Skip to main content

Gruzie: Na hory Svanetie | Srpen 2024

08.08.2024 - 16.08.2024

Další termíny:
30.07.2024 - 06.08.2024 Volných míst: 11

Už jsi slyšel o malebné oblasti Svanetie v Gruzii? Tato část Kavkazu je známá svými dramatickými horami, historickými vesnicemi a jedinečnou kulturou. Přidej se k nám na nezapomenutelnou cestu plnou úžasných výhledů, dobrodružství a gruzínské pohostinnosti.

od 17 990 

Volných míst: 9

Cena pro 1  
18 990 
Celkem:
18 990 
Cena pro 2 - 3
18 990 
18 490 
Celkem:
Cena pro 4+
18 990 
17 990 
Celkem:
18+

Věk účastníků

12

Počet účastníků

Gruzie

Lokalita

záloha

Po příletu do Kutaisi poobědváme a poprvé vyzkoušíme gruzínskou kuchyni. Poté nás čeká přibližně pětihodinový přesun do Mestie, malebného městečka v srdci Svanetie. Večer se ubytujeme a budeme mít volný program na prozkoumání místních památek nebo na relaxaci po dlouhé cestě.

🛏️ Noc: Mestie

Po snídani se vypravíme do hor. Nastoupíme do jeepů a vyvezeme se k jezerům Koruldi do výšky 2 750 m.n.m. Odtud budeme pokračovat pěšky na hřeben oproti majestátní Ushbě, který se nachází ve výšce přibližně 3 500 m.n.m. Tato túra nám nabídne ohromující výhledy na Ushbu (4 710 m.n.m.) a její ledovec. Jeepy nás počkají u jezer Koruldi a svezou nás zpět do Mestie. Kdo chce, může se vrátit pěšky. Večer volný program.

Noc v Mestii. 🛏️

Ráno se po snídani vydáme na první den našeho čtyřdenního treku. Opustíme Mestii a půjdeme po dobře značené červené turistické trase, která nás zavede do vesnice Zhabeshi. Cesta nás povede přes krásné horské sedlo (1900 m n. m.), kde budeme mít nádherné výhledy na Ushbu a Tetnuldi. Poté sestoupíme do vesnice Cholashi, kde si můžeme odpočinout a občerstvit se v místním beer baru. Pokračujeme kolem řeky až do Zhabeshi, kde přenocujeme. 🛏️

🛏️ Noc: Zhabeshi

Ze Zhabeshi se vydáme po červené značce, která nás povede prudkým stoupáním na hřeben k lanovce Tetnuldi. Poté budeme pokračovat po široké cestě podél lanovky a budeme mít možnost vybrat si mezi dvěma alternativními cestami do Adishi. Spodní cesta je méně náročná, zatímco horní nabízí nádherné výhledy. Doporučujeme horní cestu za hezkého počasí. Přenocujeme v malebné vesnici Adishi. 🛏️

🛏️ Noc: Adishi

Ráno se vydáme z Adishi a budeme putovat údolím, kde budeme muset přebrodit řeku. Poté nás čeká stoupání do sedla Chkhundari (2722 m n.m.), kde budeme mít úžasné výhledy. Ze sedla můžeme vystoupat na vrchol Chkhundari (3033 m). Následuje prudký sestup do údolí, kde se cesta vine kolem krásného kaňonu řeky až do vesničky Iprari. Zde přenocujeme a můžeme se občerstvit v místním obchůdku. 🛏️

  • Noc: 🛏️ Iprari

 

Ráno se vydáme na poslední úsek našeho treku. Cesta nás povede po červené značce, která stoupá do svahu a poté traverzuje přes krásný kaňon. Po výstupu do sedla Ushguli se obě cesty spojí a my budeme pokračovat kolem strážných věží Ushguli. Po příchodu do Ushguli se ubytujeme a odpoledne budeme mít volný program nebo se vydáme na výlet k ledovci Schara. Noc v Ushguli.

 Noc: 🛏️ Ushguli.

Ráno po snídani nás vyzvedne auto a pojedeme na rafting na řece Rioni, který trvá cca 2-3 hodiny. Naše dobrodružství začíná ve vesnici Chrebalo, kde nám instruktoři dají potřebné pokyny a vybavení. Poté se vydáme na vzrušující plavbu po divoké řece, plnou adrenalinu, smíchu a výkřiků, zatímco budeme zdolávat peřeje a užívat si nádhernou přírodu.

Po raftingu si odpočineme na břehu řeky, kde si vychutnáme místní grilované speciality, Rachian Lobiani, Imeretian sýr a čerstvé saláty. Odpoledne se přesuneme do Kutaisi, kde si prohlédneme město, navštívíme centrální náměstí a Kolchidskou fontánu. Den zakončíme závěrečnou večeří a nocleh v Kutaisi. 🛏️

 Noc: 🛏️ Kutaisi

V nočních hodinách se přesuneme zpět na letiště a poletíme domů.

Co je v ceně

Ambasador Coolcamp

Ubytování 7 nocí

3x plná penze

3x polopenze

Rafting

Veškerá doprava po Gruzii

Co není v ceně

Letenka tam i zpět

Let: Let si každý zařizuje sám. Odlet je možný z Prahy i z Vídně. Oba lety přilétají v podobných časech. Účastníci mohou letět námi vybraným letem s námi, případně si mohou vybrat jakýkoliv jiný a přidat se až na místě v Kutaisi. Cena letenek se pohybuje v rozmezí 5 000 – 10 000 Kč.

Let z Vídně:

  • 8.8. 8:30 odlet z Vídně, přílet 13:45 do Kutaisi
  • 15.8. 6:20 odlet z Tbilisi, přílet 7:55 do Vídně
  • Cena k 28.5.: 3 900 Kč bez zavazadla, 5 100 Kč včetně zavazadla

Let z Prahy:

  • 8.8. 8:25 odlet z Prahy, přílet 14:05 do Kutaisi
  • 15.8. 6:00 odlet z Tbilisi, přílet 7:50 do Prahy
  • Cena k 28.5.: 5 700 Kč bez zavazadla, 7 100 Kč včetně zavazadla

Přesuny po Gruzii: Po Gruzii se budeme přesouvat soukromým minibusem a především pěšky!

Na naší fascinující cestě po Svanetii se budete ubytovávat většinou u místních obyvatel, kteří poskytují plnou nebo polopenzi. Tato forma ubytování vám umožní zažít autentickou gruzínskou pohostinnost, ochutnat domácí jídla a blíže poznat místní kulturu.

1. – 6. den: Během našeho treku budeme nocovat v různých vesnicích, kde se ubytujeme v rodinných penzionech. Každé ráno se můžete těšit na vydatnou snídani, která vám dodá energii na celý den plný dobrodružství. Večeře budou připraveny domácími kuchaři a budete mít možnost ochutnat tradiční gruzínská jídla jako chachapuri, khinkali a mnoho dalších lahůdek. Obědy budou formou balíčků, které si vezmeme s sebou na túry.

Poslední den: Po dni plném raftingu na řece Rioni se přesuneme do Kutaisi, kde budeme ubytováni v pohodlném hotelu. Tento hotel nabízí moderní vybavení a pohodlí, abyste si mohli odpočinout po náročném týdnu a připravit se na cestu zpět domů. Večer v Kutaisi zakončíme závěrečnou večeří, kde budeme mít možnost rekapitulovat naše dobrodružství a sdílet zážitky z celého týdne.

Během naší cesty po Svanetii se můžete těšit na vynikající gruzínskou kuchyni. Strava je zajištěna formou plné nebo polopenze, což vám umožní vychutnat si místní speciality a tradiční pokrmy.

Snídaně: Každé ráno vás čeká vydatná snídaně, která vám dodá energii na celý den plný dobrodružství. Snídaně zahrnují širokou škálu čerstvých a tradičních gruzínských jídel.

Obědy: Obědy budou formou balíčků, které si vezmeme s sebou na túry. Tyto balíčky obsahují vše potřebné pro vydatný oběd v přírodě. V některých vesnicích bude možné zakoupit místní speciality.

Večeře: Večeře budou připraveny domácími kuchaři v místních penzionech a hostincích. Budete mít možnost ochutnat různé tradiční gruzínské pokrmy.

Gruzie: Na hory | Červenec 2024

30.07.2024 - 06.08.2024

Už jsi slyšel o fascinující přírodě v Gruzii? Viděl jsi tu oázu přírodních krás s úžasnými panoramaty na...

od 18 990 

Nepál: trek okolo Annapurny s Tilicho Lake | Listopad 2024

01.11.2024 - 19.11.2024

Projděte se po idylických stezkách v srdci masivu Annapurna, kde každý tvůj krok odhalí dechberoucí panoramata. Navštiv tajemné...

od 44 990 

Turecko: Výstup na Ararat | Červenec 2024

31.07.2024 - 07.08.2024

Připoj se k nám na nezapomenutelnou dobrodružnou výpravu, která tě zavede na vrchol nejvyšší hory Turecka a Evropy...

od 22 990 

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.