Vánoční Budapešť + lázněKultura, Párty, Poznávací výlet, Roadtrip

Vánoční Budapešť + lázněKultura, Párty, Poznávací výlet, Roadtrip

Budapešť se pyšní nejkrásnějšími a největšími vánočními trhy v celé Evropě ve spojení s tureckými lázněmi, pub crawl, výletem na lodi a prohlídkou města.

Vánoční trhy v Budapešti se řadí mezi ty nejkrásnější a největší v celé Evropě. Trhy v Budapešti navíc nejsou pouze vánoční, ale také novoroční a nenajdete je pouze na jednom místě nebo náměstí. Překrásné trhy nás čekají například na náměstíčku před bazilikou svatého Štěpána, kde díky této majestátní stavbě, budete cítit tu nejvánočnější atmosféru vůbec. Jen 250 metrů od něj se další stánky nacházejí na náměstí Erzsébet tér, u kterého začíná slavná Andrássyho třída. Tento pomyslný trojúhelník pak o dalších zhruba 100 metrů dále uzavírá nejtradičnější místo budapešťských vánočních trhů, a to náměstí Vörösmarty tér. Mimo to najdete mnoho dalších stánků také v přilehlých ulicích.
Program

Pátek:  V ranních hodinách budeme odjíždět z Ostravy od Realita Gaming Bar. Po cestě se zastavíme v hraničním městě Komárno, kde si zajdeme na oběd a půjdeme obhlídnout protitureckou pevnost na vrcholu kopce z roku 1546.  Po prohlídce se vydáme dále na cestu a ubytujeme se v apartmánech v Budapešti. Večer se vydáme na procházku centrem Budapešti a navštívíme nejslavnější trhy před bazilikou svetého Štepána, na náměstí Ersébet tér, Andrássyho třídě nebo Vörösmarty tér. 
Večer se vydáme na Pub Crawl a užijeme si večer jako místní! :) 


Sobota:  Po snídani s průvodcem půjdeme prozkoumat dominanty města. Navštívíme Chain Bridge, Baziliku sv Štepána, House of Parliament, národní operu, centrální market i národní museum. Odpoledne navštívíme historické turecké lázně Széchenyi furdo. Po lázni povečeříme v typické maďarské Restauraci. Individuálně se můžeme domluvit na párty na lodi nebo jiné kulturní záležitosti. :) 


Neděle: Po check-out a snídani vyrazíme do Budinského hradu a nakoukneme na druhou stranu řeky. Odjíždět z Budapešti budeme kolem 14:00, návrat do Ostravy plánujeme do 20:00Ubytování

Ubytování budeme v moderně zařízených apartmánech po 4 lidech v centru Budapešti. V blízkosti ubytování je stanice metra, pekařství, kavárna i obchod.

Doprava

Na místo se povezete bez starostí s profi řidičem 9 místnou CoolKárou.


 

Nečekej a pojeď do Budapešti před vánoci :)