek z Prahy 370€ a z Vídně 450 €. V ceně letenky je 23 kg zavazadlo a skibag zdarma.

* S nákupem letenek rádi pomůžeme. 🙂 

Ambasador zájezdu

Kuba

Kuba je zakladatel CoolCampu. Dobrodruh, který je pro každou srandu, miluje chaos a ruch a procestoval už spoustu zemí. Zorganizoval už spoustu zájezdů přes megalomanské Rusko, surfy v Maroku, lyžování v Gruzii, plachtění v Řecku až po freeride na Ukrajině. Je to náš showman a pokud si vybereš zájezd s Kubou, máš se na co těšit a nudit se nebudeš ani chviličku. Je to prostě Kuba… (na fotce v pravo..)

Matěj

Mates se s foťákem v ruce narodil. Je to sportovec a správný chlap se srdcem na pravém místě. Lásce k focení/točení propadl už dávno a od té doby má na svědomí spoustu videí od svateb přes firemní videa až po akční videa co dělá pro nás.

Datum zájezdu

11.02.2023 - 21.02.2023
Dny: 11

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Skipas 4 dny

Ubytování v Hotel Kazachstan **** se snídaní 6 nocí

Doprava z letiště na hotel a zpět

Kameraman/fotograf po celou dobu zájezdu

4 denní SUV Roadtrip s plnou penzí a ubytováním

CoolCamp ambasador

Vstupy do národních parků

1,5l vody na den při roadtripu

Degustace “kurt” a “Kumys”

Letenka Vídeň – Almaty – Vídeň / Praha – Almaty – Praha

Útrata

MHD po městě

Lyžařské vybavení (cca 500 kč den na místě)

Případně PCR testy

Vízum do Kazachstanu

Dvojlůžkový pokoj + 3 000 kč

CoolCamp neonová mikina

CoolCamp překladatelské tričko

CoolCamp Coolich


Obsazeno: 9 / 14
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Kazachstán – Lyže & SUV roadtrip

11.02.2023Počet účastníků


    Kontaktní údaje


    Doprava a počet osob


    Speciální požadavky