Skip to main content

Gruzie: Na hory | Červenec 2024

30.07.2024 - 06.08.2024

Už jsi slyšel o fascinující přírodě v Gruzii? Viděl jsi tu oázu přírodních krás s úžasnými panoramaty na horských štítech? Procházel jsi se v úzkých starobylých uličkách měst Tbilisi a obdivoval jejich architekturu a atmosféru, která vtáhne do starodávné historie? Pil jsi gruzínské víno a vyzkoušel tradiční chachapuri? Zažil jsi slavnou gruzínskou pohostinnost od místních obyvatel, u kterých se každý cítí jako doma? 5x NE? A co takhle všechno zažít?

od 17 990 

Volných míst: 11

Cena pro 1  
18 990 
Celkem:
18 990 
Cena pro 2 - 3
18 990 
18 490 
Celkem:
Cena pro 4+
18 990 
17 990 
Celkem:
18+

Věk účastníků

12

Počet účastníků

Gruzie

Lokalita

5 000 Kč

záloha

Odlet z Prahy v 18:05 s přestupem ve Varšavě. Přílet do Tbilisi v ranních hodinách.

 • Dle libosti můžeš zvolit i jiný odlet a můžeme se setkat až další den v Tbilisi.

Po příletu do Tbilisi se přesuneme na hotel, kde si po náročném letu odpočineme a posilníme se vydatnou snídaní. Po snídani začneme náš den objevováním fascinujících míst tohoto historického města.

 • Narikala pevnost: Naše první zastávka bude ikonická pevnost Narikala, která se tyčí nad městem a nabízí úchvatné výhledy na celé Tbilisi. Tato starobylá pevnost, postavená ve 4. století, je jedním z nejdůležitějších historických míst v Gruzii a poskytuje návštěvníkům pohled na bohatou historii a krásu města.
 • Socha Matky Gruzie: Po prohlídce Narikaly se vydáme k soše Matky Gruzie, která se nachází nedaleko pevnosti. Tato monumentální socha symbolizuje charakter gruzínského národa – v jedné ruce drží pohár vína na uvítání přátel a v druhé meč na obranu proti nepřátelům.
 • Most svobody: Poté se přesuneme k Mostu svobody, moderní architektonické památce, která spojuje staré a nové části města. Tento futuristický most, který se stal jedním ze symbolů moderního Tbilisi, je oblíbeným místem pro procházky a fotografování.
 • Historické centrum: Následně navštívíme historické centrum města, kde si budeme moci užít procházku úzkými uličkami plnými kaváren, obchodů a historických budov. Budeme mít příležitost obdivovat krásnou architekturu a nasát atmosféru tohoto kouzelného místa.
 • Večeře: Den zakončíme v jedné z místních restaurací, kde si vychutnáme tradiční gruzínskou kuchyni. Bude to skvělá příležitost ochutnat lahůdky jako chachapuri, khinkali a samozřejmě gruzínské víno.

Večer se vrátíme na hotel, kde budeme mít čas na odpočinek a přípravu na další den plný dobrodružství.

🛏️ Noc: Tbilisi

Po snídani se přesuneme do Stephansmindy, kde si zajdeme na oběd a poté nás čeká pochod od kostela Nejsvětější trojice ke chatě AltiHut. Zde se můžeme zastavit na pivo. Zbytek skupiny pokračuje k základnímu táboru Kazbegi ve výšce 3650 m, kde je po cestě vodopád. Večeře na místě a nocleh v chatě AltiHut.

🕒 Čas výstupu: 3 hodiny
⬆️ Stoupání: 842 m
🛏️ Noc: AltiHut

Po snídani na chatě nás čeká túra zpět do města Archa. Přesun do Juty, kde budeme nocovat. 🛏️

 • Klesání: ⬇️ 1275 m
 • Délka pochodu: 8,6 km
 • Čas: ⏱️ 3 hodiny

Brzké vstávání a po snídani se připravíme na náročnou, ale nezapomenutelnou túru z Juty do Roshky. Tento den nás čeká přechod přes sedlo Chaukhi, což bude jedna z největších výzev naší cesty. Cesta nás povede údolím řeky Juty, kde budeme moci obdivovat nádherné scenérie, včetně vodopádů a majestátních hor. Poté nás čeká stoupání do nadmořské výšky přes 3000 m přes sedlo Chaukhi, odkud budeme mít úchvatný výhled na okolní krajinu.

