Turecko: Výstup na Ararat | Červenec 2024


Turecko: Výstup na Ararat | Červenec 2024


Připoj se k nám na nezapomenutelnou dobrodružnou výpravu, která tě zavede na vrchol nejvyšší hory Turecka – horu Ararat. Tento monumentální vulkanický masiv, který se tyčí až do výšky 5137 metrů, je pro mnoho z nás snem a výzvou. Ararat má nejen překrásnou krajinu, ale také zajímavou historii, kterou podtrhuje pověst, že se zde nachází místo, kde přistála Noemova archa. Pokud toužíš po adrenalinu a máš rád výzvy, pak je výstup na Mount Ararat tou pravou výzvou!

 

❤️   Věk účastníků

18+

🙋‍♂️💁Počet účastníků

12-21

⚒ +-Počet dnů dovolené

7 dní

🏠 Lokalita

Turecko – Ararat

🆒 Ambasadoři

Richard

💥 Úroveň náročnosti:

3/5

 

Program: Výstup na Ararat

1. den | Přílet do Turecka

Odlétáme z Prahy nebo z Vídně s přestupem v Istanbulu do města Van. Po příletu se přesuneme do hotelu ve městě Doguyazit a zde strávíme noc.

2. den | První tůra

Po snídani v hotelu se přesuneme do vesnice Eli v nadmořské výšce 2 200 metrů, kde se vydáme na pěší túru trvající 4-5 hodin směrem k základnímu stanovišti v nadmořské výšce 3200 metrů. Přenocování v prvním stanu.

3. den | Aklimatizační den

Po snídani se vydáme na pěší túru trvající 3-4 hodiny z 3 200 m .n. m. na 4 200 m. n. m. . Po 1-2 hodinách odpočinku ve 4 200 m.n.m. se vrátíme do 3200 m.n.m.  Přenocování v stanu v 3 200 metrech nadmořské výšky.

4. den | Druhý tábor

Po snídani se vydáme na další trekking do druhého tábora v nadmořské výšce 4 200 metrů. Výstup trvá 3 až 4 hodiny. Přenocujeme ve stanech v druhém táboře ve 4 200 m .n. m.. Večer si půjdeme brzy lehnout, protože budeme muset vstávat velmi brzy.

5. den | Až na vrchol

A teď to nejdůležitější – den pátý! Nastane den, kdy se vydáme na samotný vrchol hory Ararat!

Vstáváme velmi brzy, někdy kolem 1 nebo 2 hodiny ráno a po pěti až sedmi hodinách dosáhneme vrcholu v nadmořské výšce 5 137 metrů. Po sestupu se vrátíme do druhého tábora, kde si odpočineme, najíme se a sbalíme věci. Poté se vrátíme do prvního tábora, kde nás čeká večeře a přespíme ve stanech.

6. den | Zpět do Dogubeyazitu a za kulturou

Po snídani sestoupíme k autům a vrátíme se autem do města Doğubeyazıtu. Navštívíme palác Ishakpasa, hrad Ishakpasa a muzeum Noemové archy. Večer se půjdeme najíst v restauraci a budeme mít volno.

7. den | Do Vanu

Po snídaní v hotelu se přesuneme do města Van. Navštívíme úchvatný vodopád Muradiye, objevíme jedinečný Van Cat House, domov slavných Vanských koček s charakteristickým zbarvením. Dále se vydáme na historický ostrov Van Akdamar s nádhernými výhledy a kulturním významem. Noc strávíme ve městě Van v pohodlném hotelu.

8. den | Odlet domů

Po snídaní se přesouváme na letiště a letíme zpátečním letem do Vídně nebo do Prahy ( Záleží na letu, který si zvolíte).

Ubytování – Hotel a stan

Během našeho dobrodružství budeme ubytování dvě noci v *** hotelu ve městě Dogubayazit a jednu noc v ***hotelu ve městě Van. V pokojích pro dva je k dispozici sociální zařízení, wifi připojení a snídaně.

Při naší expedici na horu Ararat budeme spát v kvalitních stanech se matracemi po dvou. Spacák musíš mít svůj.

Stravování

Během výstupu na Ararat je zajištěna plná penze – to znamená snídaně, obědy a teplé večeře. Není tedy třeba nosit velké zásoby jídla, ale doporučujeme si vzít menší svačiny, jako jsou energetické tyčinky, čokoláda, sušené maso a podobně. Voda je také k dispozici.

Při ubytování v Dogubayazit a Van v hotelu máme nachystány snídaně. Obědy a večeře se dají zakoupit ve městě za pár korun.

