Dominikána – Dobrodružství v Karibiku | Leden 2024


Dominikána – Dobrodružství v Karibiku | Leden 2024


Krásná a exotická Dominikána má opravdu co nabídnout. Vydej se s námi za tímto jedinečným karibským dobrodružstvím v rytmu skvělého rumu, koupání pod vodopády, raftingu na nejdelší řece v Karibiku, objevování zatopených jeskyní, relaxu na nejkrásnějších plážích i trochou té místní indiánské i koloniální historie. Čeká tě ráj!

❤️   Věk účastníků

15+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

max. 15

⚒ +/- Dnů dovolené 

10 dní

🏠 Lokalita

Dominikánská republika

🆒 Ambasadoři

Tomáš

Ideální pro

Všechny cestovatele


Program

1. – 2. den | Přílet a přejezd do Samaná

Odlet z Evropy, přílet do Punta Cany v odpoledních až večerních hodinách, transfer na hotel, večeře a ochutnávka prvních rumů 🙂. Ráno po snídani odjezd směr poloostrov Samaná, po cestě návštěva prvních vodopádů. Po příjezdu do Samaná, kde strávíme čtyři noci, procházka po nábřeží, večeře v rybárně a odpočinek po dlouhé cestě.

3. – 5. den | Samaná a okolí

V průběhu tří dní navštívíme nejkrásnější pláže a vodopády poloostrova Samaná, jako jsou Frontón, Rincón či Enriquillo a třicetimetrový vodopád El Limón, ke kterému se dostaneme broděním přes četné místní říčky. Zastavíme se u “Ďáblova hrdla”, místa, kde si mořská voda prorazila úzké tunýlky skrz skály, při průchodu nimiž se ozývají pekelné zvuky. Na soukromém člunu prozkoumáme mangrovové porosty a tajemné jeskyně s nástěnnými malbami původních obyvatel Tainů ukryté uprostřed Národního parku Los Haitíses. Při procházkách džunglí narazíme na kokosové, papájové a kakaové plantáže a budeme moci ochutnávat čerstvé ovoce přímo na farmě. Po večerech budeme ochutnávat místní plody moře a družit se s vesničany u piva v některém z mnohých místních colmados (pouličních krámků s alkoholem).

6. – 8. den | Puerto Plata a severní pobřeží

Naše putování si zpestříme návštěvou dvou cenotes – zatopených jeskyní s průzračnou vodou. Tyto přírodní útvary najdeme především na Yucatánu, ale pár jich je i zde v Dominikáně. Tyrkysová voda a krápníkové útvary přímo vybízejí ke šnorchlování. Navštívíme i několik suchých jeskyní a další mangrovníkové porosty s velkým množstvím ptactva. Na výpravě s místním kapitánem prozkoumáme mořskou jeskyni poskytující úkryt místním vlaštovkám. V Puerto Plata si prohlédneme koloniální centrum a zajdeme na exkurzi do doutníkové dílny a místní palírny rumu, kde dostaneme na ochutnání i pěkných pár panáků od cesty. Ve vnitrozemí zdoláme skoky, skluzy a slaňováním (tzv. kaňoningem) 27 vodopádů u vesnice Damajagua a nad městem navštívíme obří sochu Ježíše Krista, abychom se pralesní cestičkou vrátili zpátky do centra.

* Kdo se na kaňoning necítí, ten můžu tuto aktivitu přeskočit. 🙂

9. – 12. den | Hory ve vnitrozemí

V horské oblasti u měst Jarabacoa a Constanza si odpočineme od vedra na pobřeží a prozkoumáme tento málo navštěvovaný kraj. Čeká nás návštěva kávové plantáže a vysvětlení procesu produkce kávy, procházky v horském deštném lese, rafting na nejdelší řece Karibiku Río Yaque (střední obtížnosti) a několik dalších malebných vodopádů včetně nádherného několikastupňového Aguas Blancas. Hluboko v horách navštívíme rituální centrum prapůvodních indiánských obyvatel se skalními malbami zobrazujícími výjevy z jejich života. Prohlédneme si i klášter řádu cisterciáků a několik neturistických vesnic, kde jakoby se zastavil čas.

13. den | Santo Domingo

Celý věnujeme hlavnímu a zaroveň největšímu městu Dominikánské republiky. Jedná se zároveň o město s největším počtem koloniálních památek, z nichž mnohé jsou nejstarší svého druhu na americkém kontinentu. Jmenujme namátkou pevnost Ozama, nejstarší koloniální vojenskou budovu na západní polokouli, místní katedrálu, rovněž nejstarší na americkém kontinentě, či majestátní Kolumbův maják, ukrývající též jeho hrobku. Bude-li nám dominikánská strava již lézt krkem, vypravíme se do autentické čínské čtvrti na ochutnávku zajímavé čínsko-dominikánské kuchyně. Po večerech prozkoumáme bohatý noční život s místními bary a diskotékami, hrajícími bachatu až do rána.

