Na surf – Maroko – Informace před odletem


Na surf – Maroko – Informace před odletem

28.01.2021
Jak je to s Marokem? Co Covid? Jakou mají měnu, kdy je ideální počasí a dá se pít z kohoutku? Více zjistíš v našem blogu.

Aktuální informace k 3.5.2021

Covid a Maroko

Maroko je aktuálně UZAVŘENÉ pro turisty. Bohužel ani k 11.4 nedošlo k otevření země turistům. V zemi skrz oslavy Ramadánu došlo i k zpřísnění podmínek. Konec nouzového stavu je naplánován na 10.5.2021, zda to tak bude však nelze odhadnout.

Předpokládané podmínky vstupu po 10.5.

  1. PCR test při cestě tam, maximálně 72 hodin starý ( Cena testu je od 1 300 Kč, například zde)
  2. Test pro nástup do letecké přepravy.
  3. 5 denní samo izolace a následný test v Čr

Co když onemocním a nepustí mě domů?

Na náš zájezd je povinnost každého si zajistit nebo si u nás objednat pojištění, které kryje všechny “karamboly” spojené s COVID-19. Můžeme doporučit například pojištění od pojištovny AXA, informace naleznete zde.

V případě diagnostikování pozitivního testu ve spojení s asistenční službou pojišťovny Axa vám bude zajištěno ubytování a repatriační let zpět do ČR.

🚰 Voda z kohoutku

Maroko je africkou zemí, to je velkým znamením, že vše nebude v takovém pořádku jako u nás v Evropě. Voda obsahuje jiné látky než na které jsme zvyklí, proto NEDOPORUČUJEME pít vodu z kohoutku. Na našich surfařských zájezdech od nás máš každý den 1,5 l vody v pet láhvi, které se bát nemusíš.

🛂Vízum

Občan České republiky může do Maroka vstoupit s cestovním pasem. Neplatí žádná vízová povinnost (pokud zde budu méně než 90 dní) a ani povinnost se ohlásit na úřadech.

☀ Počasí v Maroku

Květen

V květnu je ideální do Maroka jet vyhřát své zmrzlé kosti po dlouhé zimě. Průměrné teploty v Agadiru dosahují  26°C a v noci 19°C. Moře je chladnější po zimě a má cca 19°C.

Září

V září je klima na celém území Maroka naprosto ideální. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 30 °C přes den a 22°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 24°C.

Listopad

Listopad je posledním měsícem, kdy létáme do Maroka. Průměrné teploty v Agadiru dosahují 25°C přes den a 17°C v noci. Teplota moře se pohybuje okolo 20°C.

💰 Měna

Měnovou jednotkou je  marocký dirham (MAD). Dělí se na 100 centimů. 1 MAD je +- 2,4 Kč( Leden 2021). Doporučujeme si hotovost vybrat na místě přímo z bankomatu (tak to děláme my). Ve větších obchodech a restauracích můžete většinou platit kartou.

🤑 Smlouvání a ceny

Maročané jsou kovaní ve smlouvání, je to součást kultury, hlavně na tržnicích pokud jde o suvenýry, oblečení a podobně. Nesmlouvá se v restauracích.  Je to pro Maročany hra, prostě styl života.

Chléb – 4- 8 Kč,
jídlo v restauraci – 50 kč – 100 kč,
MHD – 4 kč,
zmrzlina 4-8 kč,
mléko 1l – 30 kč,
Sim karta s 5 gb dat +- 250 Kč
Čaj/káva – +- 30 Kč

⏲ Čas

V Maroku mají o 2 hodiny méně v době letního času a o 1 hodiny méně v době zimního času.

🔌 Zásuvky

Zásuvky jsou stejné jako u nás, nepotřebujete tedy žádný adaptér.

💉 Očkování

Není potřeba žádného speciálního očkování. Jediné doporučení očkování je žloutenka. Obecně doporučujeme si překontrolovat očkování proti tetanu.