Doprava – Letecky z Prahy nebo Vídně

Po Turecku se budeme pohybovat soukromými minibusy. Při našem treku nám jako doprava pro naše vybavení a jídlo budou sloužit koně.

Letenky si zařizuje každý účastník sám. Můžete se přidat k letu, kterým letí náš ambasador nebo můžete letět libovolným letem a přidat se k nám v den začátku zájezdu. Vzhledem ke vzdálenému datu ještě nejsou letenky vypsány. Podle zkušeností z minulých let se cena letenek pohybuje 350 – 700 € za zpáteční let včetně 23 kg zavazadla.

Vybavení

Doporučujeme přinést funkční oblečení v odpovídajícím množství, pevnou kotníkovou obuv do horského terénu, trekové hole, batoh o objemu cca 40 litrů, sluneční brýle, opalovací krém, šátek, čepici a rukavice (tenké prstové + tlusté lyžařské nebo palčáky), láhev na vodu nebo termosku, osobní lékárničku a léky, čelovku a teplý spacák (výškové tábory jsou až do výšky 4200 m.n.m. a ideální komfort pro spánek je okolo nuly až mínus 5 stupňů Celsia). Karimatka není nutná a ani nejsou potřeba žádné věci na vaření (ešus, vařič apod.).

Voda na osprchování bývá dostupná v prvním táboře formou “hadice s teplou vodou”. 🙂

Ambasador

Richard

Richard je dobrodruha a doktor v jednom balení. Jeho vášeň pro cestování a láska k dobrému jídlu (ano, jídlo je pro něj opravdu důležité!) činí z každého dobrodružství s ním nezapomenutelný zážitek. Přestože si zachovává klidnou hlavu v každé situaci, neztrácí smysl pro humor a je vždy připraven na dobrý vtip. S lékařským diplomem v kapse Richard nejenže zajišťuje bezpečnost a pohodu na cestách, ale je také tou první pomocí v případě potřeby – ať už jde o drobný úraz nebo rady pro zdravý životní styl. Má za sebou nespočet výškových metrů v Alpách, Slovinsku, Tatrách i Norsku, kde zdolával svahy s takovou lehkostí a radostí, jako má pro každé nové dobrodružství.

Datum zájezdu

31.07.2024 - 07.08.2024
Dny: 8

Charakter zájezdu


Co je v ceně

+

Veškerá doprava v rámci programu

Plná penze při výstupu na horu Ararat

Vynáška vybavení do výškových táborů na koni

Zapůjčení stanů a karimatek

Místní průvodce

Ambasador CoolCamp 24/7

Povolení pro výstup

2 noci v *** hotelu v Dogubayazit se snídaní

1 noc v *** hotelu v Van se snídaní

Exkurze po Dogubayazit a Van

Letenka

Spropitné na místě

Oběd a večeře ve městě

Vstupy do muzeí

Spacáky

Oblečení a vybavení na výstup

CoolCamp funkční tričko

CoolCamp kšiltovka

CoolCamp Mikina


Obsazeno: 4 / 20
Záloha: 5000 kč
Chci jet

Často kladené otázky

Ano! Není vůbec žádný problém. Stačí nám tuto informaci napsat v přihlášce a my se s Tebou spojíme a doladíme detaily. :)
Stačí kliknout na “Chci jet” vpravo a poslat nezávaznou přihlášku, my se ti co nejdříve ozveme a vše spolu vyřešíme!
Cena zájezdů je vždy kalkulována s tím, že v jednom pokoji jsou ubytováni dva až čtyři klienti. Záleží na daném zájezdu. Přejete-li si bydlet sám/sama, je nutné si takový pokoj připlatit. Pokoje si na místě rozdělujete dle vzájemných sympatií.
Po vyplnění cestovní smlouvy ti zašleme potřebné detaily k platbě zájezdu. Normálně se zájezd platí na dvě části, záloha a doplatek. Pokud však nejsi schopný zaplatit na dvě části, rádi ti výjdeme vstříc a platbu rozdělíme do více “splátek”. Stačí nám jen napsat!
Veškeré detaily ohledně zájezdu ti dojdou přibližně mailem měsíc před odjezdem. Informace obsahují i přístup do konverzace s ostatními účastníky, kde se můžeš domluvit například na společné cestě. Pokud je potřebuješ dříve, skrz vlak a podobně. Napiš nám.
Určitě ano! Víme jak je těžké zorganizovat své přátele a proto si ceníme si tvých organizačních schopností. Napiš nám a domluvíme se na odměně.

Přihláška - Turecko: Výstup na Ararat | Červenec 2024

31.07.2024Počet účastníků

    Kontaktní údaje

    Doprava a počet osob

    Speciální požadavky