14. – 15. den | Bayahibe a jižní pobřeží

Na závěr cesty nás čeká aktivní plážový relax. Po cestě do Bayahibe navštívíme pravděpodobně nejkrásnější jeskyni v zemi Cueva de las Maravillas (doslova “zázračná jeskyně”) s nádherným nasvícením a množstvím krasových útvarů. Hned u Bayahibe jsou dvě krásné pláže (Bayahibe a Dominicus), my se však vydáme soukromým člunem na panenské pláže daleko za městem a na ostrov Saona. Zde si dopřejeme coco loco přímo z kokosových palem, v bílém písku objevíme spousty zajímavých lastur. V pralesní jeskyni nedaleko od města se vykoupeme ve sladkovodním jezírku, pouze za světla našich čelovek. Naše dobrodružství se chýlí ke konci, nevyhnutelně nás tak také čeká rozlučková party se spoustou rumu :-).

16. – 17. den | Transfer na letiště, odlet 

Z Bayahibe je to na letiště v Punta Caně jen necelou hodinu, do poslední chvíle si tak můžeme užívat moře a pláž. Poté dáme Dominikáně sbohem a odletíme do Evropy. Přiletíme domů následující den.

Podmínky vstupu

Pro občany ČR a Slovenska platí bezvízový režim pro turistické cesty do 180 dnů. Je zapotřebí disponovat cestovním pasem s platností po celou dobu pobytu. Při vstupu není zapotřebí předkládat očkování ani testy ve spojitosti s nemoci Covid-19.

Očkování

Rozhodnutí je na Vás. Lékaři obecně doporučují být při cestě do Dominikánské republiky očkován proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Doprava

Dominikánskou republiku navštívíme samozřejmě letecky.
Poletíme z Vídně do Punta Cana 5.1.2024.  Zpět přistaneme 21.1.2024.
V ceně letenky máš 23 kg zavazadlo do podpalubí.

Ubytování

Na všech místech budeme spát v pohodlných hotelech 3*. Typy hotelů jsou různé – někde nové moderní budovy, jinde přestavěné koloniální haciendy. Ubytovaní budeme na dvoulůžkových pokojích vždy s vlastní koupelnou s teplou vodou a s klimatizací (kromě hornatého vnitrozemí, kde není potřeba). Hotely zpravidla poskytují bezplatné wi-fi připojení.

Strava

Nebudeme Vám nic namlouvat, dominikánská kuchyně není nic, o čem byste psali domů mámě. Je to chudá země a místní kuchyně plní především její hlavní funkci, tj. neumřít hlady. Místní obyvatelé velmi holdují smaženému jídlu v podobě kuřete, hranolek či banánů. Kdo smaženiny nerad, setká se nejčastěji s dušeným masem a rýží či fazolemi jako přílohou. Rovněž populární je banánová kaše mangú podávaná s kousky smaženého sýru či salámu. Na snídani a oběd je tak nutné klást snížené nároky. Po večerech jsou pak otevřené turistické restaurace nabízející jídla vyššího standardu, často i mezinárodní kuchyni – steaky, burgery či pizzu. Nejlepší volbou jsou však místní čerstvé ryby a mořské plody. Dominikanský rum Brugal, Bacardí či Macorix asi každá zná, produkuje se zda však také celkem ucházející pivo a v horských oblastech káva. Ve specializovaných prodejnách pak najdeme džusy ze všech myslitelných druhů tropického ovoce.

Ambasador

Tomáš

Cestovatel a dobrodruh, milovník vodopádů a exotického jídla. Začal cestovat už na gymnáziu a za svou bohatou cestovatelskou historii navštívil Rumunsko, Ukrajinu, maroko, Venezuelu, Panamu, Kolumbii, Ekvádor, Brazílii, Bolivii, Peru, kde se zrodila jeho největší láska a to láska k Latinské Americe. Tomáš je zvídavý a komunikativní, rád vtipkuje, vyměňuje si cestovatelské poznatky a tipy. Miluje jídlo a razí heslo “Raději se pozvracet než promarnit příležitost zkusit nové jídlo.”

 

Datum zájezdu

05.01.2024 - 21.01.2024
Dny: 17

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Zpáteční letenka Vídeň – Puenta Cana

Ubytování v *** hotelech

Rafting na nejdelší řece Karibiku

Snídaně a obědy

Ambasador CoolCamp

Veškeré vstupy a aktivity v rámci programu

Veškerá doprava v rámci programu

Canyoning

Pojištění

Večeře


Obsazeno: 4 / 15
Záloha: 20000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Dominikána – Dobrodružství v Karibiku | Leden 2024

05.01.2024Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky