Na surf – Maroko – Informace před odletem


Na surf – Maroko – Informace před odletem

28.01.2021
Jak je to s Marokem? Co Covid? Jakou mají měnu, kdy je ideální počasí a dá se pít z kohoutku? Více zjistíš v našem blogu.

Aktuální informace k 1.11.2021

Covid a Maroko

Maroko je aktuálně OTEVŘENÉ turistům.

Podmínky vstupu do Maroka

PCR test při cestě tam, maximálně 48 hodin starý NEBO potvrzení o kompletním očkování (minimálně 2 týdny po druhé dávce)

Vyplněný registrační formulář.

Předpokládané podmínky pro návrat do Čr

  1. Dle aktuálního semaforu, který se mění každé pondělí…

Co když onemocním a nepustí mě domů?

Na náš zájezd je povinnost každého si zajistit nebo si u nás objednat pojištění, které kryje všechny “karamboly” spojené s COVID-19. Můžeme doporučit například pojištění od pojištovny AXA, informace naleznete zde.

V případě diagnostikování pozitivního testu ve spojení s asistenční službou pojišťovny Axa vám bude zajištěno ubytování a repatriační let zpět do ČR.

🚰 Voda z kohoutku

Maroko je africkou zemí, to je velkým znamením, že vše nebude v takovém pořádku jako u nás v Evropě. Voda obsahuje jiné látky než na které jsme zvyklí, proto NEDOPORUČUJEME pít vodu z kohoutku. Na našich surfařských zájezdech od nás máš každý den 1,5 l vody v pet láhvi, které se bát nemusíš.

🛂Vízum

Občan České republiky může do Maroka vstoupit s cestovním pasem. Neplatí žádná vízová povinnost (pokud zde budu méně než 90 dní) a ani povinnost se ohlásit na úřadech.

☀ Počasí v Maroku

Květen

V květnu je ideální do Maroka jet vyhřát své zmrzlé kosti po dlouhé zimě. Průměrné teploty v Agadiru dosahují  26°C a v noci 19°C. Moře je chladnější po zimě a má cca 19°C.

Září

V září je klima na celém území Maroka naprosto ideální. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 30 °C přes den a 22°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 24°C.

Listopad

Listopad je posledním měsícem, kdy létáme do Maroka. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 25°C přes den a 17°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 20°C.

💰 Měna

Měnovou jednotkou je  marocký dirham (MAD). Dělí se na 100 centimů. 1 MAD je +- 2,4 Kč( Leden 2021). Doporučujeme si hotovost vybrat na místě přímo z bankomatu (tak to děláme my). Ve větších obchodech a restauracích můžete většinou platit kartou.

🤑 Smlouvání a ceny

Maročané jsou kovaní ve smlouvání, je to součást kultury, hlavně na tržnicích pokud jde o suvenýry, oblečení a podobně. Nesmlouvá se v restauracích.  Je to pro Maročany hra, prostě styl života.

Chléb – 4- 8 Kč,
jídlo v restauraci – 50 kč – 100 kč,
MHD – 4 kč,
zmrzlina 4-8 kč,
mléko 1l – 30 kč,
Sim karta s 5 gb dat +- 250 Kč
Čaj/káva – +- 30 Kč

⏲ Čas

V Maroku mají o 2 hodiny méně v době letního času a o 1 hodiny méně v době zimního času.

🔌 Zásuvky

Zásuvky jsou stejné jako u nás, nepotřebujete tedy žádný adaptér.

💉 Očkování

Není potřeba žádného speciálního očkování. Jediné doporučení očkování je žloutenka. Obecně doporučujeme si překontrolovat očkování proti tetanu.