Po přechodu sedla nás čeká sestup do vesnice Roshka. Tato část cesty nás provede krásnými horskými loukami a kolem několika malebných jezer. Večer dorazíme do Roshky, kde si odpočineme po náročném dni a přenocujeme. Tento den bude plný úžasných výhledů a nezapomenutelných zážitků, které nám umožní plně ocenit krásu gruzínské přírody.

 • Výstup: ⬆️ 1265 m
 • Klesání: ⬇️ 1431 m
 • Délka pochodu: 19,4 km
 • Čas: ⏱️ cca 8 hodin
 • Noc: 🛏️ Roshka

 

Ráno budíček v Roshce, snídaně a příprava na další vzrušující den. Dnes se vydáme na zpáteční túru z Roshky do Juty, která nás provede přes sedlo Sadzele.

Túra začíná ve vesnici Roshka a vede nás malebnými horami a přes krásné horské louky. Budeme stoupat až do sedla Sadzele, které se nachází ve výšce přes 3000 m. Toto sedlo nám nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu a je jedním z vrcholů naší cesty. Po překonání sedla začne naše klesání směrem do Juty, kde nás čekají další úžasné výhledy a přírodní scenérie.

Po příchodu do Juty se přesuneme do Gudauri HUT, kde nás čeká tradiční gruzínská večeře Supra. Tento večer bude plný skvělého jídla, vína a gruzínské pohostinnosti. Nocleh v Gudauri HUT. 🛏️

 • Výstup: ⬆️ 1265 m
 • Klesání: ⬇️ 1096 m
 • Délka pochodu: 16,7 km
 • Čas: ⏱️ cca 7 hodin

Po snídani se přesuneme zpět do Tbilisi. Prohlídka města zahrnující kostel Metechi, katedrálu Cminda Sameba, prezidentský palác a slavné sirné lázně. Večer si dáme večeři v restauraci Ortachala. Nocleh v Tbilisi. 🛏️

V nočních hodinách se přesuneme zpět na letiště a poletíme domů.

Co je v ceně

Ambasador Coolcamp

Ubytování 6 nocí se snídaní

2x večeře

Veškerá doprava po Gruzii

Vstup do sirných lázní

Prohlídka Tbilisi

Co není v ceně

Letenka tam i zpět

Let: Let si každý zařizuje sám. Účastníci mohou letět námi vybraným letem s námi, případně si mohou vybrat jakýkoliv jiný a přidat se až na místě v Tbilisi. Cena letenek se pohybuje v rozmezí 5 000 – 10 000 Kč

Námi navrhovaný let:
30.7. 18:05 odlet z Prahy, přílet 3:10 do Tbilisi.
6.8. 5:25 odlet z Tbilisi, přílet 12:05 do Prahy
cena k 28.5. – 5 700 Kč včetně 20 kg zavazadla

Přesuny po Gruzii: Po Gruzii se budeme přesouvat soukromým minibusem a především pěšky.

V Gruzii si vyzkoušíme různé typy ubytování. Začneme pěkným moderním hotelem v hlavním městě Tbilisi, poté využijeme gruzínské pohostinnosti v horské chatě AltiHut (3000 m.n.m.) a v dalších lokálních ubytováních.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, večeře v AltiHut a tradiční večeře Supra v Gudauri HUT.

Snídaně: Každé ráno se můžete těšit na vydatnou snídani, která vám dodá energii na celý den plný dobrodružství a objevování.

Supra: Večeře Supra je tradiční gruzínská hostina, která je významnou součástí gruzínské kultury a pohostinnosti. Tato večeře je mnohem víc než jen jídlo; je to společenská událost, kde se podávají různé tradiční pokrmy a nápoje. Supra má svého průvodce – Tamadu, který během hostiny pronáší přípitky a udržuje atmosféru celé události.

Během Supry můžete ochutnat lahodné gruzínské speciality, jako jsou:

 • Chachapuri: Tradiční sýrový chléb, který je jedním z nejznámějších gruzínských pokrmů.
 • Khinkali: Masové knedlíky plněné kořeněným masem nebo zeleninou.
 • Mtsvadi: Grilované kousky masa, často podávané s čerstvou zeleninou a bylinkami.
 • Pkhali: Zeleninové pasty s ořechy a kořením.

K večeři se podává také gruzínské víno a místní pálenka Chacha, které doplňují bohaté chutě gruzínské kuchyně. Supra je nejen gastronomickým zážitkem, ale také skvělou příležitostí k poznání místní kultury a tradic.

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)

Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!

Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.

Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!

Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.

Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.